Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Gdańsk/Słupsk
    Posty
    2

    Domyślnie Pomoc w temacie kompresji zdjęć

    Witam wszystkich,

    Poszukuję programu, który jest w stanie skompresować zdjęcia do stałej, z góry określonej wielkości pliku nie zmieniając jego rozmiarów. Zmienną może być paleta barw no i oczywiście rozdzielczość. Niech już sam program kombinuje jak to zrobić-ja narzucam wielkość pliku po kompresji. Nadmienię, że operacja musi być przeprowadzona seryjnie na całym katalogu zdjęć (kilkaset) i w grę nie wchodzi zabawa z poziomem kompresji i celowanie w żądany rozmiar pliku. Najlepsza byłaby jakaś sprytna wtyczka do GIMPa lub coś podobnego. Spotkał się ktoś z Forumowiczów z takim programem? Dzięki z góry.

    pzdr
    Seb@

  2. #2

    Domyślnie

    ACDSEE zrobisz jednego sprawdzisz jak wyszedł a potem zaznaczasz wszystkie i do boju w pc formacie byla pelna wersja 5 a tak to demowki maja po 30 dni.
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Gdańsk/Słupsk
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tofifik Zobacz posta
    ACDSEE zrobisz jednego sprawdzisz jak wyszedł a potem zaznaczasz wszystkie i do boju w pc formacie byla pelna wersja 5 a tak to demowki maja po 30 dni.
    Hmm..obawiam się, że ACDsee chyba nie ma możliwości dokładnego ustawienia wielkości pliku-przynajmniej w wersji 4.0 takowej nie zauważyłem. Sprawdzę jeszcze w 5.0. Jak wspomniałem, nie mogę sobie pozwolić jedynie na "oszacowanie" finalnej wielkości pliku. Musi być ona bezwzględnie znana jeszcze przed kompresją i identyczna dla wszystkich kilku tysięcy zdjęć. Pozdro

  4. #4

    Domyślnie

    Takie jaja to tylko w Erze. Nie można narzucić konkretnej wielkości pliku przed kompresją JPEGa. Można jedynie ustawić parametry jakościowe tej kompresji. Wynik zawsze jest niewiadomą, którą można oszacować jedynie w przybliżeniu. Tym bardziej w przypadku "kilku tysięcy zdjęć".
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Takie jaja to tylko w Erze. Nie można narzucić konkretnej wielkości pliku przed kompresją JPEGa. Można jedynie ustawić parametry jakościowe tej kompresji. Wynik zawsze jest niewiadomą, którą można oszacować jedynie w przybliżeniu. Tym bardziej w przypadku "kilku tysięcy zdjęć".
    EDIT: Cholera, znowu dzisiaj cos glupiego palnalem... Sorry
    Ostatnio edytowane przez Yanluk ; 17-03-2008 o 18:03 Powód: Blad
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  6. #6

    Domyślnie

    I co, wszystkie JPEGi będą miały dokładnie taki sam rozmiar, jaki zadasz? Spróbuj w takim razie zapisać w formacie JPEG trzy różne zdjęcia (o takim samym rozmiarze w pikselach) tak, żeby pliki na dysku miały identyczną ilość bajtów (np. dokładnie 111111 bajtów), a następnie zamieść te przykładowe fotki na forum. Zobaczymy. Być może masz rację.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 17-03-2008 o 18:04
    Jacek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    I co, wszystkie JPEGi będą miały dokładnie taki sam rozmiar, jaki zadasz? Spróbuj w takim razie zapisać w formacie JPEG trzy różne zdjęcia tak, żeby pliki na dysku miały identyczną ilość bajtów (np. dokładnie 111111 bajtów), a nastepnie zamieść na forum te przykładow fotki.
    Sorry, moj blad. Post juz wyedytowany. Sam nie wiem czemu przez moment myslalem ze to mozliwe.

    A co do pytania, to tak jak juz bylo powiedziane, raczej jest to nie do zrobienia.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanluk Zobacz posta
    EDIT: Cholera, znowu dzisiaj cos glupiego palnalem... Sorry
    Nie przejmuj się. Nie ty jeden.
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym z ciekawością poznał "wymagania biznesowe"... Serio.

    Cytat Zamieszczone przez SebastianZ1 Zobacz posta
    Witam wszystkich,

    Poszukuję programu, który jest w stanie skompresować zdjęcia do stałej, z góry określonej wielkości pliku nie zmieniając jego rozmiarów. Zmienną może być paleta barw no i oczywiście rozdzielczość. Niech już sam program kombinuje jak to zrobić-ja narzucam wielkość pliku po kompresji. Nadmienię, że operacja musi być przeprowadzona seryjnie na całym katalogu zdjęć (kilkaset) i w grę nie wchodzi zabawa z poziomem kompresji i celowanie w żądany rozmiar pliku. Najlepsza byłaby jakaś sprytna wtyczka do GIMPa lub coś podobnego. Spotkał się ktoś z Forumowiczów z takim programem? Dzięki z góry.

    pzdr
    Seb@

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •