Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie [pytanie] czechy słowacja-objazdówka

    Nie wiem czy w dobry miejscu umieściłem ten post, więć poproszę admina o przesunięcie go w odpowiednie miejsce, jesli jest coś nie tak.

    Ale przejde do sedna sprawy:

    Poszukuje planu podróży po Czechach i Słowacji na wakacje, około 10-12 dni, samochodem. Taka objazdówka żeby zobaczyć jakieś ciekawe miejsca, zahaczyć o jakieś jezioro. Miedzy innymi interesuje mnie zobaczenie Pragi, Brna, Bratysławy.

    Co do noclegów nie jestesmy bardzo wymagajacy. max 2-3 dni w jednym miejscu

    Macie może jakieś ciekawe propozycje??
    Nikon D40x; Delta Grip; N18-70; N18-55; N55-200; SB-600; Lowepro CompuDaypack; trochę pierdół
    fg MIGAWKA - galeria

  2. #2

    Domyślnie

    a co Cie konkretniej interesuje?miasta,zamki,góry...?na Słowacji spedziłem duuużo czasu
    więc może mógłbym pomóc

  3. #3

    Domyślnie

    Powiem szczrze, miasta, zamki, zabytki no i najważniesze noclegi, coś taniego i sprawdzonego.
    Nikon D40x; Delta Grip; N18-70; N18-55; N55-200; SB-600; Lowepro CompuDaypack; trochę pierdół
    fg MIGAWKA - galeria

  4. #4

    Domyślnie

    Co do Czech. Polecam odwiedzenie Kutnej Hory. Nazywają ją małą Pragą. Ma stare miasto na liście UNESCO, piękną katedrę, kopalnie srebra, które można zwiedzać i mnóstwo świetnych i tanich knajpek. Co do noclegu, to jeden, może nie najtańszy, ale niezwykle przyjemny można zahaczyć w Detenicach ( www.detenice.cz ) - nocujesz w zamku, koniecznie wcześniej przyjedź i skorzystaj z dobrodziejstw przyzamkowego browaru. Piwo niesamowite, a w knajpce obsługa, wystrój i cała reszta w klimacie średniowiecznym, więc nie zdziw się, jak nie dostaniesz sztućców . Stoły mają z 400lat i w ogóle rewelacja. Następnego dnia można zwiedzić znajdującą się w zamku zbrojownię, z tego co pamiętam największą w Czechach i jedną z większych w Europie. Przy okazji - Detenice są w pobliżu Jiczyna - tego od Rumcajsa potem można pojechać na nocleg do hotelu w górach Żelaznych - w miejscowości Sec-Ustupky. Hotel Jezerka - www.jezerka.cz. Nieprawdopodobna okolica, góry w środku płaskowyżu, piękna dolina przegrodzona zaporą. Niesamowite widoki i dobra baza wypadowa do ww. Kutnej Hory. Mnie osobiście bardziej przypadła do gustu Kutna Hora niż Praga. Jest tańsza, piękna i jest w niej mniej turystów. Jeśli potrzebujesz przewodnika po Kutnej Horze, to mam namiary na Czecha, który za niewielką odpłatnością oprowadzi Cię po tym pięknym mieście. Mówi po polsku, bo studiował u nas

  5. #5

    Domyślnie

    Słowacja:
    1. Jadąc od Popradu na wschód po ok 20-25km fajny kamienny zameczek (ruiny) widziane już z daleka
    2. Koszyce, bardzo fajne centrum miasta
    3. Jaskinia Lodowa w okolicach Liptowskiego Mikulasza
    4. Bratysława - bardzo ładne miasto i starówka.
    5. Z bratysławy to już niedaleko do Wiednia...
    Paweł

  6. #6
    Rozmowny Awatar iahveh
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Druga gwiazda na prawo, i prosto, aż do poranka
    Posty
    371

    Domyślnie

    Czechy:
    1. Praga oczywiście - w niej nocleg - hostel Elf - tanio, czysto, super klimat, 15 minut od starówki;
    2. Kutna Hora - jak najbardziej;
    3. Karlstein - wspaniały zamek w okolicach Pragi;
    4. Tabor - super starówka;
    5. Ceskie Budziejowice - j.w.;
    6. Ceski Krumlov - wspaniałe średnowieczne miasteczko - koniecznie!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iahveh Zobacz posta
    Czechy:
    1. Praga oczywiście - w niej nocleg - hostel Elf - tanio, czysto, super klimat, 15 minut od starówki;
    W Pradze mogę też polecić nocleg w hostelu.
    A bardziej na zachód Zoopark, do którego chciałbym się wybrać ale strasznie daleko.

    Swoop pisze o Spiskim Hradzie, największym w tamtym rejonie Europy. Po drodze jest piękna Levoca i Słowacji Raj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mont;638261
    Swoop pisze o Spiskim Hradzie, największym w tamtym rejonie Europy. Po drodze jest piękna Levoca i [URL="http://www.slovenskyraj.sk/pl.html"
    Słowacji Raj[/URL].
    potwierdzam - warto "zdobyć" ten zamek widok z niego niesamowity ,
    Z zamków polecam także Bojnice-bajeczny zamek,a jak ktos planuje potomka w najbliższej przyszłości
    tym bardziej powinien tam jechać.Ciekawe dlaczego...?

  9. #9

    Domyślnie

    Widze ze macie proponyzcji pełno na fajne wakacje. Wielkie dzięki.

    Muszę teraz usiąś i złozyć to w jedną całość, jak znajde chwiel czasu to to zrobie i powiem co mi wyszło.
    Nikon D40x; Delta Grip; N18-70; N18-55; N55-200; SB-600; Lowepro CompuDaypack; trochę pierdół
    fg MIGAWKA - galeria

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Warszawa - Elbląg
    Posty
    80

    Smile

    A propos jeziorka, to w Bratysławie nocowaliśmy na kampingu Zlote Piesky albo jakoś tak.
    Polecam, dojazd z autostrady, przy jeziorku (można popływać), obok (600 metrów) TESCO (otwarte 24h) i do centrum tramwaj ze 30 minut.
    SZARA KARTA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •