Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 100 czy 400?

  1. #1

    Domyślnie 100 czy 400?

    Szykuję się do dalekiego wyjazdu urlopowego i mam dylemat jaki wybrać slajd jako "obowiązujący". Generalnie w grę wchodzi Velvia 100 i Provia 400F. Zdjęcia będą bardzo zróżnicowane tak tematycznie jak i oświetleniowo, aczkolwiek na silne słońce nie liczę. Chodzi mi o to który film jest bardziej uniwersalny?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Provia 100 - najbardziej uniwersalne.

    Ze slajdow to dobra jest Velvia 50/Agfa RSX 50, Provia 100/RSX 100 i czasem Provia 400 ale to ekstremum.

  3. #3

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    na daleki wyjazd zabierasz jedną rolkę filmu?
    weź kilka 100 i z jedną, dwie 400 jednak też. na wypadek kiepskiego światła, zdjęć nocnych itp.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    tongshi napisałeś, że nie liczysz na nadmiar słońca i że do zabrania generalnie w grę wchodzi 100 Velvia i Provia 400F. Myślę że to optymalny wybór, ale weź przynajmniej po dwie rolki i dodatkowo weź ze sobą kilka rolek Fuji Reala 100. To znakomity film i do tego znacznie bardziej tolerancyjny w naświetlaniu od velvi czy provi. Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Jeśli chodzi o ilość filmów to nigdzie nie napisałem, że chcę wziąć 1 sztukę. Myślę o ok. 10, przy czym 8x100 i 2x400. Jeszcze jeden dylemat: Velvia 100, czy tańsza Provia 100F?

  7. #7

    Domyślnie

    Na wypadek zdjec nocnych to sie bierze 100 lub nawet 50.

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami, chociaż... bym się skusił na Velvia 50 - chociaż dwie rolki z tych dziesięciu. Czułość co prawda niska, ale te kolorki, kontrasty... miód!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •