Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Czyli jednak -- jeszcze bardziej kastrujesz to co puszka jest w stanie wygenerowac... Ehhh... U mnie NEF (D3) wazy ~12 MB -- kompresowany (a jakze) bezstratnie. Wybor akurat takiego JPGa (wielkosc, kompresja), to oszczednosc na kartach pamieci?
    Głównie na wielkości materiału i przez to tego ile się mieści w buforze.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Niektorzy patrza w przyszlosc (kwestia doswiadczenia). Mi sie zdarza sprzedac zdjecia sprzed dwoch lat -- z "kotletow" wlasnie -- na 8 metrowy baner bedacy reklama kolejnej edycji tej imprezy.
    To kiedy robimy testy? Bo coś mi sie zdaje, ze Ty tylko tak sadzisz, że to kiepska jakość, a nie miałeś okazji sprawdzić.
    A archiwum? To nawet dość zabawne, że takie stare zdjęcia się sprzedają, ale... rozumiem bo sam tak mam i naprawdę nie wiem co ew. kupcy w nich widzą
    A co do nowych edycji i starych zdjęć - nowa edycja - nowi ludzie. Nowi ludzie - potrzebne nowe zdjęcia.
    Stare zdarza się sprzedawać jako ilustracje, ale żeby stare sprzedawać na banner? Hmmm - cuda! Chyba znowu pozostaje mi gratulować

    Ps. Tak mi się przypomniało co powiedział swego czasu mój znajomy: "Robimy jej teraz zdjęcia? Chyba nie... Chociaż jak będzie sławna to będą potrzebne. Eee tam - i tak trzeba będzie zrobić nowe, bo stare będą nieaktualne i nie będą sie nadawać"
    Ostatnio edytowane przez Adak ; 07-03-2008 o 11:25
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  2. #22

    Domyślnie

    "EEEE Stig weź ty stoper w dłoń i zerknij ile to jest te 2 sekundy"

    Klapki, klapki, klapki...

    Przeczytaj dokladniej
    Ostatnio edytowane przez Seeker ; 07-03-2008 o 11:30
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  3. #23

    Domyślnie

    oj Panowie cała ta Wasza dyskusja mimo iż z sensem, ale jednak do niczego nie prowadzi, każdy robi jak lubi, tak samo jak w innych dziedzinach życia, każdy z nas ma ulubione metody wykonywania najprostszych czynności życiowych i każdy robi to trochę inaczej, fajnie jest jak każdy pokaże swój sposób pracy, ale po co się na siłę przekonywać o słuszności tej a nie innej metody, wiosna idzie więcej luzu i uśmiechu
    pozdrawiam Piotr


  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adak Zobacz posta
    To kiedy robimy testy? Bo coś mi sie zdaje, ze Ty tylko tak sadzisz, że to kiepska jakość, a nie miałeś okazji sprawdzić.
    Ja testowac nie musze. Zajmuje sie obrobka zdjec od czasu zanim jeszcze zaczalem fotografowac. Na etapie pracy (obrobka, up-resampling) Widze po prostu roznice miedzy obrazem wygenerowanym z RAWa, a JPGiem zrobionym przez puszke, w ktorej na dodatek wlaczono wieksza kompresje i mniejsza rozdzielczosc. Nie sadzisz chyba, ze obraz 30 MB zredukowany do 2 MB JPGa traci tak malo, ze nie mozna tego zauwazyc?!


    Cytat Zamieszczone przez Adak Zobacz posta
    A archiwum? To nawet dość zabawne, że takie stare zdjęcia się sprzedają, ale... rozumiem bo sam tak mam i naprawdę nie wiem co ew. kupcy w nich widzą
    Jestes fotografem i nie wiesz? Jak to co widza? Moment, ktory kiedys byl, i ktory zarejestrowales!

    Cytat Zamieszczone przez Adak Zobacz posta
    A co do nowych edycji i starych zdjęć - nowa edycja - nowi ludzie. Nowi ludzie - potrzebne nowe zdjęcia. Stare zdarza się sprzedawać jako ilustracje, ale żeby stare sprzedawać na banner? Hmmm - cuda! Chyba znowu pozostaje mi gratulować
    No pomysl troszke... Skoro potrzeba banera reklamowego na impreze, ktora sie jeszcze nie odbyla (a jest z tego samego cyklu i nawet "gwiazdy" w wiekszosci te same), to jak wrzucic na baner nowe zdjecia z imprezy, skoro jeszcze nie sa zrobione, bo impreza dopiero bedzie?


    Cytat Zamieszczone przez Adak Zobacz posta
    Ps. Tak mi się przypomniało co powiedział swego czasu mój znajomy: "Robimy jej teraz zdjęcia? Chyba nie... Chociaż jak będzie sławna to będą potrzebne. Eee tam - i tak trzeba będzie zrobić nowe, bo stare będą nieaktualne i nie będą sie nadawać"
    Pogratuluj blyskotliwosci swojemy znajomemu... To, ze zawsze pozniej mozna zrobic zdjecie -- to wiadomo. Ale gdyby wszyscy tak mysleli jak Twoj kolega, to dzisiaj nikt nie moglby zobaczyc jak wygladaly modelki, piosenkarze czy politycy (czy chociazby Bill Gates), zanim osiagneli to, co osiagneli. Wszedzie widzialbys tylko aktualne zdjecia, bo stare ladowalyby w koszu. Mam wrazenie, ze Twoj kolega to paparatzzi a nie fotograf.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    oj Panowie cała ta Wasza dyskusja mimo iż z sensem, ale jednak do niczego nie prowadzi, każdy robi jak lubi, tak samo jak w innych dziedzinach życia, każdy z nas ma ulubione metody wykonywania najprostszych czynności życiowych i każdy robi to trochę inaczej, fajnie jest jak każdy pokaże swój sposób pracy, ale po co się na siłę przekonywać o słuszności tej a nie innej metody,
    Ale my sie nie probujemy nawzajem przekonac. Tytul watku jest moze troche mylacy, ale prowadzimy po prostu rzeczowa dyskusje na temat workflow. Kazdy (w zasadzie oprocz mnie i Adaka) moze cos sensownego z tego wyciagnac, i mozliwe -- zastosowac w swojej pracy. Niektorzy pojda w slady Adaka i zredukuja sobie o kilka minut ilosc pracy przy zdjeciach "kotletowych", a kto inny zacznie wyciagac maksymalna jakosc jaka oferuje mu aparat. Kwestia wyboru, a watek jest raczej poznawczy, a nie pojedynkowy.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #26

    Domyślnie

    to fakt, ja jestem po środku, czasami używam C1 do szybkiej obróbki dużej ilości zdjęć, czasami bawię się NX , niestety nie mam CS3 więc tym nie mam szans obrabiać , a jak już mam wielkiego lenia to robię w NEFach i JPGach równocześnie i jak JPGi są ok to sobie odpuszczam NEFy
    pozdrawiam Piotr


  7. #27

    Domyślnie

    ... a jeszcze inny rozwiąże wasz problem, bo zrobi jednocześnie i NEFy, i JPEGi. Jak będzie chciał szybko, to weźmie JPEGi. Jak będzie chciał dobrze, to weźmie NEFy. Jeśli jakiś ważny JPEG nie wyjdzie, to sobie go "powyciąga" z NEFa. I po sprawie. Dziś karty są tak tanie, że praktycznie nie ma się nad czym zastanawiać.
    Jacek

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    ... a jeszcze inny rozwiąże wasz problem, bo zrobi jednocześnie i NEFy, i JPEGi. Jak będzie chciał szybko, to weźmie JPEGi. Jak będzie chciał dobrze, to weźmie NEFy. Jeśli jakiś ważny JPEG nie wyjdzie, to sobie go "powyciąga" z NEFa. I po sprawie. Dziś karty są tak tanie, że praktycznie nie ma się nad czym zastanawiać.
    Ja np. tak robie ale zeby nie bylo, ze sie chwale
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  9. #29

    Domyślnie

    Pytanie do Stiga (Odrazu mowie, ze podziwiam wszytskiech, ktorzy zarabiaja (na co dzien) na zycie fotkami!)

    Stig powiedz mi prosze jak archiwizujesz swoje dane? Co jaki czas, na jakich materialach? Moze jakies przygody z utrata danych... Podziel sie, bo powiem szczerze, ze zarabiajac przy kotletach te gigabajty zalegajace na dyskach w RAID 0 i DVD troche mnie martwia. Tez zdarzylo sie odgrzewac stare zdjecia przy okazji jakichs tam targow slubnych, czy dla mlodych, ktorzy "zgubili" plyty....
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    ... a jeszcze inny rozwiąże wasz problem, bo zrobi jednocześnie i NEFy, i JPEGi. Jak będzie chciał szybko, to weźmie JPEGi. Jak będzie chciał dobrze, to weźmie NEFy. Jeśli jakiś ważny JPEG nie wyjdzie, to sobie go "powyciąga" z NEFa. I po sprawie. Dziś karty są tak tanie, że praktycznie nie ma się nad czym zastanawiać.
    a o czym ja napisałem hehehehe
    pozdrawiam Piotr


Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •