Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Flash Bracket-ale jaki?

    Witam
    Mam możliwośc zakupu tego ustrojstwa w stanach, tylko nie wiem na jaki model sie zdecydować. Czy ktoś z kolegów mógłby sie podzielić doświadczeniami i jakiego modelu używa. Te dostępne w Polsce raczej odpadają, naczytałem sie trochę o nich na forum-jedne wymagają przeróbek, inne nie spełniają nalezycie swojej funkcji. Chciałbym zakupić i być po prostu zadowolony, bez cudowania z pilnikami i wiertarkami. Coś mi się znalazło w necie, że taki jest ok-> http://www.bhphotovideo.com/c/produc...T_Bracket.html
    czy ktoś ma i potwierdzi opinię o nim? Z tego co można zauważyć, to w pozycji pionowego kadru, palnik lampy będzie poziomo i może wystąpić niedoświetlenie dolnych-górnych części kadru. Tylko pytanie, czy to rzeczywiście będzie problematyczne, jak stosuje "mydelniczkę" i powiedzmy kadrów ekstremalnie szerokich, za często nie używam?
    a może coś innego z bogatej oferty powyższego sklepu?
    i jeszcze jedno: czy ktoś ma doświadczenie z tym wymienionym sklepem ?,-> otóż chciałbym zamówić przez internet z Polski na adres znajomego w stanach z płatnością przy odbiorze, -czy sklep przed wysłaniem nie będzie robił jakiś problemów i chciał sprawdzić tel. lub mailowo, czy to poważna oferta zakupu? Nadmieniam, że języka nie znam i tłumaczenia jakiekolwiek odpadają w przypadku ich kontaktu ze mną.Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    i jeszcze jedno: czy ktoś ma doświadczenie z tym wymienionym sklepem ?,-> otóż chciałbym zamówić przez internet z Polski na adres znajomego w stanach z płatnością przy odbiorze, -czy sklep przed wysłaniem nie będzie robił jakiś problemów i chciał sprawdzić tel. lub mailowo, czy to poważna oferta zakupu? Nadmieniam, że języka nie znam i tłumaczenia jakiekolwiek odpadają w przypadku ich kontaktu ze mną.Pozdrawiam
    Nie mogę odpowiedzieć na część o brackecie, ale mogę na tą drugą.

    Sklep może poprosić o skan karty kredytowej użytej do zakupu; ale nie robi tego zawsze. Mnie prosił, kolegi nie, choć mieszkamy dwie ulice od siebie (i obydwaj jesteśmy Polakami, a więc nazwiska mamy nietypowe na warunki tamtejsze). Ale generalnie kłopotu nie ma; jako adres dostawy podajesz adres kolegi w Stanach i leci bezproblemowo i szybko.

    A, z płatnością przy odbiorze, teraz doczytałem... W BHPhotoVideo da się zapłacić tylko kartą kredytową. I PayPalem, ale z terytorium USA. Ewentualnie transferem bankowym. Tak więc, o ile karty nie masz - kupa. :/
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  3. #3

    Domyślnie

    Powiem Ci tak, ja i koledzy (wiekszosc kotleciarzy) uzywamy rozne modele bracketow.
    Nie ma idealnego modelu.
    Ten do ktorego dales link, jest jednym z lepszych.
    W pionowym kadrze, lampa także będzie w pionie, a nie tak jak napisales ze będzie w pozycji horyzontalnej.
    Ja sam uzywam najprostszego modelu (taki co mozna w Polsce na allegro spotkac), jestem średnio zadowolony, ale coż, taki mam wiec uzywam
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    i jeszcze jedno: czy ktoś ma doświadczenie z tym wymienionym sklepem ?,->
    B&H to internetowy sklep no. 1 w USA pod względem ofert i jakości.
    Przy kupnie sklep weryfikuje czy adres wysyłki zgadza się z adresem na karcie kredytowej. Bez problemu wysyłają również na adres zakładu pracy, jeżeli jest on zgłoszony w banku. (dotyczy USA)
    Przy wysyłce poza USA mogą być kłopoty. W takich przypadkach mogą wymagać przesłania emailem lub faxem skanu z karty kredytowej.
    Bardzo często w takich wypadkach sklep czeka z wysyłką kilka dni, bo sprawdzają czy nie ma przypadkiem blokady na kartę.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za odpowiedzi !//phantomek-czyli mówisz, że "wart grzechu" i lampa będzie w pionie?, qrcze wydawało mi się inaczej, ale to dobra informacja -w takim razie bede w niego celował, jak się uporam z trudnościami związanymi z zakupem//hedgehog i Władca Pikseli-cenne informacje uzyskałem od Was, dzięki !

  6. #6

    Domyślnie

    ktoś może się spotkał z takim,to jedyny na jaki trafiłem na ebay nie w stanach i nie chińska taniocha, a do tego od razu z przewodem
    Ostatnio edytowane przez Gawronnek ; 07-03-2008 o 19:52
    pozdrawiam Piotr


  7. #7

    Domyślnie

    Kupowałem tam ostatnio Nikkora 10.5

    Płaciłem visa z Polski (karta Citi Bank) i przesłali mi do kuzynki w NJ. Przy zamawianiu trzeba jedynie pozaznaczać odpowiednie opcje. Wymagany jest także numer telefonu, który przynależy do adresu wysyłki. Warto o tym pamiętać, bo przez to, że nie znałem tego numeru obiektyw jest jeszcze w ju es ej, ponieważ uciekł mi transport.
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  8. #8

    Domyślnie

    Press-T jest bardzo fajny ale ma 2 minusy, a tak naprawdę jeden wynikający z drugiego.

    1. Lampa jest wysunięta jakieś 15cm przed sanki. O ile nie ma problemów gdy obiekt jest dalej od Ciebie, to gdy jest bliżej (portret krótkim szkłem) to lampa zaczyna prześwietlać. Niby nie powinna, bo informacja o odległości, ale... Ci co używają mówią, że prześwietla (C wiec może w N jest inaczej).
    2. Przed to ze lampa jest wysunięta przed aparat, całość leci na pysk.
    2a. Podobno kiepsko sie przykręca.

    Ale ma tez plusy - np. można wyjąc kartę z aparatu bo bracket nie zasłania gniazda, poza tym bracket ma trzymadełka na przewód TTL.

    Ja mam ten, który można kupić w Polsce - tak - bez przeróbek sie nie obyło (i to poważnych), ale mogę zarzucić mu tylko 2 rzeczy: bez odkręcenia/przesunięcia nie da sie wyjąć karty i druga sprawa - powoli zaczyna sie wyrabiać pionowe położenie - po prostu metalowe elementy cały czas o siebie uderzają i zaczynają sie pojawiać wgniecenia - jeszcze parę tygodni i lampa minimalnie zacznie sie przechylać - trzeba będzie albo coś podłożyć, albo dokręcić mały kawałek kątownika.

    Który polecę? Nie wiem. Ten nie Press-T jest lepszy, bo nic nie odstaje z boku od aparatu, a Press-T jest lepszy bo jest lepiej wykonany i solidniejszy.

    Ja chyba jak zajadę chińszczyznę to kupie Press-T. Tak żeby się przekonać.
    Rotator mi się nie podoba.

    Ps. Ostatnio przekonałem się, że mocowanie statywowe w D200 i D300 występuje w ciut innych miejscach, więc jako że mój bracket przylega do puszki, musiałem znów użyć pilnika
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  9. #9

    Domyślnie

    a czy ktoś wie czym się różnią Stroboframe PRESS-T Compact Flash Bracket od Stroboframe Pro-T Flash Bracket, mam też pytanie czy ktoś może zna firmę
    pozdrawiam Piotr


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    Wygląda na to ze minimalnie konstrukcja - drugi wygląda na bardziej chwiejny.

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    mam też pytanie czy ktoś może zna firmę
    Jeśli dobrze pamiętam to Veri z pl.rec.foto.cyfrowa ją polecał. Tylko ze właśnie jej Rotatory są cholernie drogie i wielkie...
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •