Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    pebees
    Gość

    Domyślnie Autofokus i śledzenie

    Ktoś tu kiedyś pisał o D50 i śledzeniu przez AF obiektu, zmienianiu punktu ostrzenia automatycznym. Sugerując się, że D50 to tak odpowiada mojemu F75 pozwoliłem sobie stwierdzić, że tak jest faktycznie i się nie da tego wyłączyć, jednak chyba ktoś mnie poprawił, i z całą pewnością stwierdził, że wyłączyć to guano można.
    I teraz pytanie - D50, D70(s) - czy można w nich załączyć taki tryb AF, żeby nie śledził obiektu i nie ostrzył od nowa po przekadrowaniu (nieważne, czy szybkim, czy wolnym, w ogóle ma nie zmieniać punktu ostrzenia po ustaleniu przez AF) ?
    Pytam, bo wkurzyła mnie ostatnio ta automatyka w moim aparacie, a następny aparat, jeśli to będzie Nikon, to pewnie któryś z tych dwóch (ale i tak nie szybko, lepiej jednak wiedzieć na zaś)

  2. #2

    Domyślnie

    W D70 jest możliwość pomiaru jednorazowego ( single) i ciągłego.
    Do tego jest jeszcze przydatny gadżet w postaci przycisku blokady AF( można go sobie różnie konfigurować).
    D50 nie posiadam , ale AF-S też pewnie posiada .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paradox
    D50 nie posiadam , ale AF-S też pewnie posiada .
    Oczywiście, że posiada. W d50 sa do wyboru trzy tryby AF: pojedyńczy ciągły i auto, czyli automatyczny wybór przez aparat jednego z dwóch powyższych trybów. To auto nawet nieżle działa. Na dzieci się przydaje
    D50+18-55+55-200

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •