Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelR Zobacz posta
    Hmm, zastanawiam się w jaki sposób w przypadku trzech pierwszych, wymienionych przez Ciebie szkieł jest uszczelniona przednia, wysuwająca się część obiektywu. Miałem kiedyś w łapkach dość mocno wyeksploatowany 17-55 i miał on spore luzy na wysuwającym się tubusie, więc teoretycznie spływająca po tej części woda może przedostawać się do wnętrza obiektywu.

    Czy ktoś może rozbierał tego typu szkła i może powiedzieć jak wygląda takie uszczelnienie ?
    Ze strony nikona:

    14-24: Engineered to Nikon professional D-SLR standards to effectively resist dust and moisture
    24-70: Engineered to Nikon professional D-SLR standards to effectively resist dust and moisture
    17-55: Dust and Waterproof rubber sealing mount
    70-200: Dust and Waterproof rubber sealing mount

    i tyle ...
    Nie wiem jak jest uszczelniona przednia soczewka. W przypadku pierwszych dwoch, jakos musi. W dwoch ostatnich juz nie. Jednak nikt nie zapytal konkretnie, o jakiego rodzaju uszczelnienia chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Artur ; 04-03-2008 o 14:09

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    A czy Sigma ma w swojej ofercie uszczelnione szkła ? Wie ktos? A jak tak to które to?
    z tego co sie orientuje to EX - y sa uszczelniane

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur B Zobacz posta
    Ze strony nikona:

    14-24: Engineered to Nikon professional D-SLR standards to effectively resist dust and moisture
    24-70: Engineered to Nikon professional D-SLR standards to effectively resist dust and moisture
    17-55: Dust and Waterproof rubber sealing mount
    70-200: Dust and Waterproof rubber sealing mount

    i tyle ...
    Nie wiem jak jest uszczelniona przednia soczewka. W przypadku pierwszych dwoch, jakos musi. W dwoch ostatnich juz nie. Jednak nikt nie zapytal konkretnie, o jakiego rodzaju uszczelnienia chodzi.
    A dlaczego w przypadku 17-55 nie musi być uszczelniona?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    A dlaczego w przypadku 17-55 nie musi być uszczelniona?
    Bo piszą tylko o uszczelnieniu mocowania . Poza tym waterproof tubusów zwiększa opory AF, obciąża silnik i do sprawnej pracu wymaga konserwacji. A niesprawne uszczelnienie powoduje, że to co już wpadło do środka nie odparowuje. Więc jest gorzej niż bez uszczelnienia. Chyba łatwiej uszczelnić manuale - opory są mniej krytyczne.
    Pzdr
    Krzysiek
    D70 18-70 kit, N 50/1.8D, F70 Sigma 28-70/2,8DASF, T17-50/2.8, N 70-300 VR

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koles Zobacz posta
    Bo piszą tylko o uszczelnieniu mocowania . Poza tym waterproof tubusów zwiększa opory AF, obciąża silnik i do sprawnej pracu wymaga konserwacji. A niesprawne uszczelnienie powoduje, że to co już wpadło do środka nie odparowuje. Więc jest gorzej niż bez uszczelnienia. Chyba łatwiej uszczelnić manuale - opory są mniej krytyczne.
    AF nie z tym nic wspólnego. Żaden z tych obiektywów nie zmienia długości przy ostrzeniu. One wydłużają się (oczywiście nie dotyczy to 70-200) tylko przy zmianie ogniskowej ale wtedy pracują mięśnie fotografa a nie silnik.

  6. #16

    Domyślnie uszczelnienie

    Mam prośbę, może trochę dziwną, ale czy ktoś mógłby wkleić zdjęcie uszczelki bagnetu obiektywu?
    Dużo o tym mowy, a ja za żadne skarby nie mogę nigdzie zdjęć znaleźć.
    I jeszcze pytanie, czy można to uszczelnienie w jakiś sposób zastąpić w obiektywach typu N12-24/4 lub N18-200?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktm777 Zobacz posta
    ... Czy można to uszczelnienie w jakiś sposób zastąpić ...?
    nie

  8. #18

    Domyślnie

    Witam,
    Bywam na forum od ponad roku i w końcu nadszedł czas żeby się zarejestrować

    Mam takie pytanie... Nikkor 70-300 VR ma uszczelkę na bagnecie, jak w rzeczywistości wygląda jego szczelność?

  9. #19

    Domyślnie

    70-300 ma uszczelkę? Chyba coś Ci się pomyliło
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  10. #20

    Domyślnie

    ma jakąś gumę wokół bagnetu… założyłem że to uszczelka ?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •