Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie zmiana wielkości pola autofokusa w D300

    Czy jest możliwość w D300 zmiany wielkości pojedynczego autofokusa, zmniejszenie fizycznej wielkości pola autofokusa, jest chyba coś takiego w D80(zmniejsza się ramka widoczna w wizjerze).

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pedros Zobacz posta
    Czy jest możliwość w D300 zmiany wielkości pojedynczego autofokusa, zmniejszenie fizycznej wielkości pola autofokusa, jest chyba coś takiego w D80(zmniejsza się ramka widoczna w wizjerze).
    Nie ma.
    Krzysztof Paszkiewicz

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pedros Zobacz posta
    Czy jest możliwość w D300 zmiany wielkości pojedynczego autofokusa, zmniejszenie fizycznej wielkości pola autofokusa, jest chyba coś takiego w D80(zmniejsza się ramka widoczna w wizjerze).
    nie ma chyba takiej opcji w żadnym znanym mi aparacie, w obojetnie jakim systemie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    nie ma chyba takiej opcji w żadnym znanym mi aparacie, w obojetnie jakim systemie.
    Jacku - jest w D80. Nie wiem, czy zmienia się wielkość punktu w sensie fizycznym, ale na matówce zmienia się na pewno wielkość ramki punktu AF.
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    ale na matówce zmienia się na pewno wielkość ramki punktu AF.
    pojedyńczego punktu?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    pojedyńczego punktu?
    Tak. Jestem na 95% przekonany. Na 100% będę wiedział, gdy znów będę miał możliwość wziąć taki aparat w ręce.
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #7
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    NIe mozna zmniejszyc pola AF w D80. Mozna (tak samo jak w D200) polaczyc mniejsze pola w kilka większych. Z tym że w D80 można to zrobić chyba tylko dla środkowego punktu.
    Ostatnio edytowane przez Kaleid ; 02-03-2008 o 01:40

  8. #8

    Domyślnie

    To jest cos co sie wzielo z D200 gdzie bodajze zamiast 11 punktow mozna bylo sobie wlaczyc 7 i bylo to zwykle grupowanie punktow. zmieniala sie wielkosc tych no kurde nawiasow ( )
    5 more minutes Turkish!

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    zmiana ilości punktów, a zmiana wielkości pojedyńczego punktu to zupełnie co innego. To pierwsze to nic nadzwyczajnego, o tym drugim nic mi nie wiadomo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    zmiana ilości punktów, a zmiana wielkości pojedyńczego punktu to zupełnie co innego. To pierwsze to nic nadzwyczajnego, o tym drugim nic mi nie wiadomo.
    http://www.dpreview.com/reviews/NikonD80/page10.asp - 03- Center AF area - jest nawet diagram, co prawda - wynika z tego, iż dotyczy to tylko punktu centralnego.
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •