Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Skanowanie filmów, a szpecąca linia.

    Witam,

    Od jakiegoś czasu używam skanera Epson v200 i przy niektórych skanach, a szczególnie czarno-białych w efekcie końcowym na zdjęciu pojawia się szpecąca krecha przez całą długość klatki.

    Wygląda to tak jak na załączonym obrazku:




    Ktoś miał podobny problem? Reklamować to?
    D200, F4e, N24/2.8Ais, 35/2Ais, N50/1.2 Ais, N105/2.5 AI, N85/1.8, T17-50/2.8
    Olympus Xa, Yashica Mat 124G
    Ernemann 13x18 (1905-1912?)

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem skaner trzeba wyczyścić, miałem podobne zjawisko.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Moim zdaniem skaner trzeba wyczyścić, miałem podobne zjawisko.
    Skaner jest na gwarancji. Nie chciałbym się za to sam zabierać coby czegoś nie popsuć.
    A jak Ty dokonałeś takiego czyszczenia?
    D200, F4e, N24/2.8Ais, 35/2Ais, N50/1.2 Ais, N105/2.5 AI, N85/1.8, T17-50/2.8
    Olympus Xa, Yashica Mat 124G
    Ernemann 13x18 (1905-1912?)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shah Zobacz posta
    Skaner jest na gwarancji. Nie chciałbym się za to sam zabierać coby czegoś nie popsuć.
    A jak Ty dokonałeś takiego czyszczenia?
    Oczywiście w serwisie, nigdy nie zabieram się za to na czym się nie znam.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie krecha ...

    Cytat Zamieszczone przez Shah Zobacz posta
    Witam,
    Od jakiegoś czasu używam skanera Epson v200 i przy niektórych skanach, a szczególnie czarno-białych w efekcie końcowym na zdjęciu pojawia się szpecąca krecha przez całą długość klatki.
    Wygląda to tak jak na załączonym obrazku:...
    Ktoś miał podobny problem? Reklamować to?
    Witam,
    niestety miałem taki sam problem, choć skaner był inny.
    1. Sprawdź czy linia występuje zawsze w tym samym miejscu, bez względu na sposób ułożenia
    oryginału (potret/pejzaż) ?
    2. Sprawdź, czy krecha pojawia się w tym samym miejscu bez względu na to czy skanujemy
    całą powierzchnie czy fragment, kolor czy B&W, dla różnych rozdzielczości i głębi koloru
    (ustawia się to najczęściej w programie obsługującym skaner)?
    Przeprowadzając takie testy drukowałem przykłady na których pojawiała się wada. Ponieważ
    okazało się, że w 80% wada miała charakter powtarzalny bez względu na to co i jak skanowałem
    - w serwisie - po okazaniu "materiału dowodowego" i krótkiej dyskusji z kierownikiem - sprzęt
    wymieniono na nowy tego samego typu (tak chciałem). I było po problemie.
    Póżniej dowiedziałem się, że zawiódł mechanizm odczytujący (czy mechanika czy elepstryka -
    tego nie wiedzieli).
    Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli skaner na gwarancji, to niczego nie ruszać tylko do serwisu. Jeśli linia występuje zawsze, to prawie na pewno jakiś feler sprzętu.

    Miewałem na HP 4470 takie numery (podwójna zielona linia), ale wydawało mi się, że skaner czasami głupiał np. od skanowania hologramu na okładce płyty. Rozkręciłem go. Trochę to kłopotliwe było, ale "siłom i godnościom osobistom" przeczyściłem szybkę od spodu i lampę - bardzo delikatnie, bardzo lekko wilgotną szmatką niepylącą. Od jakiegoś czasu nie miałem takich efektów.
    Fiat Lux

  7. #7

    Domyślnie

    To nie skaner... chociaż mogę się mylić. Sam mam na niektórych klatkach filmu takie kreski, niestety był to mój błąd, tylko nie wiem czy powstał w koreksie czy może podczas wkładania negatywu do powiększalnika... Przynajmniej tak było z krechami u mnie

  8. #8

    Domyślnie

    Teraz jak skanuję ten sam film na którym były "krechy" już wszystko jest ok. Może to kwestia nagrzania skanera? Bo teraz odczekałem parę minut zanim zacząłem skanować.

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    D200, F4e, N24/2.8Ais, 35/2Ais, N50/1.2 Ais, N105/2.5 AI, N85/1.8, T17-50/2.8
    Olympus Xa, Yashica Mat 124G
    Ernemann 13x18 (1905-1912?)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •