Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Sigma 30 1,4 HSM - zakup w Sigma Pro centrum - co wy na to?

    nastrajam się do zakupu rzeczonej Sigmy 30mm 1,4 HSM - po przeczytaniu kilku wątków (szczególnie perypetie zakupowe Zbigniewa) dochodzę do wniosków że strach trochę kupować wysyłkowo. Niedługo bedę w warszawie i tak sobie pomyślałem że najpewniejszym sposobem na upolowanie wolnego od BF/FF i innych niedołężności egzemplarza upragnionego szkła to osobista wizyta w jaskini lwa - Sigma Pro centrum i zakup z 1 ręki + oczywiste testy na miejscu z własną puszką + ew. korekty szkła na miejscu. Cena ciut wyższa niż wysyłkowo (1499 zł) ale zdaje się że większa pewność no i odpadnie mi ew. wielokrotne odsyłanie szkła do kalibracji itp. Co Wy na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostrowski_marci Zobacz posta
    ew. korekty szkła na miejscu.

    Mozesz przyblizyc co miales na mysli ... ?

  3. #3

    Domyślnie

    konkretnie chodziło mi o korekty BF/FF

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostrowski_marci Zobacz posta
    konkretnie chodziło mi o korekty BF/FF
    Nie zrobią na miejscu. Tym się zajmuje serwis w 3mieście.
    Licz na to, że mają więcej egzemplarzy i ktoryś będzie pasował do Twojej puszki.

  5. #5

    Domyślnie

    tak było by najlepiej gdyby pasował bez dostrajania. Na to liczę najbardziej.

  6. #6

    Domyślnie

    kupilem w pro centrum w sopocie, mieli jeden egzemplarz, nie ma BF przynajmniej z moja puszka a jesli ma to bardzo nieznaczny.... w kazdym razie redukuja wade w ramach gwarancji....

  7. #7

    Domyślnie

    Kupiłem swoją Sigmę w Sigma Centrum w Blue City. Podpiąłem ją na miejscu do do D70s i zrobiłem kilka testowych zdjęć kartki papieru z tekstem, oczywiście na F1.4. Nawet na małym monitorku D70s można szybko sprawdzić, czy obiektyw ma FF/BF. Ten egzemplarz ostrzył w punkt, innych nie sprawdzałem.

    Nigdy nie miałem żadnych problemów z AFem tego obiektywu, ani w D70s, ani w D300.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja za to kupiłem felerny egzemplarz tej sigmy z allegro, już bez gwarancji niestety. Z kilkucentymetrowym FF. Oto odpowiedź z serwisu sigmy:

    Witam
    Koszt kalibracji 256,20zł brutto.
    Obiektyw 30mm F1.4 EX DC HSM musi posiadać nr fab. 2001 *** ~ w górę, w przeciwnym wypadku nie jesteśmy w stanie dokonać kalibracji.
    W przypadku napraw pogwarancyjnych serwis nie pokrywa kosztów transportu.

    Pozdrawiam,
    Piotr Niklas
    Dział Obsługi Klienta
    Także łącznie sporo, z transportem 300zł, więc 23% ceny obiektywu. Może kogoś zainteresuje ta informacja .
    JN

  9. #9

    Domyślnie

    ja własnie kupiłe sowją na aukcji interfoto

    raczej sprawdzony sklep jak wynika z forum


    gwarancja jest - jasno powiedziane że szkła regulują - ale mam nadzieje że po prostu nie dostrzeże wad



    zobaczymy jak bedzie
    D80 /D40X /SB600/SB400
    S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/

    pstryki

  10. #10

    Domyślnie

    To kalibracja na gwarancji kosztuje ?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •