Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Stigu, mam wrażenie, że gdyby się przysłona zacinała, to raczej zdjęcia byłyby prześwietlone.
    A ta jaśniejsza fotka jest na pełnej dziurze tego obiektywu, więc nie było nawet co domykać.
    Fakt, nie przyuwazylem. Bardziej wydawalo mi sie, ze to jasniejsze zdjecie jest przeswietlone, bo jakos mi te pozniejsze warunki 1/1250 i 5.6 nie pasowaly do tego zdjecia... No, ale to przeciez priorytet przyslony. Fakt -- masz racyje, jak najbardziej.
    Bracketing to tez raczej nie jest... To ja juz nie mam pomysla.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12

    Domyślnie

    A jaki przebieg ma ta puszka? Może po prostu migawka nie trzyma czasów. Co prawda objawiałoby się to dosyć drastycznie, ale może to jest przyczyną. Zobacz sobie na czasy jakie masz przy tych "walniętych" zdjęciach. Czy to jest jeden czas, a może jest jakaś stała wartość niedoświetlenia.

  3. #13

    Domyślnie

    Na tym ciemnym jest 1/400 i f11 ISO400 - exposure program (not defined)
    jasne ma 1/1250 f5,6 ISO400 - priorytet przysłony

    Różnica w ekspozycji tylko 1/3 EV. To nie powinno tak wyglądać. Hmm...

  4. #14

    Domyślnie

    fotka nazwijmy to naświetlona poprawnie robiona na A - Exposure Program = Aperture priority


    a ta niedoświetlona na programie Landscape - moze to rzeczywiście elektronika: Exposure Program = Not defined ; Digital Vari-Program = LAND SCAPE
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  5. #15

    Domyślnie

    Gość sprzedający określił ilość fot na 4100. jak zbadałem opandą okazuje się 15500. używam dwóch różnych obiektywów 28-100 mm i 70-300 obydwa typu G. problem występuje przy każdym z nich.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    fotka nazwijmy to naświetlona poprawnie robiona na A - Exposure Program = Aperture priority


    a ta niedoświetlona na programie Landscape - moze to rzeczywiście elektronika: Exposure Program = Not defined ; Digital Vari-Program = LAND SCAPE
    Ale oba programy dobrały parametry ekspozycji podobnie. Różnica o 1/3 EV tak nie wygląda. Może głupieć sterowanie przysłoną lub migawką i raczej tu nie dojdziemy co. Chyba kłania się serwis.

  7. #17

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •