Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie powiedzcie mi jedno...

    nie jestem zwolennikiem żadnej marki obecnie...
    Przymierzam sie do kupna apartu...rzecz jasna lusrzanki cyfrowej... (odrazu mówie ze mam doświadcznie itp. wiec sprzęt umiem sporzytkować....chyba )
    Powiedzcie mi co według was, jako że znacie sie na Nikonach przemawia za nimi a nie za Canonem ????


    Ps. rowazam nikona d200 i canona 20D / 30D

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Aleś nam dowalił
    A na poważnie, to jest to niestety zbyt ogólnie postawione pytanie i nikt na nie nie da odpowiedzi.
    Pomyśl, a może masz jakieś własne preferencje które ostatecznie poza danymi technicznymi przeważą o decyzji zakupu, ze mną tak właśnie było, czego nie żałuję

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem takie pytanie postawione przez amatora, wkraczającego w świat fotografii.... Ale skoro Ty masz doświadczenie i potafisz sporzytkowć sprzęt nikt lepiej niż Ty sam nie dobierze dla siebie najlepszego systemu. Doświadczenie zdobywa się przez lata, przez te lata ma się także kontakt z różnymi systemami, więc można sobie wyrobić jakieś zdanie o kazdym z nich
    Zakładam że mówimy o systemach nikona czy canona a nie o samych puszkach
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    wilkor, jesli zadajesz takie pytania to moze lepiej przemysl zakup tak drogiego sprzetu i wybierz cos a'la d50 lub 350d ??
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  5. #5

    Domyślnie

    Aparaty miałem na ogół służbowe, Były to canony począwszy od analogów skończywszy na cyfrówkach. Niestety pech tak chciał, że z Nikonami nie miałem za dużego kontaktu. Mimo, że z ciekawością czytałem o nowych modelach, rozwiązaniach itp nigdy nie udało mi się ich dostać do dłuższej zabawy.
    Przyszedł czas, że chciałbym nabyć coś własnego pomijając Zenita i Av-1 (który w razie potrzeby służy wiernie)
    Od aparatu oczekuje dużej niezawodności. Bym nie musiał przy deszczu, bać się, że coś mu się stanie. By jazda w placku + torba, na rowerze (bardziej wyczynowo – XC) nie stanowił dla niego jazdy śmierci.
    By puszka miała możliwość robienie również zdjęć czarno białych. Mam do nich duży sentyment, bo to je pierwsze wywoływałem.
    Wiem, że wybór systemu jest to bardzo indywidualna sprawa. Niestety moja wiedze, co do Nikona nie jest największa…;-( Oczywiście czytam wszelkie możliwe artykułu, sledze Wasze rozmowy na forum itp., Ale to chyba nadal mało.
    Miałem nie jeden raz obie puszki D200 i 20D w łapkach w sklepach. Ale to chyba nadal mało…niestety nie mam możliwości zapoznanie się z Nikonem bardziej. (Może wy wiecie gdzie w okolicach Wawy można go wypożyczyć lub cos w tym stylu, lub pobawić się bez dybiącego sprzedawcy który stoi metr ode mnie i patrzy z błagalnym wzrokiem myśląc tylko go nie upuść )
    Mimo że nie miałem za dużej styczności z Nikonem, stoi on u mnie wyżej w rankingu z racji, że to Nikon, a Nikon zawsze i mi się marzył.

    Miałem nadzieje, że podeślecie mi jakieś ciekawe spostrzeżenia jako doświadczeni ludzie w zakresie Nikona jego systemów itp., i zapewne bardziej doświadczeni ode mnie w fotografii cyfrowej. Zastanawiało mnie tez, jakie wy mieliście kryteria.

    Pozdrawiam i sory za zamieszanie

  6. #6

    Domyślnie

    ja nie moge nastepny sprzetowiec bez pojecia, kup to co ci wygodniej w lapie trzymac i z kazdego bedziesz zadowolony
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  7. #7

    Domyślnie

    wilkor

    Na tym forum, pomimo tego, że niektórzy o nas piszą, że mamy żółte okulary, nie znajdziesz wielu osób, które Ci napiszą bierz Nikona bo lepszy.

    W dobie cyfry, puszka ma większe znaczenie niż miała przy błonach. Bo zdjęcie naświetlone na tych samych parametrach z F5 i z F55 jeśli w srdoku był identyczny materiał światłoczuły i identyczne obiektywy zapięte, było praktycznie identyczne.

    Z drugiej strony ławtiej też jest porównać puszki bo sampli w necie jest aż za dużo.

    Jestem przekonany, że czy wybierzesz Canona czy Nikona - otzymasz w pełni satysfakcjonujące Cię rezultaty. Wybór pomiędzy tymi firmami jest tylko i wyłącznie kwestią upodobań co do kolorystyki, ergonomii i paru innych detali.

    Ogólne spostrzeżenia w stylu:
    Canon mniej szumi,
    Nikon ma lepszy system błyskowy
    Canona L-ki są nie do pobicia
    Nikon ma najlepsze szerokie kąty na świecie
    Canon robi lepsze jpgi
    Nikon mniej prześwietla

    a także takie
    Nikon ma more, banding, blooming - w zależności od modelu
    Canon jest mdły
    Nikon niedoświetla
    Canon jest plastikowy
    Nikon nie ma FF
    Canon nie ma spota (oprócz serii 1)
    Nikon ma słaby serwis
    Canon też ma słaby serwis
    itp itd znajdziesz wszędzie i u nas i na CB.


    Więc finał finałów wybór cyfrowego body jest kompromisem pomiędzy oczekiwaniami a możliwościami aparatu który wybierzesz. Żadno body obecnie dostępne nie jest idealne i zawsze znajdziesz coś co Cię będzie drażnić a w modelu Twojego znajomego akurat to będzie i szlag Cię będzie trafiać, że źle wybrałeś.

    Dlaczego wybrałem Nikona: bo mi lepiej w ręku leżał - proste, ale tak naprawdę to w końcu w ręku aparat trzymam i miło jest jak jest wygodnie.

    Reszta to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli dobrze znasz Canony to może warto pójść tą drogą - jeśli zawsze chciałeś mieć Nikona to może warto spróbować żółtej stajni.

    Pewnie nie pomogłem, ale na tak ogólne pytanie chyba tylko tak ogólnie potrafię odpowiedzieć.

    Grzegorz

    PS. a tak na marginesie D200 to lepszy aparat niż D20 za to D20 ma lepszą matrycę niż D200. Wybieraj...
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  8. #8

    Domyślnie

    Od aparatu oczekuje dużej niezawodności. Bym nie musiał przy deszczu, bać się, że coś mu się stanie. By jazda w placku + torba, na rowerze (bardziej wyczynowo – XC) nie stanowił dla niego jazdy śmierci.
    moze d2Hs ??


    By puszka miała możliwość robienie również zdjęć czarno białych
    nie bardzo rozumiem...z tego co wiem w nikonowskich dslrach nie ma takich wodotrysków. od tego masz NC albo photoshopa....
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  9. #9

    Domyślnie

    z tego co wiem w nikonowskich dslrach nie ma takich wodotrysków. od tego masz NC albo photoshopa....
    ZONK - vide D200

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilkor
    .
    By puszka miała możliwość robienie również zdjęć czarno białych. Mam do nich duży sentyment, bo to je pierwsze wywoływałem.

    to chyba tylko kompakty ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •