Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Reporterka

  1. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    krpolak,

    Napisałeś:

    "Typowy przedstawiciel starej, odchodzacej epoki, ktory nie moze nadazyc za nowa. Nie moze i nie nadazy, poniewaz ta nowa symbolizuje dla niego degradacje i nie jest warta zainteresowania, jest gorsza - dla niego."

    Trudno o lepszy przykład stereotypu, którym posługujesz się w celu zdyskredytowania Tomaszewskiego. Skąd Wiesz, że ta nowa technologia oznacza dla niego degradację? Stało się coś takiego? A może to wcale nie chodzi o stosunek do nowych technologii, tylko o Twoje osobiste uprzedzenia? Odwalił Twoje zdjęcia czy oblał na jakimś egzaminie?

    "Cos musi odejsc, zeby cos moglo nadejsc. Nowa era bedzie miala swoich wlasnych bohaterow."

    Chcesz przyspieszyć to odjeście, bo kreujesz się na nowego bohatera? Bardzo sprytne...

    Kolejny cytat:

    "A moze zamiast postawy krytykancta spobujesz przeczytac moj post ze zrozumieniem?".

    Przeczytałem ze zrozumieniem. Większego krytykanctwa opartego na stereotypach dawno nie widziałem.

    I następny:

    "Nie rozmawiamy o tworczosci tego czlowieka. Rozmawiamy o tym co on powiedzial w tym wywiadzie i jaki jest jego stosunek do nowej technologii. Podpowiem Ci - ignorancki. Zreszta sam to powiedzial. Aparat cyfrowy mial pierwszy raz w reku i sam nie rozumie tej technologii. Wiec nie probuj w tej materii bronic go na sile."

    Popadasz w sprzeczność. Najpierw twierdzisz, że Tomaszewskiego dopadła degeneracja bo ignoruje nowe technologie, potem nie chcesz odnieść się do jego twórczości. To w końcu co jest według Ciebie wyznacznikiem tej degeneracji? Słowa wypowiedziane na temat obecnego poziomu fotografii i sprzętu cyfrowego czy zdjęcia, jakie robi? Widziałeś zdjęcia Tomaszewskiego zrobione cyfrą? A może potrafi posługiwać się tą technologią ze znacznie lepszym skutkiem od Ciebie?

    I żeby nie było żadnej wątpliwości - T. Tomaszewski nie jest dla mnie żadnym guru, nie jest moim idolem i nie był moim nauczycielem. Oceniam Go po jego twórczości, po zdjęciach, a nie własnej medialnej autokreacji bądź krytyki Jego osoby wygłaszanej przez innych.

    Serdecznie pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    Vadim,

    >Trudno o lepszy przykład stereotypu, którym posługujesz się w celu zdyskredytowania
    >Tomaszewskiego.

    Ja go nie dyskredytuje. On nie jest dla mnie takim idolem, jak dla Ciebie. To wszysko. Przyjmij do wiadomosci, ze ludzie ktorzy wzbudzaja szacunek w Tobie, nie musza wzbudzac szczegolnego szacunku we mnie. Osiagniecia, ktore imponuja Tobie, nie musza imponowac mi.

    >Skąd Wiesz, że ta nowa technologia oznacza dla niego degradację?

    Poniewaz sam to przyznal.

    > A może to wcale nie chodzi o stosunek do nowych technologii, tylko o Twoje osobiste
    >uprzedzenia? Odwalił Twoje zdjęcia czy oblał na jakimś egzaminie?

    Ok, juz widze z jaka mentalnoscia mam do czynienia.

    >Chcesz przyspieszyć to odjeście, bo kreujesz się na nowego bohatera? Bardzo
    >sprytne...

    Jak wyzej odnosnie mentalnosci. Ja bym na to nie wpadl.

    >Popadasz w sprzeczność. Najpierw twierdzisz, że Tomaszewskiego dopadła
    >degeneracja bo ignoruje nowe technologie,

    Zle zrozumiales moje slowa. Nie powiedzialam, ze dopadla go degeneracja. Twierdze, ze jest dinozaurem, ktory nie chce lub nie potrafi przestawic sie na nowe. Co wiecej, nadmiernie eksponuje wady tego nowego, zamiast przyjrzec sie zaletom. Takie typowe narzekanie, jaka to dzisiejsza mlodziez jest zla itd

    Jak widzisz, nie wiele tu mowy o zdjeciach, jako sztuce. Zreszta tak jak, znaczna czesc tego artykulu - bicie pinany o tym jak to zle sie teraz dzieje w fotografii cyfrowej. Z jakich powodow? Ktoz to wie, nie mam pojecia. Moze on naprawde tak mysli, a moze chce zeby inni tak mysleli. Trzeba by zapytac pana Tomaszewskiego.

    > A może potrafi posługiwać się tą technologią ze znacznie lepszym skutkiem od >Ciebie?

    A potrafii? Ktos to przed chwila wzial cyfrowy aparat do reki? To prawdziwy geniusz musi byc

    >I żeby nie było żadnej wątpliwości - T. Tomaszewski nie jest dla mnie żadnym guru,
    >nie jest moim idolem i nie był moim nauczycielem. Oceniam Go po jego twórczości, po
    >zdjęciach,

    A tu akurat to Ty sobie zaprzeczasz. Chyba, ze oceniasz jego Tworczosc negatywnie, wtedy nie ma sprzecznosci


    > a nie własnej medialnej autokreacji bądź krytyki Jego osoby wygłaszanej przez
    >innych

    Jak wyzej odnosnie mentalnosci.

    Ok, proponuje zakonczyc ta dyskusje. Ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje. I niech tak zostanie.

    Pozdrawiam,

    K.Polak

  3. #23
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    krpolak,

    Zakończyłbym, ale mi nie dajesz pisząc:

    "Ja go nie dyskredytuje. On nie jest dla mnie takim idolem, jak dla Ciebie. To wszysko. Przyjmij do wiadomosci, ze ludzie ktorzy wzbudzaja szacunek w Tobie, nie musza wzbudzac szczegolnego szacunku we mnie. Osiagniecia, ktore imponuja Tobie, nie musza imponowac mi. "

    Powtórzę raz jeszcze: nie jest dla mnie żadnym idolem, ale cenię jego twórczość.

    "Ok, juz widze z jaka mentalnoscia mam do czynienia."

    Z jaką mentalnością? Napisz, to może dowiem się wreszcie prawdy o sobie. Zasadniczo kobiety się na mnie nie skarżą, a i moi trzej synowie nie mają powdów do narzekań.

    "Zle zrozumiales moje slowa. Nie powiedzialam, ze dopadla go degeneracja. Twierdze, ze jest dinozaurem, ktory nie chce lub nie potrafi przestawic sie na nowe. Co wiecej, nadmiernie eksponuje wady tego nowego, zamiast przyjrzec sie zaletom. Takie typowe narzekanie, jaka to dzisiejsza mlodziez jest zla itd"

    Może to jest konstruktywna krytyka, z której ktoś rozsądny powinien wyciągnąć pożyteczne dla siebie wnioski, a nie tanie krytykanctwo?
    Co do młodzieży, to ja jej nie krytykuję, bo nie mam jeszcze demencji starczej i doskonale pamiętam, jaki byłem

    "A potrafii? Ktos to przed chwila wzial cyfrowy aparat do reki? To prawdziwy geniusz musi byc"

    Rozumiem, że ta technologia jest tak trudna, że mogą się nią posługiwać tylko młodzi geniusze i bohaterowie. Stare wapniaki wypad z tej piaskownicy i z tego interesu
    Ale niestety, muszę Cię zmartwić - potrafi.

    "A tu akurat to Ty sobie zaprzeczasz. Chyba, ze oceniasz jego Tworczosc negatywnie, wtedy nie ma sprzecznosci"

    Przyznam, że nie rozumiem. I powtórzę raz jeszcze: fakt, że wysoko oceniam czyjąś pracę, wcale nie oznacza że ten ktoś jest moim idolem. Nie ma w tym żadnej sprzeczności.

    Pozdrawiam.

    Ps. Jesteś kobietą?

  4. #24

    Domyślnie

    A jesli jestem to co?

    Natomiast pana Tomaszewskiego zostawmy juz w spokoju. Ja mam juz wyrobione zdanie o nim i trzeba mocnych argumentow, zeby je zminic.

    Pozdrawiam,

    K.Polak
    Chcesz sie poczuc, jak w Polsce? Porozmawiaj z Sailorem. Polecam! Swietna kuracja wstrzasowa!

  5. #25
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    krpolak,

    Jak jesteś, to nic nie szkodzi.

    I nie mam zamiaru zmieniać Twojego, ani czyjegokolwiek zdania na temat T. Tomaszewskiego.
    Wyraziłem tylko swoją opinię.

    Pa.

  6. #26

    Domyślnie

    No tak ,zapodalem link ,a tu burza sie rozpetala !
    Tomaszewski jest mistrzem fotoreportarzu ,teorii fotografii zreszta tez.
    Jesli ktos mysli inaczej ,niech poda swoj autorytet podejme polemike.
    Pamietajmy jednak ze mowimy o fotoreportarzu wspolczesnym .
    Pozostawmy CKB ,RC i innych w spokoju.
    Ze wspolczesnych odpowiada mi rowniez
    www.jacentydedek.pl
    Jesli macie jakies ciekawe linki :P

    [ Dodano: Sob 22 Kwi, 2006 ]
    No i nie ma chetnych ?
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

  7. #27

    Domyślnie

    No to ja podam link
    http://www.cabophoto.com/pictures.htm
    Dla miłośników fotografii barwnej
    Po kliknięciu na technical information możemy sie dowiedzieć jakim aparatem i obiektywem były zrobione zdjęcia.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •