Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Unhappy [KONCERT] Kolor twarzy zlany z kolorem tła

    Zdjęcie koncertowe. Światła mocno czerwone... Zdjęcie robione Nikkorem 50 1.8 z D50... jak w przyszłości wyeliminować taki efekt? Od czego jest on uzależniony? A może to ograniczenia mojego aparatu?

    Ostatnio edytowane przez Just ; 19-02-2008 o 01:37

  2. #2

    Domyślnie

    Czerwone światło to największa zmora koncertów. W większości przypadków nic nie da się zrobić. W takich sytuacjach pozostaje walka z RAWami. Jedyne, co mi jeszcze przychodzi do głowy to, o ile jest to dopuszczalne, doświetlanie lampą.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcia robiłem bez lampy. Grzebanie w RAWie niestety nie daje spodziewanych rezultatów.

  4. #4

    Domyślnie

    A może konwersja do BW zastosowaniem filtru czerwonego ?
    Puszka: D300 + MB-D10 + SB800
    Słoiki: N20-35/2.8D | N85/1.4D | N180/2.8 |
    http://www.jazzfoto.pl

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    niestety muszę stwierdzić, że to nieumiejętnie zrobione zdjęcie a nie ograniczenie aparatu, tutaj mam wrażenie, że ustawiłaś za duży czas, musisz pokombinować następnym razem...

  6. #6

    Domyślnie

    mz nie da sie tego uratowac, za malo informacji, zeby to wyciągnąc, nastepnym razem ustaw określony czas, nawet jak niedoswietlisz to zawsze mozesz cos wyciągnąc, ja przwaznie ustawiam 1/40 - 1/50 s, operując przesloną albo czuloscią

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacoslavgth Zobacz posta
    mz nie da sie tego uratowac, za malo informacji, zeby to wyciągnąc, nastepnym razem ustaw określony czas, nawet jak niedoswietlisz to zawsze mozesz cos wyciągnąc, ja przwaznie ustawiam 1/40 - 1/50 s, operując przesloną albo czuloscią
    Przy takich czasach muszę zaaplikować sobie VR-a w postaci browara albo dwóch żeby nie poruszyć
    Puszka: D300 + MB-D10 + SB800
    Słoiki: N20-35/2.8D | N85/1.4D | N180/2.8 |
    http://www.jazzfoto.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madmips Zobacz posta
    niestety muszę stwierdzić, że to nieumiejętnie zrobione zdjęcie a nie ograniczenie aparatu, tutaj mam wrażenie, że ustawiłaś za duży czas, musisz pokombinować następnym razem...
    Dlugi czas to jedno, a kolor oswietlenia sceny to drugie. Niestety z czerwonym osiwetleniem sceny jest ciezko :/
    W wiekszosc przypadkow zdjecia laduja w koszu albo nadaja sie jedynie do BW - przy odpowiedniej konwersji
    mozna uzyskac nieraz dobry efekt z materialu na ktorym w kolorze nic nie bylo widac , ale bez RAW nie podchodz.

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    nie chcę dyskutować, ale mam koncertowe w takich warunkach i jakoś nie było większych problemów...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madmips Zobacz posta
    niestety muszę stwierdzić, że to nieumiejętnie zrobione zdjęcie a nie ograniczenie aparatu, tutaj mam wrażenie, że ustawiłaś za duży czas, musisz pokombinować następnym razem...
    Dokładnie tak jak madmips powiedział, zdjęcie jest prześwietlone i to baaardzo...nic z tym nie zrobisz. A na czerwone światła trzeba szczególnie uważać i dobrze naświetlać, bo nawet troszeczkę prześwietlone czerwienie strasznie wymazują szczegóły. Ewentualnie lampa, aczkolwiek ja nie jestem jej zwolennikiem na koncertach ( choć czasem jest nieodzowna do osiągnięcia pewnych efektów ).

    Pozdrawiam,
    AMI
    D3,D750,D80,N14-14,N24,N24-70,N70-200VRII,N50,Z16,S85,SB-80,800,900
    www.mariuszlinkiewicz.pl (w przebudowie)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •