Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    podaje link do juz zakończonej aukcji - by bylo wiadomo jak sie skonczylo (nowy)
    mozna wierzyc temu sprzedawcy? - ilośc sprzedanych olbrzymia, pozytywne komentarze
    http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7594512469 niecale 11 tys za nowy z podatkiem
    a to w opcji kup teraz - aktualne (nowe)
    http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7594593085
    a tu uzywany prawie nowka, za kilka godzin koniec aukcji
    http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7593775775
    co o tym sadzisz?


    na ebay.de - sa za 2 tys i za 2,5 tys euro lekko uzywane, nwe za ponad 3 tys euro
    Chyba jest ok - pierwsza aukcja dotyczy demówki, stąd niska cena. Druga to normalna cena - w tańszych sklepach w Stanach możesz dostać D2x za 4500$. Nowiną jest dla mnie rabat 500$ - był bodaj wcześniej, ale na dodatkowe klamoty (czyli kupujesz D2x - dostajesz rabat 500$ na np. 17-55 f2. W tym momencie robi się z tego 3900$ - całkiem fajna cenka.
    Trzecia oferta to standard 3600$. Można chyba jednak trafić taniej: w ogłoszeniach u Nikonians widziałem kiedyś ledwo używane zapasowe body D2x (ok. 4,5tys zdj. przebiegu) za 3200$

    [ Dodano: Pią 03 Mar, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez kriger7
    No macie Panowie rację.
    Ale malucha wśród śreniaków (645) używa cała fura ludzi w "terenie".
    Próbując ich "przenieść" na cość lepszego ale mniej komapktowego wg. mnie tracą sporo klientów. Sam znam zawodowców, którzy mając w studio 67 to oprócz swoich różnych innych korpusów czekali na ZD aż wreszcie kupili DsMkII.
    No ale może rzeczywiście z punktu widzenia firmy taka strata zrekompensuje się in plus w innym miejscu.
    Nie do końca zrozumiałeś - Witz polega na tym, że Mamiya wypuszcza ZD jako kompletny korpus i jako digiback. Tego ostatniego jednakoż dlaczegoś nie można ponoć podpiąć pod klasyczną RZ Pro II i aby go używać należy zanabyć sobie (niemal kompletnie niczym się nie różniący) korpus RZ Pro IID. Podobnież sprawa ma się z 645-tką - z digibackiem ZD działa tylko 645AFD, co jest jeszcze większym świństwem, bo zmusza cię do pakowania się w nietani system AF.
    Jacek zapienił z powodu owej bezczelnej pazerności i ja mu się bynajmniej nie dziwię - do klasycznej RZ-ty i 645-tki było digibacków sto i tysiąc, a wszystkie z powodzeniem działały.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Na pewno były już działające kopie tego aparatu - przez "plecaczek" z artykułu w LL długo budziłem się w nocy z krzykiem:
    http://www.luminous-landscape.com/re...a-zd-ist.shtml
    Z niepojętych przyczyn dalej nie ma ZD-ki w sprzedaży. Krążą coraz głośniejsze plotki, że Mamiya niestety podzieli los Contaxa, Bronki i Minolty...
    Poki co Mamiya ZD jest sprzedawana tylko w Japonii. Ale "poki co" mowi sie o generalnie slabej kondycji Mamiyi, nie wiadomo co z tym bedzie dalej. Taki Pentax, ktory ma w tym roku wprowadzic do sprzedazy 645D ma jeszcze cale zaplecze w postaci cyfranek maloobrazkowych, podczas gdy Mamiya moze polegac tylko na sprzedazy sredniego obrazka... Poki co doskonale szkla Pentaxa do systemu 645 mozna znalezc na eBayu w doskonalych cenach (ostatno AF 120/4 macro np. poszla za 300 Euro, AF 300/4 za 700) a malo tam slabych szkiel (za najslabsze uchodzi FA 45/2,, wszystkie poza kitowym 75/2.8 sa poza tym znakomicie wykonane.
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwiusz
    Poki co Mamiya ZD jest sprzedawana tylko w Japonii.
    No więc niezupełnie. Wyczytałem też, że ponoć w Londynie było 6 szt. do wyrwania

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    No więc niezupełnie. Wyczytałem też, że ponoć w Londynie było 6 szt. do wyrwania
    Moze jakis prywatny import? Bo ja wyczytalem cos innego tutaj:
    http://www.luminous-landscape.com/es...ma-30000.shtml
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  5. #15

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    dziwne, firma ma produkt który wielu chce kupić, ale nie jest on dostępny.
    mało tego, nie robi przystawki ZD do niektorych swoich body (RZ PRO II) a liczba nabywców byłaby jeszcze większa. a jest w kiepskiej kondycji finansowej. rozumiem gdyby mieli produkty które sa w nadmiarze na rynku, niekonkurencyjne. ale wielu czeka na ich produkty a oni ich nie robią.
    co do kondycji firm
    podobno potworzyły sie dwie pary producentów aparatów oraz przystawek czyli Mamiya i Haselblad oraz Leaf i Phase One. nie jest najistotniejsze kto kogo kupił, ale powinno im to dac stabilniejsza pozycję na rynku.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Coolpix P600 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
    By Michalcc in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 20:22
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 15:46
  3. Poszukuję dziwnych zarówek, ktokolwiek widział ktokolwiek wie
    By kruszyna in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 23:15
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 12:30
  5. Szklany impas, ktokolwiek widział ktokolwiek wie.
    By bonnum in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 30-01-2008, 13:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •