Close

Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 202
  1. #81

    Domyślnie

    Ostatnio rozwaliło mnie określenie współczesna plastikowa wydmuszka jako opis obiektywu N 55-200


  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seeker Zobacz posta
    MANIEK - statyw tejze firmy. przyklad uzycia - "bylem z mankiem na spacerze"
    MAŃKA nie mam i długo jeszcze nie będę miał, natomiast posiadałem dwa ZENKI - popularne aparaty produkcji radzieckiej.
    striciarz - uprawiający fotografię uliczną (ang. street photo)
    ficzer - przydatna cecha, bajer, stanowiąca o konkurencyjności sprzętu, przeważnie korpusu.
    Zresztą "spolszczanie" angielskich określeń to chyba temat na osobny wątek
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  3. #83

    Domyślnie

    "bałagan w kadrze" ...b.wygodne określenie używane w momencie gdy jesteśmy przekonani ,że temat prezentuje się dobrze tylko i wyłącznie na jednolitym kolorysycznie tle,otoczeniu ,a cała reszta to takie tam pierduły zakłócające odbiór.....
    ...to tak jak rybka na tle piasku pustynnego....lub palma na lodowcu

    Pzdr
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  4. #84

    Domyślnie

    Ciekawy koment . Nie jest sztywniacki, a jednoczesnie oddaje postac rzeczy.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  5. #85

    Domyślnie

    KANONIER - czyli wróg nr 1 zagorzałych użytkowników forum - inaczej użytkownik aparatów marki Canon.



    w większości wypadków jednocześnie śniących po nocach o 5d
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    ficzer - przydatna cecha, bajer, stanowiąca o konkurencyjności sprzętu, przeważnie korpusu.
    ficzer ostatnio nabrał szerokiego znaczenia z gronie osób, które znam i jest używane od określenia w zasadzie czegokolwiek, najczęściej w znaczeniu ironicznym a'la "no coż, taki ficzer". Takie zboczenie zawodowe.

  7. #87

    Domyślnie

    GO
    - z języka angielskiego - iść
    - z języka forumowego - głębia ostrości
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #88

    Domyślnie

    SABINA, kurcze o Pani Sabinie, też wartałoby pamiętać.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #89

    Domyślnie

    było
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #90

    Domyślnie

    Stałka - obiektyw stałoogniskowy

Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •