Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Zdjęcia mi się podobają. Chociaż trochę za dużo białego :/ obrus mógłby mieć jak dla mnie jakiś inny kolor.

    Ale do jednego się czepne to nie jest Nigiri tylko Onigiri :P a do przyrządzenia całkiem proste, jeżeli dostanie się w Polsce odpowiednio kleisty ryż (nie wiem jak można jeść sypki :/ przecież pałeczkami tego nie da się złapać )
    D80, Tk 12-24/f4, T 17-50/f2.8, Tk 50-135/f2.8, N 70-300G

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez who Zobacz posta
    Zdjęcia mi się podobają. Chociaż trochę za dużo białego :/ obrus mógłby mieć jak dla mnie jakiś inny kolor.

    Ale do jednego się czepne to nie jest Nigiri tylko Onigiri :P a do przyrządzenia całkiem proste, jeżeli dostanie się w Polsce odpowiednio kleisty ryż (nie wiem jak można jeść sypki :/ przecież pałeczkami tego nie da się złapać )
    Dzięki za komentarz.Co do nazwy - nie kłócę się bo nie wiem. Wszędzie gdzie patrzyłem używano nazwy NIGIRI, dlatego sam takiej użyłem.

    Co do ryżu - mozna dostać po prostu ryż do sushi. Sam robiłem maki z tego ryżu i jest kleisty jak cholera
    Zastanowiło mnie tylko to, że gdzieś czytałem, że do Onigiri koniecznie potrzeba jakiejś specjalnej foremki do wyciskania (wcale nie taniej), a kucharz przy mnie robił wszystko... ręcznie

  3. #33

    Domyślnie

    można i w foremce i ręcznie, zależy od inwencji a po za tym nie ma to jak onigiri lub sushi na śniadanie.... (i za to kocham Japonię )
    D80, Tk 12-24/f4, T 17-50/f2.8, Tk 50-135/f2.8, N 70-300G

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez who Zobacz posta
    onigiri lub sushi na śniadanie....
    nie... zwariowałbym ze szczęścia... to byłaby przesada

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fragles Zobacz posta
    Zastanowiło mnie tylko to, że gdzieś czytałem, że do Onigiri koniecznie potrzeba jakiejś specjalnej foremki do wyciskania (wcale nie taniej), a kucharz przy mnie robił wszystko... ręcznie
    Te foremki mozna dostac za psie pieniazki w kazdym sklepie z zywnoscia japonska/chinska/tajska,etc. Ja kupilam swoje za 0.99 euro i od tej pory dzielnie mi sluza. Uwielbiam sushi. Zarowno robic jak i jesc.

    A co do zdjec - podoba mi sie kompozycja 1, choc zdjecie samo w sobie wydaje mi sie nieostre (w szczegolnosci te biale talerzyki i ich zawartosci). Postaralabym sie tez albo "wcisnac" wszystkie nigiri w calosci albo uciac je w mniej wiecej tym samym stopniu (ta uwaga dotyczy w szczegolnosci kawalka na samej gorze i tego na samym dole).
    Ale generalnie bardzo fajne!
    Pozdrawiam
    Life is like photography. You use the negatives to develop.
    www.flickr.com/photos/so_martinha

  6. #36

    Domyślnie

    dzięki za komentarz

    białe miseczki są nieostre - są niżej (dalej od obiektywu) niż (o)nigiri

  7. #37

    Domyślnie

    Wlasnie zajrzalam do Twojej galerii - miodzio! Przesliczne portrety. I wnetrza. I miejsca. Wszystko sliczne.
    Life is like photography. You use the negatives to develop.
    www.flickr.com/photos/so_martinha

  8. #38

  9. #39

    Domyślnie

    Alez prosze bardzo W pelni zasluzone
    Life is like photography. You use the negatives to develop.
    www.flickr.com/photos/so_martinha

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •