Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie D 300 i gwarancja polska

    Witajcie

    Nie jestem pewna, czy ten post powinien tutaj być. Jeśli nie - to z góry proszę o przeniesienie na właściwe miejsce.

    Moja sprawa wygląda następująco. Kupiłam D 300 w dużej hurtowni. Mam polską fakturę, instrukcje po polsku (pełna i skróconą) etc. Jest jedno małe ale: brak polskiego druku gwarancyjnego - mam jedynie gwarancje "europejską". Zdziwiło mnie to trochę, bo w tym samym czasie i miejscu kupiłam małpkę nikona posiadającą gwarancje polską.

    Zadzwoniłam do hurtowni i spytałam się o co chodzi. Miła pani powiedziała, że musi się spytać i potem mi odpowie. Jej odpowiedź jest dla mnie bardzo dziwna (nie wiem co mam o niej myśleć): jeśli chcę mieć polską gwarancje, to musze oddać aparat - oni wymienią go na nowy z polską gwarancją (inaczej sie nie da).

    Ludzie - może ktoś z was wie o co chodzi. Bo ja już kompletnie zgłupiałam.

  2. #2

    Domyślnie

    Przepraszam że nie na temat.
    Ty też jesteś Robin??

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Przepraszam że nie na temat.
    Ty też jesteś Robin??

    ???
    a o co chodzi?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Możesz dochodzić roszczeń gwarancyjnych z drukiem gwarancyjnym rozprowadzanym w EU oby był wypełniony z datą sprzedaży i pieczątką sprzedawcy na wszystkich częściach gwarancji (3 stronki) oczywiście wraz z dowodem zakupu. Polski serwis to honoruje

    edyt.
    a co to dzieci mieć nie można
    To że mogę dochodzićgwarancji to wiem (tylko jeszcze trzeba mieć dowód zakupu z danego kraju).

    Ciekawi mnie co innego: po pierwsze dlaczego musze wymienić aparat; po drugie dlaczego nie mam tej gwarancji odrazu - jeśli jest to aparat z polskiej dystrybucji.

  5. #5

    Domyślnie

    widocznie nie z polskiej dystrubucji jak go musisz wymienic

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    dokładnie.
    Hurtownia ma towar z importu walizkowego i z oficjalnej dystrybucji. Kurde co to za hurtownia ?
    Euro AGD - dystrybucja - jeśli to tak można nazwać. Nie kupowałam w sklepie, tylko prosto z centrali.

  7. #7

    Domyślnie

    jeśłi jest instrukcja po polsku (pełna i skrócona) to nie wyglada na import walizkowy, a polska gwarancja może się po prostu zapodziała
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    jeśłi jest instrukcja po polsku (pełna i skrócona) to nie wyglada na import walizkowy, a polska gwarancja może się po prostu zapodziała
    Mam instrukcje polskie, gwarancji nie widziałam na oczy. Ale najdziwniejsze dla mnie jest to, że po to by otrzymać polska gwarancje muszę oddać aparat (przetestowany, sprawdzony, wymacany) by dostać nowy z gwarancją polską. Jest to dla mnie jakaś paranoja.

  9. #9

    Domyślnie

    To nie paranoja tylko jak Ci powyżej w postach zasugerowali może to być "import" walizkowy. czy na gwarancji masz wydrukowany nr fabryczny body?
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  10. #10

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć jak to jest. Ja kupiłem z instrukcją niemiecką. Przy zakupie wzięto mój adres e-mail i w ciągu dwóch dni dostałem mailem instrukcję polską. Przy zakupie otrzymałem również naszą kartę gwarancyjną. Potem w serwisie (nie bez problemów) wymieniłem instrukcję niemiecką na polską (lubię mięć książkę przy sobie, zwłaszca na wyjazdach).
    To wszystko wygląda na import z USA - ale mogę nie mieć racji.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •