Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Skaner 20D - pierwsze 30 minut obcowania..

    Właśnie dostałem 20D do testów.
    Pierwsze spostrzeżenie: plastik, i to tani. Oczywiście sławne canonowskie dziwaczne sterowanie, powinni dołożyć złącze do podłączenia klawiatury PC i myszki, moze wtedy byłoby łatwiej.
    Ale to nic.

    Aparat po podłączeniu przez USB nie jest widoczny jako dysk.
    Zainstalowałem więc pobrany ze strony canona driver twin.
    I co? I nic. Driver działa, ale.. dalej nie mozna zciagnać obrazków. W PS CS2 co prawda widzi to jako skaner (!!) ale.. nie potrafi sie do niego podłączyć.
    Dziadowstwo, to konkluzja po 30 minutach.
    Wracam do testowania. Idę kupić czytnik CF do peceta.

    [ Dodano: Czw 23 Lut, 2006 ]
    Aby ustawić recznie WB, trzeba najpierw zrobić zdjęcie szarej karty, potem.. wejsć w menu i wybrać to zdjęcie. To jedyna metoda

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Łódź/Wawa
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ale super test zrobiłeś - o ja Cie kręcę...

  3. #3

    Domyślnie

    Skad ten ironiczny ton. Testy sie dopiero zaczynają, a test porównanczy z D200 odbędzie się w sobotę. Teraz dopiero wziałem go do ręki.

    Obiektyw 17-40L na F4 nieostry.


    kliknij, aby powiększyc --->

    Sigma 24-70 2.8 przy F4 jest już bardzo ostra, chociaż tańsza.

    Główny test porównanczy z D200 odbędą się w sobotę.

  4. #4

    Domyślnie

    HEHE
    NONo wprost identyczne spostrzeżenia miałem. Identyczne jak go do łapek dostałem...
    Pamiętam admin do mnie akurat napisał "że i jak tam" a ja "SZOK SZOK narazię nie wiem co gdzie i jak kompletnie"
    Nic nie mogłem znaleźć wszystko było na odwrót. Nastawiam aparature priority wysuwam lampę a ten mi nie "daje" dolnej wartości najkrótszego czasu... Myślę pewnie w menu nie nastawione... Canon takiej opcji nie ma... dotarło po przestudiowaniu instrukcji. Nie wiem jak może nie być tej uwielbianej przynajmniej przeze mnie funkcji paranoja. Pamiętam że aż do znajomego canoniarza zadzwoniłem z pytaniem jak tego może nie być(z nadzieją jeszcze zresztą że mi zaraz da jakiś magiczny przepis…), a ten mi „oooooooooo nie wymyślaj nastaw na priorytet czasu i to samo”, hehe długo nie zapomnę co w ten wieczór(w ten sam dzień do mnie przyszedł aparat zresztą) mu odpowiedziałem jak mnie zapytał(retorycznie myślę) „i jak ********y?!(z przekomarzaniem i tonem głosu jak by inaczej kompletnie nic nie mogło być). Odpowiedziałem „Ku… skończ p……” i walnąłem słuchawką ze złości bo mi wcześniej nie chciał pożyczyć aparatu(dobry kolega)na jeden wieczór bo bał się, że mu może krzywdę zrobię?! Nie wiem…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  5. #5

    Domyślnie

    Wiesz co to jest kwestia przyzwyczajenia ?

    D70 bardzo mi się podobał jeśli chodzi o obsługę i ergonomię. Jedyne co mi przeszkadzało to to, że przy dłuższym trzymaniu puszki robił mi się odcisk na palcu środkowym (zbyt mocne wyprofilowanie pod spustem migawki) - czy ktoś też tak miał ?

    Po przesiadce na 20d pierwsze wrażenie - to zbyt kanciasta puszka. Ale do obsługi szybko się przyzwyczaiłem (może dlatego, ze miałem wczesniej 300d). Teraz wiem już, że po dłuższych sesjach nie narzekam na poodciskane palce. A jakość zdjeć swoją drogą.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie wiadomo ze kazdy producent ma swoje zasady tworzenia menu w puszkach itp, ostatnio mialem okazje "pomacac" D200 admin-a i pierwsze wrazenie: pomocy, jak to sie obsluguje, o co chodzi.
    A tak naprawde to tylko kwestia przyzwyczajenia i przestawienia sie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kacperek
    Panowie wiadomo ze kazdy producent ma swoje zasady tworzenia menu w puszkach itp, ostatnio mialem okazje "pomacac" D200 admin-a i pierwsze wrazenie: pomocy, jak to sie obsluguje, o co chodzi.
    A tak naprawde to tylko kwestia przyzwyczajenia i przestawienia sie.
    No nie wiem - np. ja, jak wziąłem d200 do ręki, to miałem raczej wrażenie odnalezienia niż zagubienia. Drugą myślą było - hmm, samochód masz zaparkowany przyjemnie blisko wyjścia z MM - run Forrest, run!!!!

  8. #8

    Domyślnie

    No tak, bo jakie TY mogłeś mieć odczucia. Domyślam się, że trzeba było potem jeszcze siedzenia suszyć.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Łódź/Wawa
    Posty
    9

    Domyślnie

    A testujcie sobie ile chcecie, w końcu Polska to wolny kraj (chociaż mam co do tego coraz więcej wątpliwości). Tyle, że takich testów były setki, porównań dotyczących każdego detalu jeszcze wiecej, więc cały ten wątek traci dla mnie sens. Cały czas: to samo o tym samym.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    No tak, bo jakie TY mogłeś mieć odczucia. Domyślam się, że trzeba było potem jeszcze siedzenia suszyć.
    Przyganiał kocioł garnkowi I nie bój się, nie takimi zabawkami się bawiłem, żebym miał z powodu jakiejś lustrzaneczki mieć problem z utrzymaniem moczu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •