Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MzMarcin
    " a po co ci tam wysokie iso? dobry statyw
    Jeśli w kościele mają być ludzie a nie "duchy", to jednak wyższa czułość sie przydaje.

    Całą moją zeszłotygodniową przygodę z 20D i D200 podsumowabym tak: po 20D spodziewałem się super jakości zdjęć (zwłaszcza w studio) i niezbyt intuicyjnej obsługi. Po D200 - prawie tak dobrej jakości i świetnej obsługi.

    A moje subiektywne odczucia na dzisiaj są takie: 20D rozczarował mnie jakością zdjęć, zwłaszcza w studio. Na wysokich czułościach rzeczywiście szum pomijalny, ja jednak wysokich czułości nie używam. D200 dało taką jakość, o jakiej marzyłem.

  2. #22

    Domyślnie

    faktycznie fotki porównawcze 20D z D70 wyszły mydlanie...
    Wiem jednak ze ten aparat potrafi robić lepsze-ostrzejsze zdjęcia, nie wiem czemu u CIebie tak wyszło ale tez mi się nie podoba... Wygląda to na kiepskie szkło albo błąd ostrości...
    Generalnie zdjęcia z 20D przy neutralnym ustawieniu sa miekkie i lepiej wychodzą na parametrze 2 o ile się nie mylę czyli ostrość i kontrast +1, podobnie przy obróbce raw nie wolno ustawiać ostrości na 0.
    Ponoć to kwestia silniejszego filtra AA... Podobnie jest teraz w D200 mam mocniejszy filtr i zmiekcza.
    Jednak na tym zdjeciu z 20D cos jest nie ostro.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez imot
    Jednak na tym zdjeciu z 20D cos jest nie ostro.
    Oba zdjęcia były wykonywane z zainstalowaną na stopce lampą skierowaną na wprost, z odległości około 50cm. Oświetlacz autofokusa działał. Więc albo to wina obiektywu, albo oświetlacza, albo układu pomiaru odległości. A może po prostu zrobiłem jakąś pomyłkę..

  4. #24

    Domyślnie

    Moze trzeba bylo manualnie. Faktycznie wyglada to srednio ale raczej nastawiam sie na problem pomiaru ostrosci. Zakladam ze potwierdzenie AF bylo skoro wyzwolil migawke. Byc moze zlapal ta ostrosc gdzie indziej...

  5. #25

    Domyślnie

    odciski, dobre
    ja mam zakwasy po sesji z d200 plus afs600/4, mająć to na monopodzie przez pół dnia,
    a tak na poważnie to za mocno ściskasz puszkę stąd odciski
    to jak z rąbaniem drzewa, trzeba nauczyć się trzymać toporzysko (byle nie bukowe)
    miałem w łapach d20, jak mówi akustyk, aparatowość jest zdecydowanie na korzyść nikona, nie ma porównania
    pozdrawiam
    "czuję jak rodzi się moc"

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •