Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    takie przydziela automatycznie system - jak masz XP to sobie zajrzyj
    a to ciekawe, bo ja mam 2046 i 4092, więc chyba nie jest tak jak piszesz...
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    czy te konkretne wartości mają jakieś uzasadnienie i są najlepsze?
    nie maja
    nie sa
    plik wymiany- inaczej swap - to jakby poszerzenie pamieci ram ktora posiadamy w komputerze. plus - mamy wiecej pamieci. minus- ta pamiec jest na dysku. a dysk nie jest szybki. wszelkie operacje zapisu odczytu - a windows nie ma sklonnosci zapisywania najpierw ramu a pozniej swapa tylko wali po trochu- powoduja spowolnienia. oczywiscie jesli brakuje nam ramu to powiekszenie tej wielkosci jest konieczne i windows nam o tym powie. ale jesli mamy zarabana jedna partycje na starym wolnym dysku, na ktorym jest windows, plik wymiany, program, obrabiane zdjecie, katalogi tymczasowe, a do tego kupa pliczkow z tymczasowych plikow przegladarek (bo nam sie nie chce posprzatac) to ustawienie sobie swapa 3GB jest lekkim samobojstwem. proponuje metoda prob i bledow. domyslnie windows ustawia zreszta jako minimalna wartos swapa 1.5x ramu ktory mamy jako wielkosc minimalna.
    polska opcja:
    start-> panel sterowania-> system-> zakladka Zaawansowane -> Wydajnosc (przycisk ustawienia)-> zakladka Zaawansowne (okno Opcji wydajnosci) -> Zmien (przycisk)
    dla kazdej partycji mozna oddzielnie okreslic wielkosc pliku wymiany. wpisujemy wielkosc minimalna, maxymalna i klikamy Ustaw. ALE:
    dysk jest najszybszy na poczatku wiec ustawiamy plik wymiany na pierwszej partycji dysku. jesli mamy 1 dysk - napierwszej, jesli 2/wiecej - na pierwszej partycji najszybszego dysku innego niz dysk na ktorym mamy system (opymalnie zaklada sie oddzielna partycje dla swapa i np plikow tymczasowych). nie zakladamy pliku wymiany na innych-kolejnych partycjach dysku, chyba ze nam sie nudzi
    zalozmy ze mamy 1GB i korzystamy z jakis programow graficznych. dla chetnych mozna ustawic swapa min = 1gb , max = 1gb - jak sie bedzie czepial XPek - zwiekszyc. (ja chyba nawet mialem swapa 400 albo 500MB ale nie jestem pewien a mam wiecej ramu teraz). jak sie nie chcecie bawic - mozna ustawic wiecej i zroznicowac wartosc minimalna i maxymalna.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    a to ciekawe, bo ja mam 2046 i 4092, więc chyba nie jest tak jak piszesz...
    jest. masz wiecej ramu. a ten glupek przydziela proporcjonalnie. im wiecej masz.. tym wiecej Ci przydzieli. a ze nie obsluzy lacznie wiecej niz 4Gb to juz inna sprawa (w tym 3.25 fizycznej)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •