Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proponuję spróbować oprofilować, a potem wyświetlić gradient szarości 0-255. Link do takiego testowego zamieszczałem wielokrotnie. Proszę zwrócić uwagę na kształt krzywych korekcji, utratę detali w światłach i cieniach, oraz przebarwienia w szarościach. Następnie wyświetlić mikrowzory, w celu oceny stopnia ingerencji FRC w obraz. Na koniec można sprawdzić zakres regulacji jasności. Dla uproszczenia dodam, że wyniki ww badania nie nastrajają optymistycznie. Monitor wybija się z średniej słabej masówki w stronę skrajnie słabej masówki.
    To mogę potwierdzić, że obraz faktycznie odbiega od ideału, po kalibracji według przepisu z twojej strony gradient szarości zlewa 12 najciemniejszych odcieni, a dalej kilka razy zlewają się po dwa paski. Na kilku widać też dithering. Mikrowzory chyba migoczą, ale trudno mi to ocenić nie mam z czym tego porównać (może do CRT przy 60Hz). Niemniej do filmów, gier, www czy nawet przeglądania amatorskich fotek moim zdaniem ten monitor w zupełności wystarcza. Na pewno nie smuży. Kolory są intensywne, kąty widzenia prawie jak w CRT. Menu faktycznie tragiczne, ale korzysta się od święta (przynajmniej w moim przypadku). Brak uchwytu? To przecież nie walizka Jest natomiast hub USB.
    D610 20,35,50,85/1.8G 70-200/4G SB500 GR LX100

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez noktoto Zobacz posta
    To mogę potwierdzić, że obraz faktycznie odbiega od ideału, po kalibracji według przepisu z twojej strony gradient szarości zlewa 12 najciemniejszych odcieni, a dalej kilka razy zlewają się po dwa paski. Na kilku widać też dithering. Mikrowzory chyba migoczą, ale trudno mi to ocenić nie mam z czym tego porównać (może do CRT przy 60Hz). Niemniej do filmów, gier, www czy nawet przeglądania amatorskich fotek moim zdaniem ten monitor w zupełności wystarcza. Na pewno nie smuży. Kolory są intensywne, kąty widzenia prawie jak w CRT. Menu faktycznie tragiczne, ale korzysta się od święta (przynajmniej w moim przypadku). Brak uchwytu? To przecież nie walizka Jest natomiast hub USB.
    o obrazie nie bede sie juz wypowiadal, bo powiedzialem co widzialem, natomiast jak dla mnie i dla wygody uzywania monitora sensowny uchwyt takiego draba przydaje sie, w pierwszej chwili, kiedy probowalem monitor gateway przeniesc na stol myslalem, ze mi wypadnie z rak. za kolumne go nie chwycisz, a chwytajac za rame jest szansa, ze pobrudzisz paluchami ekran. przynajmniej mi jakos ciezko mi sie go transportowalo (nie mowie o wadze ) hub jest to fakt.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    Ranking monitorów LCD reviews.cnet.com. z 2007.07.10
    Bzdury na resorach.

    Widziałem mnóstwo "testów" i "rankingów", z "ciekawymi" wynikami. Rekordem wszechczasów był top 10 modemów, gdzie winmodemy Zoltrix były na 1 miejscu przed USR.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •