Close

Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 293
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Wawa-Bydg-Tor
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djbart
    eee jak juz gdzies pisąłem goscie z imfoto moga miec od ręki za 2900 tak przynajmniej utrzymują przez telefon
    chciało by się powiedzieć: gadasz jak potłuczony, ale nie wypada chyba. Imfoto należy wg mnie do tej niewielkiej grupy sklepów, która nie wkroczyła na mającą krótkie nóżki bizensowo, drogę licytacji ceny w ramach chwilowej tendencji (takie mam osobiste wrażenie).
    18-200 pojawia się w tej cenie w fotoit, są też tacy co robią innym wodę z mózgu typu 3400zl boguti i u niego leżą na półce. Generalnie można go kupić w okolicach 3000zł w ciągu dwóch tygodni albo czekać i w okolicach 2600zł. Zaczyna przychodzić ich chyba coraz więcej i jeśli ktoś da radę i ma czym pstrykać to z dość pewnej ręki wiem, że sytuacja unormuje się w ciągu dwóch miesięcy i ceny również.
    Jest to temat który mnie mocno dręczy więc wiem trochę jak to wygląda, sam chwilowo mam ten obiektyw pożyczony rodzinnie ale tylko do jutra potem znów zostaję z deklem i czekam niecierpliwie bardzo (no taki jestem i już ). Obiektyw świetny do amatorskich zastosowań. Prawdą jest że nie za ostry na końcach w narożnikach i zniekształca trochę, ale praw fizyki i optyki jeszcze nikt nie przeskoczył więc trzeba to mieć na uwadze.
    Na moje potrzeby idealny.

  2. #12

    Domyślnie

    Ja jestem 4 w kolejce na transit.pl
    Możliwe, że do końca miesiąca będę miał to cudo

    Dla mnie to jest cudo. Moj 24-120VR tez nie jest mega ostry w naroznikach. Interesuje mnie centrum kadru, reszta i tak często jest rozmyta. Jak będę chciał ostre szkło to kupię 50/1.8, albo jakiegos krótkiego ZOOMa F2.8.

    Na myśl, że niedługo wydłuże ogniskową prawie dwukrotnie już się ślinię :P

    Pzdr
    D70s | N 18-200 VR | S 30 1.4 HSM | SB800 | Orion Trekker II ...oraz trochę pamięci i prądu
    www.impreZjonizm.prv.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Dużo piszecie o funkcjonalności i ostrości jaka ona jest w zoomach, ale czy ktoś napisałby coś więcej jak ten VR wypada w stosunku do KITa 18-70 pod tym wzgledem ?
    Dużo które się przesiądą to właśnie z KITa i pytanei brzmi czy nei pożałują, bo funkcjonalność to raz a optyka to dwa i to mnie właśnie interesuje !!!

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica
    Dużo piszecie o funkcjonalności i ostrości jaka ona jest w zoomach, ale czy ktoś napisałby coś więcej jak ten VR wypada w stosunku do KITa 18-70 pod tym wzgledem ?
    Dużo które się przesiądą to właśnie z KITa i pytanei brzmi czy nei pożałują, bo funkcjonalność to raz a optyka to dwa i to mnie właśnie interesuje !!!

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nie wdając sie w techniczne szczegóły, optycznie róznica między szkłem "do wszystkiego" a szkełm niezłym wygląda mniej więcej tak.
    100-400mm
    vs stałe 300 mm
    Nie dywagując nad samą wartością fotek różnica w optyce wygląda właśnie tak.
    Choć należy pamiętac że dobry fotograf to i Kodakiem z kiosku potrafi niejednego zadziwić.
    Je niestety do takowych nie należę i musze się posiłkować niezłej klasy szkłami aby obraz był przyzwoitej jakości.
    ps Wszystko co piszę dotyczy szkieł tele.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rob208
    Cytat Zamieszczone przez djbart
    eee jak juz gdzies pisąłem goscie z imfoto moga miec od ręki za 2900 tak przynajmniej utrzymują przez telefon
    chciało by się powiedzieć: gadasz jak potłuczony,

    100% racj... pomyłka... oczywiscie chodziło mi o fotoit... nie mówie ze są tylko ze koles przez telefon mowi ze moze sprzedac za 2900 czyli tyle ile jest na stronie... a niedługo (??) mają byc tansze i tyle za pomyłke przepraszam, pozdrawiam
    www.bartoszsklodowski.pl
    D300 + MB-D10 | D70s | T 12-24/4 | S 15-50/2.8 | N 50/1.4 | N 85/1.8 | N 70-200/2.8 VR | S 150/2.8 | SB600

  6. #16

    Domyślnie

    Ja również witam na forum i od kilku tygodni czytam na temat tego obiektywu.
    Dalej nie jestem zdecydowany, czy połakomić się na ten wynalazek. Aby dodać
    trochę nowych informacji do dyskucji podaje dwa linki.

    1. Strona z testami porównawczymi kita 18-70 z 18 - 200 VR.

    2. A tu generalnie sporo fotek 18 - 200 VR.

    Pozdrawiam...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pniesu
    Do tej pory miałem tylko Nikkor AF 35 f/2D
    Super Myślę, że Cie wykorzystam :] Prośba:
    Z 2, 3 różne obiekty na identycznych ustawieniach dwoma szkłami. Plissssssssss
    Czyli ogniskuj VR-kę na 35mm i po jednej fotce na tych samych przysłonach, czasach i ISO tego samego kadru.

    To, że VRka wypadnie gorzej, to oczywiste. Jestem ciekaw jak źle


    Jak dla mnie to nie doszukałem się widocznych różnic w ostrości
    D70s | N 18-200 VR | S 30 1.4 HSM | SB800 | Orion Trekker II ...oraz trochę pamięci i prądu
    www.impreZjonizm.prv.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pniesu
    Jakieś preferencje co do fotografowanego obiektu?
    super

    Jeśli mogę
    -jeden kadr na wprost obiektu, tak by płaszczyzna ostrości wypełniła cały kadr i można było ocenić ostrość w narożnikach (tapeta z mocnym wzorem, szafa z książkami...)
    -jakiś kadr z ładną GO
    -może jakiś portret, albo natura (piesek, zapomniana choinka :P )

    to mi starczy

    Pozdrawiam
    D70s | N 18-200 VR | S 30 1.4 HSM | SB800 | Orion Trekker II ...oraz trochę pamięci i prądu
    www.impreZjonizm.prv.pl

  9. #19

    Domyślnie

    niech ktos, kto ma 18-200, sprawdzi o ile mozna skrocic czas przy VR-on a VR-off
    chodzi mi o zejscie ponizej 1/30, bo chyba da sie zejsc ponizej z VR-on ?
    F80 i D100 i troche szkielek

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski
    "...PS. Porównywanie stałki do jakiegokolwiek zoom'a też jest nieporozuminiem ..."
    Porównuję jakośc obrazu.
    17-55 2.8 i np 50 1.8 jak najbardziej można porównywać. Takich przykładów można by mnozyć (Sigma 100-300 f4, Nikkor 300 f 4).
    A powiedz jesli mozesz jak ta Sigma sie ma do Nikkora? Pstryknalem doslownie dwie fotki w sklepie przez otwarte drzwi na wystawe po drugiej stronie ulicy (Nikkor AFS 300/4). W domu sprawdzilem i zyleta! Zero najmniejszych aberracji na napisach na wystawie. Czy ta Sigma choc troche dogania Nikkora?
    Pozdr.
    D300|D70s|D70|35/2D|50/1.4D|85/1.8D|17-55/2.8|100/3.5macro|17-50/2.8|SB800|SB600.

Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •