Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Efekt jak szerokokątnym a...

    ... a TELE SIGMY 70-300 D DL.
    http://www.digart.pl/zoom/1470651/Plaza_Eliptica.html - proszę o komentarz, jakim cudem wyszła taka horyzontalna ekspozycja. czy to kwestia wywołania?! Min ogniskowa czyli, 70mm, czas do ok 2 sek, NIKON F75 + SIMGA 70-300 D DL. Może to dla bardziej wtajemniczonych jasne i oczywiste, ale dopiero zaczynam, stąd moje pytanie. Pozdrov.

  2. #2

    Domyślnie

    To jest panorama. Kilka kadrow zlozonych razem jeden obok drugiego.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanluk Zobacz posta
    To jest panorama. Kilka kadrow zlozonych razem jeden obok drugiego.
    Nie to jest jedna klatka. Foto zdobione analogiem, wywołane i zgrane na CD w labie (nie drukowałem odbitek). Poza tym nie sądzę, żeby w labie robili sami z siebie panoramy... Jakieś inne propozycje?

  4. #4

    Domyślnie

    Wykadrowane z pełnej klatki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Wykadrowane z pełnej klatki.
    ... więc co to oznacza? jakim szkłem zrobiłeś to zdjecie? http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-198449.php
    Ostatnio edytowane przez tept ; 26-01-2008 o 16:31

  6. #6

    Domyślnie

    To oznacza, że zdjęcie zostało zrobione normalnie W formacie 2:3, czyli tak jak to zazwyczaj się robi. Potem w programie graficznym zostało po prostu skadrowane, czyli odcięta została np górna połowa zdjęcia.
    Zdjęcie, które pokazałeś zrobione było Sigmą 18-50 na 18 mm, ale tutaj sklejane było kilka pionowych kadrów, tak jak napisał Yanluk

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki za wyjasnienie. btw. az dziw, że w labie nie biorą extra za takie kadrowanie; ehh.... a mówiłem, żeby w nic nie ingerowali przy wywolywaniu. pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tept Zobacz posta
    dzieki za wyjasnienie. btw. az dziw, że w labie nie biorą extra za takie kadrowanie; ehh.... a mówiłem, żeby w nic nie ingerowali przy wywolywaniu. pozdrawiam

    a to twoje zdjęcie??
    D80, Tk 12-24/f4, T 17-50/f2.8, Tk 50-135/f2.8, N 70-300G

  9. #9

    Domyślnie

    tak moje, Plaza Elitpica w Madrycie. Zastanawiałem się nad tym co piszł Grzybu...
    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    To oznacza, że zdjęcie zostało zrobione normalnie W formacie 2:3, czyli tak jak to zazwyczaj się robi. Potem w programie graficznym zostało po prostu skadrowane, czyli odcięta została np górna połowa zdjęcia.
    Zdjęcie, które pokazałeś zrobione było Sigmą 18-50 na 18 mm, ale tutaj sklejane było kilka pionowych kadrów, tak jak napisał Yanluk
    Jakoś mi trudno uwierzyć, że w labie skadrowali mi to zdjęcie. Zrobiłem kilka w tym miejscu (nie miałem statywu, wiec podkładałem różności... tel, portfel itp), wszystkie zdjecia są podobnie "szerokie", z tą różnicą, że na jednym ucięta jest końcówka fontanny. Czyli mój błąd, nie sądzę żeby w labie ucięło się za dużo.... Czekam na kolejne propozycje... Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Jakoś mi trudno uwierzyć, że w labie skadrowali mi to zdjęcie. Zrobiłem kilka w tym miejscu (nie miałem statywu, wiec podkładałem różności... tel, portfel itp), wszystkie zdjecia są podobnie "szerokie", z tą różnicą, że na jednym ucięta jest końcówka fontanny. Czyli mój błąd, nie sądzę żeby w labie ucięło się za dużo.... Czekam na kolejne propozycje... Pozdrawiam
    Czemu nie zobaczysz swoich negatywów?? Chyba masz takie. Zobacz i porównaj. Poza tym, zdjęcie na pewno musiało być wykadrowane, bo przecież ma inne proporcje niż 2:3 (zakładam że to nie panorama). Inna sprawa, że efekt wcale nie jest taki jak ob. szerokokątnym.
    Ostatnio edytowane przez Grzybu ; 27-01-2008 o 17:27

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •