Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 18-35 do D 80

    Witam Szukam informacji o szkle -AF Zoom-Nikkor 18-35 f/3.5-4.5D IF-ED Dziwna sprawa ale nie mogę znaleźc wyczerpujących praktycznych opinii użytkowników na temat tego obiektywu A może nie warto się nim interesowac i stąd tak mało info Napiszcie coś troszkę
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz do czego ci te szkło potrzebne a otrzymasz pewnie wyczerpujące odpowiedzi. Ja od iebie dodam "ciemno wszedzie głucho wszędzie...""

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dobry amatorski szerokokątny zoom do pełnej klatki.
    Wprowadzony po AF-S 17-35 f/2.8D IF-ED, oczywiście bardziej plastikowy i ciemniejszy, ale przymknięty prawie tak ostry jak jego starszy brat (a niektórzy twierdzą, że nawet ostrzejszy). O ile się nie mylę, obok AF 70-300 4.5-5.6D ED pierwszy amatorski obiektyw nikona ze szkłem ED (tak, tak, kiedyś za złoty napis trzeba było płacić zawodowe pieniądze... )
    Wprowadzony w 2000 r. - praktycznie w analogowych czasach - wtedy Nikon miał tylko D1.
    Do analoga - rewelacja. Do cyfry na FF - nie znam recenzji. Do DX - jakiś niepełnoklatkowy obiektyw nie będzie lepszy i wygodniejszy?
    D700, MB-D10, D80, MB-D80, N16-35/4G VR, N 24-70/2.8G, N18-200VR, N 70-200 2.8VR, N AF85 1.4D, T90 2.8, N50 1.8D, N24-85ED, SB-800, SB-600, SB-28DX, ringflash Delta, MF 055 XPROB

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki Sami widzicie że info na temat tego szkła jest mini Dzięki Tomson za staranie Sądziłem ze jeśli ten obiektyw kosztuje od 1300 do 2000 z chakiem to jest troszkę lepsze od 18-50,18-70 i 135 Szkoda że żaden praktyk się nie zmusił żeby coś napisać Tomson Jak sprawuje ci się 18-200 VR zwłaszcza przy szerokich

  5. #5

    Domyślnie

    nadgob Pytasz do czego mi szeroki obiektyw odpowiadam Chcę go stosować wtedy gdy uznam to za stosowne A kiedy ty stosujesz swoje szkła?

  6. #6

    Domyślnie

    za te 1300-2000 to możesz mieć tamrona 17-50 f2.8, sigme 18-50 f2.8 i jeszcze sporo innych dobrych obiektywów, a na dodatek jasnych, więc jeżeli nie masz wymagań żeby było to pod pełną klatkę to może poszukaj czegoś innego

    pisałeś że chcesz szeroko, zawsze w tym przedziale się łapie sigma 10-20 i tokina 12-24 i przy nich to dopiero będziesz miał szeroko
    D80, Tk 12-24/f4, T 17-50/f2.8, Tk 50-135/f2.8, N 70-300G

  7. #7

    Domyślnie

    ZBYTEK daj maila to podeslę Ci jakiegos sampla z tego szkła i sam ocenisz-wg mnie bardzo dobre amatorskie
    szkło a gdyby budowa była solidniejsza to mogłoby zostać nawet profi

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZBYTEK Zobacz posta
    Tomson Jak sprawuje ci się 18-200 VR zwłaszcza przy szerokich
    18-200VR na szerokich kątach jest akceptowanie ostry, ale ma mocną beczkę. Szczerze powiedziawszy, to największą ze wszystkich zoomów, jakie miałem. Używam go głównie do celów wakacyjno-wycieczkowych, więc nie narzekam - jest wygodny.
    Jak chcę mieć jakość optyczną, to zakładam N50/1.8 albo tamrona 90 (a wkrótce N85/1.4).

    Wracając do obiektywu z tytułu wątku - jak się pojawił był na mojej wishlist. Lubię szerokie kąty. Wtedy był do pierwszy ultraszeroki zoom do Nikona o niezaporowej cenie (pomijając jakieś Vivitary etc.) Do jego wprowadzenia był tylko N 20-35/2.8 i AF-S 17-35/2.8. Po wprowadzeniu tego nikkora tamron wprowadził dwa podobne (ciemniejszy i jaśniejszy) ultraszerokie zoomy do pełnej klatki (zresztą nie było jeszcze wtedy obiektywów DX; DX to było tylko oznaczenie na dwóch lampach nikona). W momencie wprowadzenia jeden z dwóch najlepszych amatorskich zoomów nikona (obok AF-S 24-85ED). Nie można go porównywać z T 17-60, bo ten nikkor to pełna klatka. Zrobiłem nim trochę testowych zdjęć na slajdzie (Kodak E100VS), po zeskanowaniu na dobrym skanerze minolty robił wrażenie ostrością. Jak napisałem wcześniej - do pełnej klatki optymalny wybór (chyba że trafisz na używkę w dobrej cenie AF-S 17-35). Tak na marginesie - jak czytam dziś peany na cześć AF-S 14-24G, to przypominają mi się podobne opinie o AF-S 17-35ED w momencie jego wprowadzenia. Był wtedy sporo droższy niż obecnie jego następca.
    Jeżeli chcesz użyć 18-35 do D80 - t0 trochę nie wykorzystasz jego możliwości. Wydaje się drogi w porownaniu z tamronem 17-50, ale to FF. W swoim czasie kosztował chyba prawie 3 tys. zł. W końcu był to w swoim czasie jeden z dwóch amatorskich nikkorów ze złotymi literkami ED. Teraz najtańszy plastik nikona jest AF-S i ED, kiedyś była to cecha absolutnie topowych nikkorow (pierwszy amatorski AF-S to 24-85ED wprowadzony w Polsce na początku 2003 r.) Podsumowując moje wypociny o 18-35 - obiektyw zapomniany, zawsze mało popularny w Polsce, ale bardzo dobry. Tylko czy to sensowny wybór na DX? Ceną za jego "pełnoklatkowość" i niską cene jest słabe swiatło.
    Mam 18-200VR i jestem zadowolony. Ale nie jest to mistrzostwo świata. Do 18-35 mam stosunek sentymentalny
    D700, MB-D10, D80, MB-D80, N16-35/4G VR, N 24-70/2.8G, N18-200VR, N 70-200 2.8VR, N AF85 1.4D, T90 2.8, N50 1.8D, N24-85ED, SB-800, SB-600, SB-28DX, ringflash Delta, MF 055 XPROB

  9. #9

    Domyślnie

    Witam CO nieco widziałem ale może to jeszcze coś innego atisdz@op.pl
    z góry dzięki

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, wywolany do odpowiedzi odpowiadam. Moim zdaniem obiektyw jest naprawde bardzo fajny, ale konkretnie.
    Po pierwsze nie jest to obiektyw dla wszystkich, bo nie kazdy go doceni. Jezeli ma byc stosowany tylko z DX, to w wiekszosci przypadkow znacznie sensowniejszym wyborem bedzie pewnie 18-70 - taniej, dluzej na koncu, a swiatlo to samo. Z ostroscia pewnie tez bedzie podobnie, a z powszechnie krazacych opinii mozna sie jeszcze dowiedziec, ze dystorsje kit tez ma znacznie mniejsza. Ale sa pewne "ale". Jest to obiektyw, ktory ma w sobie to cos - moim zdaniem plastyka, boheh sa bardzo przyjemne. Najlepiej poprzegladaj sobie pbase.com i zobacz czy to co mozna nim uzyskac, jest tym co Cie interesuje. Do tego szkielko moim zdaniem ma bardzo przyzwoita budowe i jest dosc kompaktowe, jak na taka ogniskowa pod FF. Do tego jest to wersja D, wiec mozna go smialo podpiac do manualnego analoga. Niestety 18 mm na krotkim koncu przestalo mi wystarczac i bylem zmuszony zainteresowac sie czyms szerszym. Jednak jezeli wejdzie jakis przystepny cenowo FF, to to bedzie moje podstawowe szkielko. Krotko mowiac, jezeli robisz czasem na analogu to nie ma sie co zastanawiac. Jezeli pod DX i nie jestes zachwycony tym co daja kity, to uzupelniny o 50, albo 85, daje juz bardzo fajne pole manewru. Dodam tylko, ze kupilem go, gdy mialem tylko 24-120 i szukalem czegos szerszego, a Tokina 12-24 byla dla mnie troche za droga. Wtedy 18 mm mi wystarczalo, wiec jezeli szerzej nie potrzebujesz, to jest to rzecz warta zastanowienia. Absolutnie nie bierz zadnej sigmy/tamrona/tokiny z tego zakresu. Ja po licznych przygodach z obiektywami tzw. firm trzecich, wiem, ze lepiej dozbierac i kupic nikkora. W tej chwili mam tylko Tokine 12-24, ale to tez przypadkowo, bo mi wykupili nikkora z przed nosa i efekt jest taki, ze szkielko idzie zaraz do reklamacji.
    FE | F80 | F100 | F6 | Z6 | D500 | N16-35/4 | N 24-70/4 Z | N70-200VRII | N80-400G | N35/2D | N50/1.8G | N85/1.8G | N 105 2.8VR | N 100/2.8 E MF | N 70-210/4 MF | SB800 | SB900
    Ex: D70 | D300 | D600 | D7500

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •