Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Drukarka termosublimacyjna a kolory

    Zakupiłem sobie drukareczkę Canon Shelphy CP720. Fajny gadżecik, żeby wydrukować kilka zdjęć u cioci na imieninach. Zauważyłem jednak, że przekłamuje kolory, niektóre okrutnie.
    I tu chciałbym Was prosić o pomoc w jak najlepszych ustawieniach drukarki (mam na myśli ustawienia suwaczków we właściwościach drukarki - np. pomaga lekkie rozjaśnienie, odrobinke zmiejszony kontrast i saturacja, a może przede wszystkim dobranie profilu kolorów w zakładce Zarządzanie kolorem) a może i czegoś innego (np. przekonwertowanie profilu kolorów na zdjęciu na inny).
    Największe problemy drukareczka ma z reprodukowaniem błękitów i czegoś a'la lila-róż.
    Aby Wam to pokazać spróbuję wrzucić porównanie. Na zdjęciach po lewej kolory oryginalne, po prawej mniej więcej takie, jakie wychodzą z drukarki.





    Oczywiście kolory na fotach po prawej są jedynie zbliżone do wydruków - zrobiłem najlepiej jak umiałem
    Na chwilę obecną ustawiam zarówno na zdjęciu jak i we właściwościach drukarki profil kolorów Adobe RGB (przynajmniej inne kolory są w miarę wiernie oddawane) ale z tymi pokazanymi odcieniami nie mogę sobie poradzić.

    Czy macie jakieś rady jak uzyskać na wydrukach kolory bliskie tym ze zdjęć?

  2. #2

    Domyślnie

    daj kontrast na -, zobaczysz jak przekłamuje ludzi
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  3. #3

    Domyślnie

    Usiłujesz wydrukować barwy, które znajdują się poza gamutem tej drukarki (poza zakresem barw, które drukarka jest w stanie zreprodukować). AdobeRGB to na pewno nie jest dobry profil, choć z drugiej strony producent dlaczegoś nie przygotował profilu ICC dla tego urządzenia. Spróbuj poustawiać wszędzie sRGB, może trochę pomóc.

  4. #4

    Domyślnie

    Czornyj, poszedłem za Twoją radą i wszędzie, gdzie się dało ustawiłem sRGB ale nie ma ŻADNEJ różnicy na wydruku.
    Zlałbym ten temat ale męczy mnie jedna rzecz - skoro drukarka w miarę poprawnie jest w stanie reprodukować kolor nieba (błekitu tam sporo) to dlaczego niezapominajki zamienia na chabry ?

  5. #5

    Domyślnie

    przeżuć do cmyk'a
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    przeżuć do cmyk'a
    Żucie cmyka, to coś nowego.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    przeżuć do cmyk'a
    Trafiłeś w 10! Jak zmienię na CMYK to opisane kolory na ekranie są zbliżone do tego na wydruku (na wydruku wychodzą ciemniejsze, bardziej nasycone).
    Jak w takim razie, mając już obraz w przestrzeni CMYK, uzyskać "błękit" niezapominajki?

  8. #8

    Domyślnie

    Ano właśnie. Koloranty drukarki termosublimacyjnej to Cyan (błękit), Magenta (purpura), oraz yellow (żółcień). Błękit nieba oparty jest na cyanie, więc nie ma problemu, natomiast czysty kolor niebieski uzyskiwany jest ze zmieszanego Cyanu i Magenty, co w efekcie - z uwagi na niedoskonałość kolorantów drukarki, tudzież prawdopodobnie nieprawidłowe oświetlenie - daje barwę fiołkową. Widać to w pewnym stopniu po przeprowadzeniu konwersji do CMYK, bo wtedy komputer stara się zasymulować efekt, jaki zobaczymy po wydrukowaniu.

    Absolutnie jednak nie powinno się konwertować do CMYK-a, ponieważ drukarka sublimacyjna jest urządzeniem RGB, to znaczy jest sterowana współrzędnymi RGB i nie rozumie współrzędnych CMYK. Można włączyć sobie w PS softproofing CMYK, co da nam nieco bliższy obraz tego, co uzyskamy na wydruku - jeśli jednak skonwertujemy do CMYK i wydrukujemy toto na drukarce, to aplikacja i tak dokona przed wydrukowaniem niejawnej konwersji do RGB, a w efekcie otrzymamy nieco gorszy rezultat (mniej nasycone barwy). Ideałem byłoby mieć profil tejże drukarki, tylko debile z Canona nie raczyli dlaczegoś go sprokurować...

  9. #9

    Domyślnie

    chciałbym zaraportować zły post Admina zawierający ofensywne słowa w stosunku do marki Canon

    to jest taniutka drukarka i producent przewidział ją dla ludzi, którzy nie grzebą w żadnych profilach a być może jednak jakieś profile ona ma ?

    Dla odmiany Pixmy mają kilka profili i nie sposób się połapać który jest który i do czego. Drukują jednak zawodowo na zamiennikach bez jakiejkolwiek kalibracji

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziuteczny Zobacz posta
    chciałbym zaraportować zły post Admina zawierający ofensywne słowa w stosunku do marki Canon

    to jest taniutka drukarka i producent przewidział ją dla ludzi, którzy nie grzebą w żadnych profilach a być może jednak jakieś profile ona ma ?

    Dla odmiany Pixmy mają kilka profili i nie sposób się połapać który jest który i do czego. Drukują jednak zawodowo na zamiennikach bez jakiejkolwiek kalibracji

    Moderatora, nie Admina.

    Profil powinien być załączony do każdej, nawet najtańszej na świecie drukarki, tym bardziej że tak czy owak jakieś tam profile i tak są porobione, tylko zaszyli je w sterowniku drukarki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •