Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie jaki polar 77mm do systemu Cokin

    Potrzebuję kupić polara 77mm z gwintem z dwóch stron abym mógł dokręcić pierścień od Cokina.
    D7000
    N 35 1.8 DX l T 12-24 4 l T

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Crevius Zobacz posta
    Potrzebuję kupić polara 77mm z gwintem z dwóch stron abym mógł dokręcić pierścień od Cokina.
    Nie chciałbym wzbudzać tutaj wielkiej polemiki, ale zwykle jest tak, że polar powinien być tym filtrem, który siedzi na samym końcu, czyli najbardziej zewnętrznym. Dlatego też zarówno Lee, jak i Hitech, mają swoje ramki do fliltrów połączone z pierścieniem do nakręcania polara dokładnie zbudowane w taki sposób (pierścień jest na zewnątrz).

  4. #4

    Domyślnie

    Jest to wyjątkowo dobre podejście i nawet kiedyś się z nim zgadałem. Do momentu skorzystania z takiego adaptera. Jak zobaczyłem winietę mechaniczną, która się pojawiła to błyskawicznie adapter wrócił do właściciela.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xathloc Zobacz posta
    Jest to wyjątkowo dobre podejście i nawet kiedyś się z nim zgadałem. Do momentu skorzystania z takiego adaptera. Jak zobaczyłem winietę mechaniczną, która się pojawiła to błyskawicznie adapter wrócił do właściciela.
    Możesz rozwinąć to co wyżej a dokładnie jaki szeroki był obiektyw że widziałeś na polarku 105mm winietę może było przykręconych za dużo szyn na holderku ?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Antonina ; 24-01-2008 o 12:19

  6. #6

    Domyślnie

    do cokina polecam cokin ale z zastrzezeniem ze oryginalny - roi sie od podrobek powodujacych zafarby
    uzywam 2 takich polarow - szczerze polecam
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    do cokina polecam cokin ale z zastrzezeniem ze oryginalny - roi sie od podrobek powodujacych zafarby
    uzywam 2 takich polarow - szczerze polecam
    olo
    sto razy lepsze rozwiązanie jak nakręcanie Cokina na Polar

  8. #8

    Domyślnie

    tak oczywiscie
    majac 5 roznych szkiel na przyklad to rzeczywiscie swietne

    btw

    cwiczylem to w zeszlym roku z polarem na 52mm z lenistwa.
    antonina - uwazaj - mowie powaznie - tak sobie zalatwilem polowke bo mi sie uchwyt cokina odkrecil z polara ( za plytki gwint). podobno to czesta sytuacja o ktorej nie mialem pojecia tak sie traci filtry i trza kupowac nowe.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    tak oczywiscie
    majac 5 roznych szkiel na przyklad to rzeczywiscie swietne

    btw

    cwiczylem to w zeszlym roku z polarem na 52mm z lenistwa.
    antonina - uwazaj - mowie powaznie - tak sobie zalatwilem polowke bo mi sie uchwyt cokina odkrecil z polara ( za plytki gwint). podobno to czesta sytuacja o ktorej nie mialem pojecia tak sie traci filtry i trza kupowac nowe.
    Chyba się nie zrozumieliśmy ja oczywiście piszę że jest to lepsze rozwiązanie (Czyli Polarek Cokin) ) jak kombinowanie z nakręcaniem na polara Holdera.

  10. #10

    Domyślnie

    Standardowy holder (3 szyny), obiektyw na 17mm. Nie mierzyłem średnicy, bo dostałem zestaw do sprawdzenia, czy mi odpowiada. Ale nie wydaje mi się, żeby polar miał 105mm średnicy. Wydawało mi się, że to był 82mm.
    Rozwiązanie z polarem systemowym jest zdecydowanie wygodniejsze. Kręcenie nakręcanym, szczególnie w wersji slim, w potem regulacja poziomu dla połówki jest nieco wkurzająca. Niemniej jednak ja wykorzystuję taki układ i daje radę nawet jeśli posiada się standardowe dwie ręce.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •