Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    1003x166, strona główna, w sumie to nie ważne na jaką zakładke na stronie nie wchodząc, baner cały czas zostaje w jednym miejscu.
    Jakieś inne wykorzystania? Myśle że w banerach na różnych quadowych stronach są.
    Materiały obcojęzyczne?? Jak to rozumieć? W odniesieniu do języka autora czy strony sprzedającej zdjęcie?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 450yamaha Zobacz posta
    Ok ok, wiadomo że tak, ale po zakupieniu zdjęcia na stocku dostajesz zdjęcie takie jakie autor wrzucił, a na tej stronie jest wklejone zdjęcie podglądowe, z napisem zabezpieczającym.
    Niezly tupet mają chłopaki

  3. #23

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie, czy jeśli zdjęcie jest tylko tłem dla głównego motywu jest to liczone inaczej, czy również te stawki ZPAF-u są dla niego obowiązujące?

  4. #24
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    zalezy od uzycia ale chyba w wiekszosci przypadkow nie ma roznicy

  5. #25

    Domyślnie

    trudna sprawa - niestety internet taki jest. Stawki... to sprawa umowna, najpierw nalezy pomysleć potem walczyć.
    Czasem lepiej policzyc 500 zł i dostac, niz 1000 i ... nie miec szans na kase . Ja robie tak - pomału i spokojnie lokalizuje własciciela
    medium które pozyczyło materiał, dokładnie dowiaduje sie o nazwe "ksiegową" wystawiam i wysyłam listem poleconym fakture z licencją
    Royalty Free i adnotacją tresci nastepujacej:
    Sprzedane materiały zawierają zdjęcia chronione polskimi przepisami Ustawy z dnia 4.02.1994r "O Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych" (Dz.U. z dnia 23.02.1994r Nr.24 poz. 83 z późn. zmianami)
    Sprzedawca tylko pod warunkiem uiszczeniu opłaty za powyższą fakturę udziela Nabywcy na zakupione zdjęcia i materiały pełnych praw licencyjnych do wykorzystania zdjęć w sposób nieograniczony czasowo i terytorialnie, na dowolnych polach eksploatacji bez dodatkowych ograniczeń.
    a na cd przesyłam ful wypas obrazek jaki sobie wzięli i niech se z nim robia potem co chcą. Zazwyczaj nie spotykam się z protestami co do uregulowania należności, bo razsadnie kalkuluję i wiem - że oni wiedzą że w razie draki dostane kilka razy wiecej - ale, ja tez wiem że będę walczył w sądzie przez trzy lata, wolę więc podejście bardziej zdroworozsądkowe.

  6. #26
    goosiamm
    Gość

    Domyślnie Prawa autorskie fotografa (kradzież zdjęć w internecie)

    Może i Wam się przyda taka informacja. Ostatnio na naszym portalu sporo użytkowników zgłaszała problemy związane z bezprawnym użytkowaniem ich zdjęć. Postanowiliśmy zapytać prawnika o szczegóły i konsekwencje takich zachowań.

    Prawnik odpowiada m.in na pytania:

    Czy można skutecznie zabezpieczyć zdjęcie przed kradzieżą? Czy należy nanieść znak wodny? Czy konieczny jest dopisek "Wszelkie prawa zastrzeżone"? Czy wystarczy regulamin Portalu, który chroni prawa autora?

    Czy mamy do czynienia z kradzieżą zdjęcia, jeżeli "złodziej" podał źródło i autora?

    Jak udowodnić wykorzystanie zdjęcia?
    Jaka należy się zachować w sytuacji gdy odnajdziemy nasze zdjęcie zamieszczone bez naszej zgody? Poprosić o usunięcie zdjęcia czy walczyć o odszkodowanie? Jakie mamy szanse i czy warto? Jak się zabrać do walki o odszkodowanie, jak się przygotować, do kogo się zwrócić?

    Czym różnią się osobiste prawa autorskie od majątkowych praw autorskich?
    Jak więc postępować - w obydwu przypadkach?

    http://www.mmbydgoszcz.pl/8318/2010/...?category=news

  7. #27

    Domyślnie

    Oczywiście możemy zdjęcie podpisać, najczęściej w formie znaku wodnego. Wiadomo jednak, iż prostą funkcją „przytnij” można go usunąć.

    Trochę niedokładne informacje. Znaku wodnego np. digimarc nie da się usunąć funkcją przytnij. Można wyciąć mały kawałek ze zdjęcia a informacja i tak zostanie.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •