Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie mbr - brak partycji

    Witam

    Mam prośbę, jakiego można użyć narzędzia do odzyskania partycji albo naprawy mbr ?
    Na dysku 250GB z partycjami NTFS z systemem Windows XP uruchomiono z poziomu dosu opcje "clean mbr" i po tym wszystkim zniknęły partycję.
    Czy najpierw odzyskać dane a potem próbować partycje?
    Próbowałem odzyskać dane programem Active@ UNERASER który znajduje partycję i teraz jest problem, bo program chce tworzyć image - czy dobrze rozumiem, że najpierw tworze image a potem korzystając z tego obrazu odzyskuje partycje i dane?

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    141

    Domyślnie

    Nie kombinuj z odzyskiwaniem. Jeśli wyczyściłeś mbr (sektor rozruchowy dysku) to nic takiego się nie stało. Partycje na dysku dalej są nienaruszone. Użyj jakiegokolwiek programu do edycji mbr i ustaw c: jako partycję aktywną (czyli taką z której komputer próbuje załadować system operacyjny).
    Jeśli takowego programu nie masz, użyj dysku instalacyjnego Windows i opcji napraw.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym dodał, do tego co napisał yans, że możesz użyć fdisk'a. O ile pamiętam w windowsie to było fdisk /mbr
    Możesz komputer zabootować nawet z flopa, byleby był tam fdisk do którego się możesz dobrać.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o naprawę MBR to spokojne naprawiasz narzędziami dostarczonymi na płycie z XP. Włączasz instalator i kiedy jest opcja, aby przystąpić do naprawy istniejącego systemu wybierasz. Jak juz Ci sie konsola odzyskiwania otworzy to następnie komenda FIXMBR i ewentualnie FIXBOOT

    Pozdrawiam DJS
    Dwie "pięćdziesiątki"

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2006
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    100

    Domyślnie

    tak jak piszą powyżej Przerabiałem to setki razy zwłaszcza po zabawach z linuksem i bsd

  6. #6

    Domyślnie

    fdisk /mbr nie pomaga, fixmbr również.
    Uruchomiłem program testdisk który znajduje partycje, z tego co przeczytałem w internecie to mam problem z uszodzoną tablicą partycji.
    Tylko nie wiem co zrobić, bo mogę zapisać w programie testdisk od nowa tablicę partycji, skoro je znalazł tylko co wtedy z danymi.
    W internecie są różne opinie, a dane mam jednak ważne, nie wszystkie są na backupie.
    To tak jest jak człowiek nie myśli, ktoś wie ile kosztuje odzyskanie danych w ontrack albo innej firmie?

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar RAMA
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Wawa\B-stok
    Posty
    33

    Domyślnie

    Płacisz za pliki. Za 250 GB to chyba koszt jakiegoś samochodu się zamknie.
    Taniej za diagnozę, ułamek końcowej kwoty
    Jeżeli masz padniete tablice partycji a miałeś spójne partycje (mało pofragmentowane) to jest szansa na b. wysoki % odzyskanych danych.
    Zbyt mocno jednak na nim nie eksperymentuj tylko poczytaj jak działają odpowiednie narzędzia bo nie będzie co potem odzyskiwać

    Masz na wszelki wypadek trochę darmówek
    http://www.download.net.pl/c96/Odzyskiwanie-danych/

    Pamiętaj tylko ze instaluj je na innym dysku i jak wszystko będziesz miał gotowe (programy i miejsce na dane) dopiero podłacz padlinę.
    Ostatnio edytowane przez RAMA ; 18-01-2008 o 18:06

  8. #8

    Domyślnie

    RAMA w sumie to zależy mi na jednym katalogu, resztę mam na płytach. Na razie nie zapisuje żadnych zmian.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar RAMA
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Wawa\B-stok
    Posty
    33

    Domyślnie

    No to zapuść jeden z tych programów i zobacz co pokażą po skanowaniu.

  10. #10

    Domyślnie

    Udało się naprawić testdiskiem, właśnie robię backup.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •