Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar RAMA
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Wawa\B-stok
    Posty
    33

    Domyślnie

    Grunt to zachować zimną krew i nie przejmować się przez co najmniej dwie doby
    Po około 5 padach dysku i teoretycznej utracie danych nabiera się doświadczenia. Ostatnio jak po nieprzemyślanej instalacji VISTY w wersji beta na dołączonym dysku miałem problem z bootloaderem, wyłączyłem kompa i poszedłem zjeść obiad, i spotkać się ze znajomymi. Potem wieczorkiem wróciłem, przemyślałem sytuacje, przeszukałem grupy na necie i odtworzyłem stan sprzed awarii
    Z usług firmy Ontrack tez nie skorzystałem ponieważ koszt odtworzenia był o wiele wyższy niż faktyczna ilość pracy jaka została włożona w stworzenie utraconych dokumentów. Było to potem bodźcem do stworzenia lepszych wersji utraconych dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych oraz pośrednio przeforsowania działań służących ochronie danych (archiwizacja, nagrywarki itp)

    Tak wiec nie ma złego.....

  2. #12

    Domyślnie

    poszukaj programu "testdisk" - freeware. odpal z jakiejs dyskietki lub z innego dysku i zapusc ten programik. przeskanuje dysk i odtworzy mbr.

    http://en.wikipedia.org/wiki/TestDisk
    podpis nieczytelny

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2006
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    100

    Domyślnie

    Ostatnio przerobiłem uszkodzenie tablicy partycji... i wyjścia są 2.
    1. Czasochłonne i mozolne czyli odzyskiwanie danych jakims programikiem. w 99% przypadków bezproblemowo da sie odzyskać. Przy 250GB może potrwać.
    2. W sumie jeden z niewielu jeśli nie jedyny programik który potrafi naprawić zjechaną tablice partycji i zwie się on: PTDD Partition Table Doctor. trwa to dosłownie sekunde.

    Dodatkowo zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdażyło mi się kilka razy że winda wywalała uszkodzenie tablicy i partycji brak. Odziwo pod linuksem partycje były widoczne i nie zgłaszał uszkodzenia tablicy partycji więc można sprobować jakiegoś linucha.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •