Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Wątek: Ringflash

  1. #1

    Question Ringflash Alien Bees

    Ciągle mnie coś w naszym kraju zadziwia.
    Tym razem padło na ringflash Alien Bees.
    Tania (400$) i potrzebna rzecz, robi furorę w USA, a w Polsce.. nikt biznesu na tym nie chce zrobić.
    Alien Bees Ringflash
    Strona producenta

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Władca Pixeli dawał już ten link jakiś czas temu. Wszystko fajnie oprócz zasilania na 120V. Nie wiem jak z tymi przetwornicami. Boje sie, że jak lampa ciagnie duży prąd ładując się max te kilka s, to bierze chwilowo sporo A i przetwornica mogże sie nie wyrobić. Powinno sie kupić wiele mocniejszą - na zapas.
    Sam sie zastanawiam nad tym własnie Ringiem. Tanio.
    Kup, przetestuj, wydasz mi opinie
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jest to sprzęt super profesionalny, ale bardzo dobry w tej klasie cenowej.
    Firma cieszy się bardzo dobrą opinią.
    Kiedyś były to 2 firmy.
    http://www.alienbees.com/
    http://www.white-lightning.com/
    (Nie pamiętam, która wykupiła którą?)
    Kilka lat temu za dodatkową opłatą (kilkadziesiąt $$$) można było kupić wersję innych zestawów na zasilanie 220V. Teraz nie widzę tego na ich stronie.
    4 lipca wszystko nieczynne w USA, ale w czwartek z ciekawości mogę zadzwonić i się dowiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez Władca Pixeli ; 04-07-2007 o 06:24
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #4

    Domyślnie

    Pisałem kiedyś do nich, czy mogą przerobić lampy na napięcie 220V, dotyczyło to tych kompaktowych lampek.
    Wydaje mi się, że RingFlasha również przerobią.

    Coś takiego kosztowało, z tego co pamiętam, 10$.

    Widze, że wprowadzili już Zeus'y.

    http://www.white-lightning.com/zeus.html

    Generator 2500Ws + RingFlash 2500Ws = 1100$ ~ 3040zł

    Bardzo ciekawa propozycja, w porównaniu do drogich generatorów (i ringflashy za razem) drogich producentów (Bowens, Hensel).

    Władca Pixeli, jak możesz to zapytaj się odrazu o te Zeusy, czy też przerabiają.

    PS.

    Ja to dobrze widze, że to są generatory?
    Ostatnio edytowane przez Eryk ; 04-07-2007 o 13:26

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    54

    Domyślnie

    Kupno - sprowadzenie tego z US nie jest żadnym problemem gorzej z ewentualnym serwisem tutaj przydałby sie support w PL. Cena ciekawa, choć wiem że marko flash też coś z ringami kombinuję i cenowo też nie wychodzi tragicznie około 4k za generator, lampę i okte.

    Pzdr.
    1D MK III+17-40L+35/1.4L+50/1.2L+851.2LMK II+135/2L+180/3.5L Macro+200/1.8L+70-200/2.8 IS L + 100-400 IS L +Lampy i masa innych dodatków

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez towers Zobacz posta
    Kupno - sprowadzenie tego z US nie jest żadnym problemem gorzej z ewentualnym serwisem tutaj przydałby sie support w PL. Cena ciekawa, choć wiem że marko flash też coś z ringami kombinuję i cenowo też nie wychodzi tragicznie około 4k za generator, lampę i okte.

    Pzdr.
    A no pisałeś coś na forum... (może niekoniecznie tym)

    Do szanownego MarkoFlash zamailowałem.. kilka razy, prosząc o dokładniejsze informacje.
    Dostałem odpowiedź...
    ...że anonimom nie odpowiadają. No to następnym razem się podpisałem... i cisza.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    jakby zamowic wieksza ekipa moze jakis sesnowny rabat by wylazl .. i przesylka by byla taniej
    jak by ta firma to http://www.alienbees.com/abr800.html przerobiła w swoim zakresie na 230V i dawała gwarancję - bym kupił.
    320 WS gdy jest to praktycznie nieosłoniety palnik - wystarcza. I regulacja do 1/32 mocy - czyli 5 przysłon niżej - OK.
    ponieważ to kompaktowa budowa - to jest trochę ciężkie (2,5 pounds - dobrze przeliczam - 1,15 kg?). generator i główka - niby lepiej, prawie 2x lżejsze - ale aż 1250 WS z podziałem do 1/32 - to może się okazać za silne! w dobie cyfry i pracy na otwartych przysłonach. Na 6x7 wolałem duże przysłony - teraz tak nie trzeba. W cyfrze z cropem GO jest spora.

    jeśli Sailor, Andy, Kamash, Al Bundy, ja i może ktos jeszcze zamówił 4 - 5 szt to pewnie by dla nas zrobili europejską wersje 230V. Ja sie na to piszę - poważnie. Za 400 USD i kilkanaście dolarów przeróbka + przesyłka.
    Poważnie zdecydowani - dopisywać się! albo na PW.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-07-2007 o 23:33
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też bym się pisał - przeca to niecałe 2 sabinki. Osprzęt można sobie zresztą dorobić. Elfo ponoć też coś kombinuje, ale u nich to będzie pewnie od razu z 5k zł.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja wziąłbym jednak z Moonem 30cm - niedroga rzecz, a przydatna

  10. #10

    Domyślnie

    Jacku, dopisuje sie do listy chętnych..
    www.okamgnienie.pl/blog - czesto aktualizowany..

    "Silnemu mocy przysparza samotność" (F.Schiller)

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •