Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Wątek: Ringflash

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    dzięki za fatygę. Mam znajomych w stanach (właśnie przyjechali na wakacje do polski), z zamówieniem by nie było problemu.
    Mniejsza o rabaty, nie o to mi biegało.
    Nie chodzi o to żeby taniej, tylko o to, żeby nie drożej. Problem w tym, że te światełka są jednak sporawe i przewiezienie w walizce 10 sztuk to gwarantowane cło Z przeróbką na 230V - sprawa nie jest beznadziejna, bo dzisiaj mam dostać info od nich ile będzie to kosztować. A i gwarancja by pozostała. Zaproponowałem kilka rozwiązań w kwestii serwisu - też mają przemyśleć. Wtedy serwis byłby na miejscu. W ramach przejęcia świadczeń gwarancyjnych, obniżyliby cenę sprzętu i zapewnili części zamienne i schematy. Oczywiście chodzi o to by wynikowo otrzymać cenę jak najbardziej zbliżoną do tej w USA.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta

    z drugiej strony jesli jest battery pack do ringa to nie przerabia sie ringa tylko ladowanie battery packa (a to proste bo to po prostu wymiania transformatora na taki o odpowiedniej przekladni) i nic nas nie obchodzi na jaki prund
    Wykorzystanie battery packa fajna sprawa, ale cena robi się hmm nie tak atrakcyjna...

  3. #23

    Domyślnie

    Dlatego pisałem o moim zdziwieniu brakiem zainteresowania sklepów w Polsce.
    Oczywiście można na własną rękę sprowadzić, ale kupując w Polsce mamy 220V, gwarancję na miejscu czyli głowę lżejszą o kilka problemów.

    Napiszę jeszcze do tych, którym chodzą po głowie różne "nakładki" na SB-ki udające ringlash-e. Samodzielnie wykonałem dwie, o różnej konstrukcji. Działają, charakter światła bardzo przyjemny, nawet można uzyskać równe światło z dołu i z góry. Ale jest jedna rzecz nie do przeskoczenia - tak zbudowane ringflashe mają baaaaardzo małą moc. Nadają się tylko do fotografowania obiektów góra metr od aparatu (ISO 100). Nakładka produkowana w Czechach też ma tą wadę - wprowadza mniejsze straty wewnątrz konstrukcji (za to cena!), ale i tak zasięg jest raczej do zdjęć makro - a lampa makro jest tańsza od takiej nasadki. Więc nie tędy droga.

    Drodzy rodzimi producenci lamp! Czy Wy naprawdę nie potrafilibyście zrobić takiej lampy?

  4. #24
    Artur Jonik
    Gość

    Domyślnie Ringflash

    Znalazlem ostatnio taki oto wynalazek:

    http://cgi.ebay.ie/Mobile-Lamp-Recha...QQcmdZViewItem

    Ciekaw jestem czy warto by bylo w niego zainwestowac, bo cena zacheca.

  5. #25

    Domyślnie

    Ciekawe i cena niska jak na zestaw z generatorem... Sprzedający też ma niezłe notowania. Nawet po ocleniu i ovatowaniu wychodzi sympatycznie.
    Ostatnio edytowane przez fIlek ; 29-09-2007 o 12:30

  6. #26

    Domyślnie

    Zobaczyłem jeszcze jedno - ma 400Ws, czyli jest mocniejszy niż Alienbees ABR800 i do tego jest przenośny. Skuszę się na to urządzonko. W końcu to nie tak drogo. Dam znać jak już dotrze.

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    też jestem ciekaw. Ten amerykański alienbees byłby dobry, gdyby był na nasze napięcie. Ten z kolei ma trochę mało zdjęc na akku. W studiu na sesji zrobię więcej zdjęć. Czy można pracowac na nim jak na sieciowym?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    W zasadzie jedyna rzecz, która mnie interesuje, to czy może pracować na kablu, jeśli jestem w studio - bo te 400Ws to zawsze o 20 więcej od Alienbees niby mało a cieszy

  9. #29

    Domyślnie

    Wrzuciłem zapytanko na temat ewentualnej pracy na kablu, w studio i dodatkowej baterii. Mają teraz jakieś święto narodowe, więc chwilę trzeba zaczekać na odpowiedź. Fajne jest to, że ringflasha można wyzwalać na 4 sposoby - po kablu, przez fotocelę, podczerwienią i bezprzewodowo. Wszystko jest w zestawie.

  10. #30

    Domyślnie

    Tylko w tym wszytskich trzeba wziasc poprawkę na 7.2 recharching time - nie jest to szybka maszyna ale za takie pieniadze i tak chyba najlepszy zestaw.
    FILEK - jak bedziesz miał to bardzo chętnie zadam kilka pytać tu lub PMem
    Mnie również interesowałby zestaw z drugim aku...
    pozdro z krakowa
    Paweł
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •