Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Eizo czy Nec 21''

    W najbliższym czasie mam zamiar kupić monitorek w cenie ok 3000-4000 tys zł. Wybrór padł na:
    - Eizo S2100
    - lub Nec 2190UXi
    Który proponujecie? - Monitor będzie służył przede wszystkim do obróbki zdjeć i składu DTP...
    A może coś innego zaproponujecie - interesuje mnie matryca powyżej 21''
    Pozdrawiam
    ..: F O T O P :..
    NIKON SYSTEM PRO..... i w głowie marzeń 100...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FOTOP Zobacz posta
    W najbliższym czasie mam zamiar kupić monitorek w cenie ok 3000-4000 tys zł. Wybrór padł na:
    - Eizo S2100
    - lub Nec 2190UXi
    Który proponujecie? - Monitor będzie służył przede wszystkim do obróbki zdjeć i składu DTP...
    A może coś innego zaproponujecie - interesuje mnie matryca powyżej 21''
    Pozdrawiam
    Z tych dwóch, zdecydowanie Nec 2190UXi, choć monitor ten ma kilka poważnych wad konstrukcyjnych. Eizo S2100, to to samo co S1932 tylko większy. Jeśli zechce Pan profesjonalną jakość reprodukcji Neca 2190UXi (a nawet lepszą) i powtarzalność oraz dopracowanie Eizo to sugeruję Eizo L997. No i wyżej, jeśli budżet pozwoli to kalibrowane Coloredge, Quato.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    Eizo L997 - cena ok 5 tys... trochę za dużo jak na mój budżet, a szkoda bo z pewnością bym był zadowolony...
    W wyższysz modelach kalibrator jest gratis.... A jak jest z monitorem Nec 2190UXi ? Można cos z tym zrobić?
    Acha dodam tylko, że Eizo przekonuje mnie funkcją obrotu do pionu... czasami przy zdjęciach to sie przydaje.
    Ostatnio edytowane przez FOTOP ; 13-01-2008 o 00:39
    ..: F O T O P :..
    NIKON SYSTEM PRO..... i w głowie marzeń 100...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FOTOP Zobacz posta
    W wyższysz modelach kalibrator jest gratis....
    Pierwsze słyszę.

    Cytat Zamieszczone przez FOTOP Zobacz posta
    A jak jest z monitorem Nec 2190UXi ? Można cos z tym zrobić?
    Nie, po prostu monitor jest tani nie bez powodu.

    Obrót do pionu jest zarówno w Necach serii 90 jak i większości Eizo. Przewaga L997 nad 2190UXi przejawia się w następujących cechach:
    - Brak problemu z podświetleniem.
    - Brak efektu utrwalania się obrazu.
    - Brak problemu z wadami pikseli.
    - Niższy punkt czerni.
    - Lepszej klasy wyświetlacz.
    - 5 lat gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 13-01-2008 o 00:42
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    OK Zaproponuj jeszcze dobry sklep z dobrą ceną...
    Eizo bardziej przypadł mi do gustu. Ale ostateczne zdanie podejmę po obejrzeniu tych dwóch monitorków.
    ..: F O T O P :..
    NIKON SYSTEM PRO..... i w głowie marzeń 100...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FOTOP Zobacz posta
    OK Zaproponuj jeszcze dobry sklep z dobrą ceną...
    Hm..... kogo by tu polecić.....

    A co do oglądania, nie czarujmy się, szanse na znalezienie tych monitorów na wystawie sklepowej są nikłe. Mogę załatwić prezentację Eizo w W-wie, z Nec'em gorzej.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Pierwsze słyszę.
    La Cie z wyższej półki sprzedawane są z kalibratorami. Ale poza zainteresowaniem kolegi, bo ceny zaczynają się od ponad 6K.

  8. #8

    Domyślnie

    Od kilku miesięcy używam Eizo S2100 zanim go kupiłem przewinęło mi się przez biurko kilka innych modeli Eizo, Neca, Fujitsu... nie jestem w stanie spamiętać modeli ani ilości ale na pewno ok 7 ich miałem. I po swoich wizualnych testach postawiłem na Eizo i jestem z tego bardzo zadowolony. Znajomy poszedł w moje ślady, kupiliśmy 2 sztuki i oboje mamy ten sam wyraz twarzy
    "...pośród ślepców, jednookim królem byłem"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •