Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie światło pilotujące do żarówek błyskowych

    Natępny mój wynalazek wam prezentuje zawsze z tym był problem że trzeba było kupować podwójne oprawki żeby mieć pilota przy żarówkach błyskowych ale ja ten problem skutecznie postarałem się ominąć i mam pilota w żarówce i włącza się razem z nią przełącznikiem na oprawce wykorzystałem żarówki halogenowe G9 o mocy 50W i kawałek blaszki oraz kabelka i 4 wsuwki żeńskie po 2 na każda żarówke trzeba ją rozkręcić i tam wychodza dwa kable czarny i czerwony , przecinamy je i dołączamy kolejny jakby trójnik wychodzi i do niego podłączamy na zewnątrz małą żaróweczke jak się przepali nie ma problemu bo jest na wcisk także z wymianą nie ma problemu po to własnie użyłem te wsuwki żeńskie jak by co to pytajcie jeżeli będzie zainteresowanie tym patentem a tak to wygląda






    jak by dobrze pomyśleć to można jeszcze dodać regulacje mocy świecenia

  2. #2

    Domyślnie

    hmmm niespecjallnie dobre - teraz to dyndajace cos z przodu bedze zawadzac przy transporcie i skladowaniu
    i ciekawe kiedy sie oparzysz o zarnik albo cos sie do nirgo przyklei i zapali ?
    mam nadzeje ze uzyles opaski termokurczliwej a nie tasmy izolacyjnej ? bo tasma splynie
    ja stosuje takie zarniki jako piloty ale w lampie studyjnej - tak czy siak oslonieta jest palnikiem blyskowym - a o ten nalezy dbac lepiej niz o wlasne jaja
    zrobilem nawet przejsciowke - porcelanowe gniazdo do takich zarnikow "na wcisk" wsadzilem do oprawki e27 pozyskanej z delikatnie pokruszonej zarowki

    nie mniej jednak - kombinuj - wez pod uwage bezpieczenstwo (popraw palnik ) i izolacje

  3. #3
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    one sa w softboxach więc nikt i nic ich nie dotyka i ja nie transportuje lamp nigdzie ale dla innych co to robia napewno twoje wskazówki się przydadzą

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •