Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Sprawdzone. Nie ma albo są na tyle małe że moje oczka tego nie rejestrują
    I nie zobaczysz, jeżeli nieszczelność jest w rejonie okienka kasetki (a najprawdopodobniej jest właśnie tam). Zaklej okienko czarną taśmą izolacyjną i sprawdź czy dalej efekt występuje. Druga możliwość to nieszczelność w rejonie zawiasów tylnej klapki. Zostawiając aparat w jasnym miejscu co ileś klatek, w jasnym miejscu, na dłuższy czas.
    Jak wygląda perforacja na tych klatkach?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Jak wygląda perforacja na tych klatkach?
    Dokladnie. Od tego trza zaczac by wykluczyc migawke i obiektyw.

    Jesli te dziwne slady sa rowniez na perforacji to jest to najprawdopodobniej zaswietlenie materialu.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaw74 Zobacz posta
    Jesli te dziwne slady sa rowniez na perforacji to jest to najprawdopodobniej zaswietlenie materialu.
    Są. A więc w takim razie trzeba zacząć szukać którędy światło się dostaje. Zakleję taśmą izolacyjną okienko kasetki.

    Ech, coś nie mam szczęścia ostatnio Wg. serwisu na Postępu mój Nikon zrobił ok 8 tyś. zdjęć.

    A tak w ogóle to kiedyś były takie fajne pokrowce do Zenitów (które osłaniały cały czas połowę korpusów).
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Wg. serwisu na Postępu mój Nikon zrobił ok 8 tyś. zdjęć.
    Ooooo to jeszcze nie tragedia, on potrafi 20 razy tyle.

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    A tak w ogóle to kiedyś były takie fajne pokrowce do Zenitów (które osłaniały cały czas połowę korpusów).
    Chyba do F100 rowniez sa, poszperaj po necie. Po Nikon USA, na Ebay.com, Adorama...
    Przynajmniej do wielu modeli byly takowe produkowane. Dzis sa rowniez do modeli cyfrowych.

  5. #15

    Domyślnie

    a w serwisie nikona nie sprawdzili stanu tej uszczelki? o bosz......
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galu44 Zobacz posta
    a w serwisie nikona nie sprawdzili stanu tej uszczelki? o bosz......
    Prawdę mówiąc ja specjalnie o to nie prosiłem. Ale też się nie spodziewałem, że aparat zrobi mi taki numer
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #17

    Domyślnie

    a , ok, myslalem ze wlasnie w tej sprawie u nich byłes
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •