Close

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 194
  1. #21

    Domyślnie

    W tym co pisze wywar jest jedna ważna rzecz. Nieważne czy robienie ślubów to sposób na życie czy tylko z doskoku. Trzeba mieć dwa aparaty. Zestaw na początek z umiarkowaną ceną:

    aparat + T17-50 + SB800
    aparat + 85 f 1,8

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomtytus Zobacz posta
    Kolego wywar
    autor tego wątku zaznczył, że chce zacząć się bawić w śluby...i niekażdy na tym etapie, bez bogatych rodziców ma ponad 15kpln na 2 body, 2 lampy i 2 MOCNE szkła...Wydaje mi się, że z tym zestawem "na start" trochę przesadziłeś...
    Ja bym bynajmniej na swoim ślubie nie chciałbym fotografa który przyszedł się pobawić . Chyba że chce focić jako drugi fotograf (jak mu ten główny pozwoli). Nie trzeba mieć bogatych rodziców - wystarczy skołować kredyt, może dofinansowanie z pośredniaka (12kpln można dostać). A jak pójdzie a wesele z jednym aparatem czy lampą i mu zdechnie to co zrobi? co powie potem młodym? że się pospuło - a kogo to obchodzi.
    I nie nazwałbym tego zestawem na start lecz inwestycją w przyszłość. A na 24-70 obcyka 90% ujęć - a jak z czasem kupi pełną klatę to będzie jak znalazł.
    Albo jak nie ma kasy to są wypożyczalnie sprzętu, z czasem kasę odłoży i skompletuję własną szklarnię.
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 11-01-2008 o 22:29

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Ja bym bynajmniej na swoim ślubie nie chciałbym fotografa który przyszedł się pobawić . Chyba że chce focić jako drugi fotograf (jak mu ten główny pozwoli). Nie trzeba mieć bogatych rodziców - wystarczy skołować kredyt, może dofinansowanie z pośredniaka (12kpln można dostać). A jak pójdzie a wesele z jednym aparatem czy lampą i mu zdechnie to co zrobi? co powie potem młodym? że się pospuło - a kogo to obchodzi.
    Wszytsko sie zgadza. Masz racje.
    Tylko ile osób zaczyna "robienie ślubów" od razu mając 2 aparaty? Obawiam sie, ze niewiele...
    Nie przesadzajmy tez z tymi awariami sprzetu...

    Nie dla kazego to ma byc główne zródło utrzymania, nie kazdy jest bezrobotnym by dostac kredyt z PUP itd...itd...

  4. #24

    Domyślnie

    Na początku będę focił za darmochę - znajomych itp. wiadomo. Muszę mieć jakiś materiał do pokazania. Potem będę brał jakieś drobniaki rzędu nie wiem 300-400 zł. A dopiero potem jak poczuję się w tym temacie lepiej to i zmienię szkła na lepsze, tak sobie myślę.
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Wszytsko sie zgadza. Masz racje.
    Tylko ile osób zaczyna "robienie ślubów" od razu mając 2 aparaty? Obawiam sie, ze niewiele...
    Nie przesadzajmy tez z tymi awariami sprzetu...

    Nie dla kazego to ma byc główne zródło utrzymania, nie kazdy jest bezrobotnym by dostac kredyt z PUP itd...itd...
    to jak nie jest bezrobotnym i nie ma bogatych rodziców, nie wygrał w totka to są przecież kredyty. Ja jak otwierałem firmę to też nikt mi nie dał - kredyt spłacam do dziś.

    Cytat Zamieszczone przez D_Z_I_A_D_E_K Zobacz posta
    Na początku będę focił za darmochę - znajomych itp. wiadomo. Muszę mieć jakiś materiał do pokazania. Potem będę brał jakieś drobniaki rzędu nie wiem 300-400 zł. A dopiero potem jak poczuję się w tym temacie lepiej to i zmienię szkła na lepsze, tak sobie myślę.
    ... zrobisz jak chcesz ale moim zdaniem 300-400zł to nie adekwatne pieniądze za tą robotę - za duża odpowiedzialność/za mała kasa. Wiem że nie każdego stać na fotografa za cztery kloce i domyślam się że ten segment klientów byś widział dla siebie na początek.

  6. #26

    Domyślnie

    wywar, kiedyś zastanaiwałem się nad tym, czy na prawdę drugie body na ślub to niezbędnik??
    Z jednej strony masz rację, zarówno w kwestii kredytu jak i w kwestii 2 body (co podwaja koszty wejścia w ten temat)...Ale gdyby tak, to kupując jeden samochód musiałbyś kupić drugi, bo co, jak ten pierwszy się zepsuje??? To samo z butami, telefonem komórkowym czy czymkolwiek innym...
    Wydaje mi się, ze przynajmniej na starcie można śmiało fotografować z jednym body - lepiej zainwestować w dobre 2 szkła niż w drugie body i drugą lampę - bo to już w ogóle dziwna sprawa.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomtytus Zobacz posta
    Wydaje mi się, ze przynajmniej na starcie można śmiało fotografować z jednym body - lepiej zainwestować w dobre 2 szkła niż w drugie body i drugą lampę - bo to już w ogóle dziwna sprawa.
    Drugi błyskograt, jak najbardziej. Jeżeli nawet nie wykorzystasz CLSów i innych cudów na kiju, to zawsze szybciej zmienisz lampę niż zasilanie w tejże. Drugie body też się przydaje, ale spokojnie można oblecieć i na jednym. Jednak zapas to zapas. Samochód się wykolybie, to taryfą się zatargasz, padnie body leżysz i kwiczysz. Nikt nie mówi że musi mieć D3 x 2, nawet jakiś analog zapewni spokój ducha.

    I albo się robi za friko, jako drugi, lub jak młodzi lubią hard core jedyny, albo się bierze kasę odpowiednią od roboty. 300-400 pln to tylko, psusucie rynku i kopanie dołków pod sobą.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikonay Zobacz posta
    Dziadek, pragnę Cię tylko uprzedzić, że po tym tamronie w stosunku do kitowego nikkora nie ma co spodziewać się jakiś miażdżących rewelacji.
    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Robiłem kiedys porownanie Nikkora 18-70 z tym Tamronem. Ostrosc obrazu zblizona, AF w Nikkorze szybszy, światło wiadomo - na korzysc Tamrona.
    Nie wiem czy to byla kwestia egzemplarza Tamrona, ale miał problem w ostrzeniu oddalonych przedmiotów w dosc kontrastowej scenie (z dosc bliska trafiał idealnie w punkt i nie bylo zadnego BF/FF)...
    Nikkor w identycznym kadrze poradzil sobie, natomiast Tamron głupiał i mimo potwierdzenia ostrosci wyszło mydło... Test powtorzylem kilkukrotnie bo aż nie chciało mi sie wierzyć... ale nie chciało byc inaczej. Szkoda, ze nie mam juz tych plikow, bo bym wrzucił...
    Ja mam odwrotne doświadczenia z tymi szkłami. Nikkora sprzedałem, Tamronka mam
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #29

    Domyślnie

    Pomiedzy Tamronem a NIkonem 18-70 jest miazdzaca roznica , Tamron jest rowniez ostrzejszy od 17-55 N , stwierdzono empirycznie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomtytus Zobacz posta
    wywar, kiedyś zastanaiwałem się nad tym, czy na prawdę drugie body na ślub to niezbędnik??
    Z jednej strony masz rację, zarówno w kwestii kredytu jak i w kwestii 2 body (co podwaja koszty wejścia w ten temat)...Ale gdyby tak, to kupując jeden samochód musiałbyś kupić drugi, bo co, jak ten pierwszy się zepsuje??? To samo z butami, telefonem komórkowym czy czymkolwiek innym...
    Wydaje mi się, ze przynajmniej na starcie można śmiało fotografować z jednym body - lepiej zainwestować w dobre 2 szkła niż w drugie body i drugą lampę - bo to już w ogóle dziwna sprawa.
    No tak... lepiej zrobić drugi ślub niż zabrać drugi aparat. Z tymi samochodami to zły przykład podałeś - jakbyś miał samochód bez zapasowego koła i musiał byś gdzieś coś zawieź na określoną godzinę (za kasę),a po drodze przytrafiła by ci się guma to co ? Nie musisz mieć jako zapas 18sto calowej felgi i 40sto profilowej oponiy Michelin-a z kosmicznym bieżnikiem. wystarczy jakaś dojazdówka i jedziesz dalej. Jak kolega wyżej pisał może to być analog, a głowa spokojna. A co do telefonów - to zapytaj się użytkowników Nokii Sirocco czy nie mają zapasowej baterii w drugiej kieszeni (chyba nawet producent daje 2szt. na start).

    A wracając do tematu sprzęt sprzętem a jeszcze jest oprogramowanie do obróbki - też kosztuje kupę siana
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 12-01-2008 o 09:06

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •