Close

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 194
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez D_Z_I_A_D_E_K Zobacz posta
    A są tam Sabinki?
    a sama lampa ile kosztuje(??), bo 30x40=1200zł coś tanio wychodzi, chyba że to sb600 :
    Naprawde tak ciężko wejśc na ich strone?

    http://www.euro.com.pl/lampy-blyskow...n-sb-800.bhtml

  2. #12

    Domyślnie

    Dziadek, pragnę Cię tylko uprzedzić, że po tym tamronie w stosunku do kitowego nikkora nie ma co spodziewać się jakiś miażdżących rewelacji. Obiektyw jest przyzwoity, rozdzielczość i ostrość taka sama jak w nikkorze, jest sporo jaśniejszy to fakt, ale zakres mniejszy, wolny i dosyć zawodny AF - bez silnika, w tym przypadku nikkor przy nim śmiga. Czy warto płacić 400-500zł więcej za f2.8? Moim zdaniem lepiej dozbierać "nieco" na 17-55, zamiast bawić się w półśrodki...
    pozdrawiam...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikonay Zobacz posta
    Dziadek, pragnę Cię tylko uprzedzić, że po tym tamronie w stosunku do kitowego nikkora nie ma co spodziewać się jakiś miażdżących rewelacji. Obiektyw jest przyzwoity, rozdzielczość i ostrość taka sama jak w nikkorze, jest sporo jaśniejszy to fakt, ale zakres mniejszy, wolny i dosyć zawodny AF - bez silnika, w tym przypadku nikkor przy nim śmiga. Czy warto płacić 400-500zł więcej za f2.8? Moim zdaniem lepiej dozbierać "nieco" na 17-55, zamiast bawić się w półśrodki...
    pozdrawiam...
    nieco???
    to już jest całkiem sporo!!!! Uwierz mi chciałbym N17-55 2.8 ale narazie mnie na niego nie stać, a od czegoś trzeba zacząc.
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  4. #14

    Domyślnie

    Robiłem kiedys porownanie Nikkora 18-70 z tym Tamronem. Ostrosc obrazu zblizona, AF w Nikkorze szybszy, światło wiadomo - na korzysc Tamrona.
    Nie wiem czy to byla kwestia egzemplarza Tamrona, ale miał problem w ostrzeniu oddalonych przedmiotów w dosc kontrastowej scenie (z dosc bliska trafiał idealnie w punkt i nie bylo zadnego BF/FF)...
    Nikkor w identycznym kadrze poradzil sobie, natomiast Tamron głupiał i mimo potwierdzenia ostrosci wyszło mydło... Test powtorzylem kilkukrotnie bo aż nie chciało mi sie wierzyć... ale nie chciało byc inaczej. Szkoda, ze nie mam juz tych plikow, bo bym wrzucił...

  5. #15

    Domyślnie

    spokojnie, przecież te "nieco" to był eufemizm taki, wiadomo że obiektyw ten dosyć drogi jest, chociaż ostatnio i tak sporo staniał...

  6. #16

    Domyślnie

    No i teraz to już mam mętlik
    A tak to tylko wiem że ma być sb800
    Kurde jakbym miał ze 10.000pln to nie było by problemu
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  7. #17

    Domyślnie

    To może innaczej.
    A jak wypadnie w praktyce: (kościół)
    a) d80 + sb800 + N18-70
    b) d80 + sb800 + T17-50 2.8
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez D_Z_I_A_D_E_K Zobacz posta
    Kurde jakbym miał ze 10.000pln to nie było by problemu
    Nic z tego. Zacząłbyś myśleć o D3

    Cytat Zamieszczone przez D_Z_I_A_D_E_K Zobacz posta
    To może innaczej.
    A jak wypadnie w praktyce: (kościół)
    a) d80 + sb800 + N18-70
    b) d80 + sb800 + T17-50 2.8
    Ja bym wybrał zestaw b) tylko znajdź Tamrona ostrego od f2,8. Bo jak będziesz musiał przymykać to traci to sens.

  9. #19

    Domyślnie

    Moim zdaniem jeżeli ktoś chcę wchodzić w śluby zarobkowo to sprzęt musi być tip-top - szybkość, celność, jasność to podstawa - a to zapewni Nikkor AF-S. Nie ma bata - żeby wyjąć trzeba włożyć ! Moim zdaniem pełen komfort zapewnił by ci taki oto zestawik :

    1) Body nr1
    2) Body nr2
    3) AF-S 14-24 2.8
    4) AF-S 24-70 2.8
    5) SB-800 nr1
    6) Sb-800 nr2
    7) dużo baterii i akumulatorków
    data bank

    Wiadomo że to kosztuje kupę kasy, ale od czego są kredyty - na 2-3 lata i nawet nie poczujesz.
    Jeżeli czujesz ślubne foto i chcesz to robić to nie baw się w pół środki - ślubu nie powtórzysz !
    AF-S co by nie było to sama poezja i komfort pracy - a teraz szukaj tamrona który nie ma BF/FF czy nie mydli na 2.8 a jak trafisz to i tak będzie mułem w porównaniu do AF-S. Zainwestujesz kasę w konkret szklarnie i będziesz dobry w ślubnym temacie to klienci sami będą walić do ciebie drzwiami i oknami a inwestycja w obiektywy szybko się zwróci - bynajmniej ja bym tak zrobił jakbym miał wchodzić w tematy ślubne.
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 11-01-2008 o 22:11

  10. #20

    Domyślnie

    Kolego wywar
    autor tego wątku zaznczył, że chce zacząć się bawić w śluby...i niekażdy na tym etapie, bez bogatych rodziców ma ponad 15kpln na 2 body, 2 lampy i 2 MOCNE szkła...Wydaje mi się, że z tym zestawem "na start" trochę przesadziłeś...

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •