Close

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920
Pokaż wyniki od 191 do 194 z 194
  1. #191

    Domyślnie

    Mnie również poproszono na wykonanie zdjęć, i jest to moje pierwsze zlecenie tego typu. Co prawda robiłem jakiś czas temu zdjęcia, ale tylko plenerowe (które moim zdaniem są najłatwiejsze). Ślub ma odbyć się w styczniu. Na chwilę obecną posiadam:
    - D90
    - N 50/1,8, N85/1,8 (tych planuję użyć w plenerze), N 18-105
    - mogę wypożyczyć lampę Sunpak PZ 42X (+dyfuzor)
    - blendy oraz drugie body D90 jako zapas

    Obawiam się, że 18-105 w kościele spisze się co najwyżej słabo. Tym bardziej, że w styczniu jest już mrok, a kościół jest dość ciemny. Już miałem okazję robić zdjęcia podczas komunii i trzeba było stosować ISO rzędu 1200-1600, aby robić zdjęcia bez lampy.

    I teraz zastanawiam się, czy nie nabyć Tamrona 17-50 2,8. Jest już dość szeroki na początku - wystarczyłby na kościół oraz salę. Jednak spotyka się dość negatywne opinie na temat jego AF. Czy lepiej pozostać przy ciemniejszym 18-105 i kupić lampę SB-700, czy zainwestować w Tamrona?
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  2. #192

    Domyślnie

    Jak "połączysz" Tamrona z Sunpakiem to możesz zaliczyć porażkę życia....Po pierwsze Tamrony maja problem we współpracy nawet z lampami systemowymi - przepalają szczególnie na szerokim kącie - dlatego trzeba trochę doświadczenia żeby wiedzieć jaką korekcje stosować... To z lampą systemową....obawiam się że Sunpak może nie być zbyt powtarzalny co jeszcze bardziej utrudni dobranie mocy błysku....Ja bym nie liczył że o tej porze roku dasz radę zrobić w ciemnym kościele wszystkie zdjęcia bez flasha dysponując światłem 2.8 z Tamrona....Wg mnie lepiej dokup systemową lampę i pracuj kitem wykorzystując jego stabilizację - trzymaj się szerszych ujęć dzięki temu łatwiej "utrzymasz" nieporuszone zdjęcia. Spokojnie 1/30 1/40 można działać (wcześniej zrób próby najlepiej w kościele...) Znaczna część starych analogowych "miszczów" robi zdjęcia na ślubach na 1/10sek ale tego nie polecam W D90 spokojnie można używać iso 1600 w połączeniu z czasami 1/40sek , f4 (trzymając się szerokich ujęć - zawsze trochę możesz cropować na komputerze) + lampa SB700 da przyzwoicie naświetlone kadry nawet w ciemnym kościele...Z tego co kojarzę ta lampa ma super filtry kolorowe (nareszcie sensowne rozwiązanie). Jeżeli w kościele będzie przeważać światło żarowe użyjesz pomarańczowego - będziesz miał naturalnie wyglądające zdjęcia z mało widocznym użyciem flasha. Oczywiście pliki Raw . Z zakupem Tamrona poczekaj jak będziesz miał porządną lampę... A nikkora 50/1.8 załóż na drugie body i działaj tylko na zastanym. Powodzenia!

  3. #193

    Domyślnie

    Dziękuję za wszelkie wskazówki. Kościół jest mi doskonale znany, bo to sąsiednia parafia. Przejdę się i porobię próbne zdjęcia. Młodzi już teraz mi przekazali, że chcą ciekawe zdjęcie plenerowe, natomiast kościół stawiają na ostatnim miejscu. Co nie oznacza jednak, że można odwalić fuszerkę i chciałbym zaprezentować możliwie najlepsze zdjęcia. Dobrze, że jest jeszcze dużo czasu i mogę się przygotować sprzętowo do tego zlecenia. Spodziewałem sie jednak, że Tamron 17-50 2,8 wraz z jakąkolwiek podstawową lampą "da radę". RAW do podstawa, od dłuższego czasu "ważniejsze" zdjęcia robię w tym formacie, bo daje dużo wieksze możliwości obróbki.

    Pozdrawiam.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  4. #194

    Domyślnie

    Wbrew pozorom praca z lampą błyskową to wielka sztuka...Do takich zadań to nie może być "jakakolwiek lampa"...Szczególnie przy braku doświadczenia...Prowadziłem na forum polemikę z paroma zatwardziałymi fanami lamp Nissina - nawet najwyższego modelu...Ostro mnie atakowano jako zwolennika lamp Nikon - teraz te osoby maja w stopkach lampy SB Oczywiście da się to zrobić Sunpakiem (z którym nie miałem styczności) jednak dla kogoś mało doświadczonego nie polecam zwłaszcza we współpracy z Tamronem...Jak zapniesz N18-105VR + SB-700 to nawet bez korekty ekspozycji lampy masz gwarancję że większość zdjęć będzie poprawnie naświetlona...oczywiście warto stosować korekcję ekspozycji bo biała suknie plus ciemny garnitur to ogromne wyzwanie dla systemu pomiarowego...Dlatego taka jest moja sugestia - obiektyw ciemniejszy ale pewniejszy do takiej "akcji" Posiadana 50tka będzie dobrym uzupełnieniem zwłaszcza że masz drugie body...

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •