Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Post ....................5 minut

    Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia na ostatnią... w 2007 roku edycję zadań tematycznych.
    I cokolwiek by się działo, liczę na twórczą współpracę w przyszłosci


    anchel







    Cold




    "Poranek z Uśmiechem Księżyca"





    eef







    Fenek







    MsbS







    jakubs







    Zbigniew







    darsedz






    bardzo przepraszam mziela, który przysłał mi zdjęcie po prostu za wcześnie







    ps
    Zazdroszczę miejsc, w których mieszkacie .
    Ostatnio edytowane przez autograf ; 12-10-2008 o 02:55

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę, że krajobrazy zdecydowanie dominują - interpretacja była dowolna, ale wszyscy (prawie) woleliśmy jednak pokazać jakiś widoczek z okolicy.

    EDIT: z tymi krajobrazami byłem dość nieprecyzyjny - chodziło mi raczej o zdjęcie na powietrzu (a nie studio czy makro).
    Ostatnio edytowane przez MsbS ; 07-01-2008 o 09:36

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcie na powietrzu i "w powietrze". Podejrzewam tu sytuację, że każdy z Nas chciał swoją okolicę przedstawić jak najbardziej korzystnie, ładnie i estetycznie. Oczywiście o tej porze roku i aurze jaka nam obecnie dopisuje w większości przypadków tak nie jest, stąd takie, a nie inne reprezentacje graficzne naszego otoczenia (patrz widoczki na niebo, lub ascetyczne formą fragmenty pejzażu). Jedynie Jakubs wyłamał się z ogólnego trendu i chwała Mu za to.
    F100+MB15, D4s, N24/2.8D, N35/2.0D, N50/1.4D, N105/2.8VR, N28-70/2.8, N70-200VR/2.8, SY135/2.0MF, SY 85/1.4MF, SY14/2.8MF, Tokina ATX 300 f/4, SB900, Fuji x100s

  4. #4

    Domyślnie

    To fakt, w takim temacie można było "pójść na łatwiznę". Ze wstydem przyznaję, że jak tak trochę zrobiłem. Wystarczyło wybrać się na spacer z aparatem - i cokolwiek by człowiek sfotografował, to i tak będzie na temat.

    No ale wbrew pozorom trochę tej różnorodności jednak jest - mamy i fajerwerki, i industrial, i "miejski obrazek", i rzeka się załapała, i księżyc.

  5. #5

    Domyślnie

    No tak... szczególnie księżyc jest 5 min drogi od domu... Choć czasem sqbaniec jeden uparcie puka do okna
    F100+MB15, D4s, N24/2.8D, N35/2.0D, N50/1.4D, N105/2.8VR, N28-70/2.8, N70-200VR/2.8, SY135/2.0MF, SY 85/1.4MF, SY14/2.8MF, Tokina ATX 300 f/4, SB900, Fuji x100s

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cold Zobacz posta
    Zdjęcie na powietrzu i "w powietrze". Podejrzewam tu sytuację, że każdy z Nas chciał swoją okolicę przedstawić jak najbardziej korzystnie, ładnie i estetycznie. Oczywiście o tej porze roku i aurze jaka nam obecnie dopisuje w większości przypadków tak nie jest, stąd takie, a nie inne reprezentacje graficzne naszego otoczenia (patrz widoczki na niebo, lub ascetyczne formą fragmenty pejzażu).
    No dokładnie. Ja akurat mam na jakiś czas dosyć "szarości moje miasta". Zresztą mam na co dzień. Dlatego wolałem dać taki kaleki widoczek. Tylko to mogę stwierdzić, że zrobienie dobrego zdjęcia śniegu/na śniegu nie jest łatwe a już jak do tego dojdzie zachód słońca to już dla mnie niemal mogiła...


    Cytat Zamieszczone przez Cold Zobacz posta
    Jedynie Jakubs wyłamał się z ogólnego trendu i chwała Mu za to.
    A może on jeden bliżej centrum mieszka? I w 5 minut to mogę dojść na rzekę, zalew żwirowni (co widać), blokowisko, torowisko, industrial (a jakże i to ;]), pasiekę, pola, las i kościół. Ja tam chłopak ze wsi jestem ;]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anchel Zobacz posta
    Tylko to mogę stwierdzić, że zrobienie dobrego zdjęcia śniegu/na śniegu nie jest łatwe [...]
    W pełni się zgadzam - ustawienie sensownej ekspozycji to dla amatora (takiego jak ja) spore wyzwanie. A propos - widziałem wczoraj świetne (moim zdaniem) zdjęcie na plf - o tutaj. Wprawdzie to offtop, ale chyba w zadaniach tematycznych chodzi także o pobudzenie dyskusji, szukanie inspiracji itepe?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MsbS Zobacz posta
    W pełni się zgadzam - ustawienie sensownej ekspozycji to dla amatora (takiego jak ja) spore wyzwanie. A propos - widziałem wczoraj świetne (moim zdaniem) zdjęcie na plf - o tutaj. Wprawdzie to offtop, ale chyba w zadaniach tematycznych chodzi także o pobudzenie dyskusji, szukanie inspiracji itepe?
    No ale najpierw powinniśmy podyskutować o tych zdjęciach zamieszczonym w wątku ;]

    A to zdjęcie dobre pod względem kadru (i wypatrzenia oczywiście motywu) ale i WB poszedł w cholerę - śnieg jest szaro zielonkawy.

  9. #9

    Domyślnie

    anchel masz rację mieszkam 100m od skrzyżowania, które w Katowicach uchodzi za rynek .

    Jednak mogłem wybrać inny temat, a wybrałem taką zatrzymaną na krótką chwilkę dziewczynkę w ciekawej szaro burej, jak mi sie wydaje, oprawie, bo jak wiadomo lubię tak przedstawiać to, co widzę. Nawiasem mówiąc przyroda nie pasjonuje mnie fotograficznie, chyba że chodzi o wydobycie z niej abstrakcji.

  10. #10

    Domyślnie

    jakubs - kurcze.. szkoda trochę tej ostrości. A zresztą... zdjęcie i tak jest piękne!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •