Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    bo myslalem ze chodzi Ci o Tamrona 90 makro. A to bardzo udane szkielko. Przy okazji wydaje mi sie ze kupowanie szkla 60mm do celow makrofotografii jest jednak troszke nie najlepszym pomyslem. Zeby uzyskac naprawde duza skale odwzorowania bedziesz musial prawie wejsc z obiektywem na obiekt fotografowany. Nie lepiej cos dluzszego? Np wspomnianego tamrona? Doskonala ponoc jest Sigma 180 makro.
    Pozdrawiam Karol

  2. #12

    Domyślnie

    mi bardziej chodzi o dobry portret, jasnosc 2.8 i dopiero makro..... nie mam aspiracji do fotografowania , bo mam wrodzona fobie na owady.... chodzi mi bardziej o glebsze wejscie w kwiaty i rozne przedmioty...

  3. #13

    Domyślnie

    W takim wypadku moze lepiej kupic 85 1.8 w wersji bez D mozna znalesc ponizej 1000 zł w swietnym stanie. A do makro pierscienie albo soczewka +2 i +4 D?
    Pozdrawiam Karol

  4. #14

    Domyślnie

    nie chce pierscieni ani soczewek......do portretu 60mm da mi w cyfrze 90m i niezle ( mam nadzieje rozmycie tla) , a makro jak juz mowilem , do kwiatkow mozna podejsc.....

    czemu tak mocno to szklo odradzasz????

  5. #15

    Domyślnie

    Nie chodzilo mi o zniechecenie Cie od zakupu tego szkielka. Po prostu tak glosno sobie mysle.
    Pozdrawiam Karol

  6. #16

    Domyślnie

    spoko, tak naprawde nie podjalem jeszcze decyzji i potrzebuje opinii....

    jak juz mowilem ... portret i makro na poziomie kwiatow i przedmiotow domowych...

  7. #17

    Domyślnie

    Moze pomysl jeszcze nad tym Tamronem 90 makro. To na prawde bardzo dobre szklo a i do portretu nadaje sie swietnie. Pamietaj ze bardziej "klasyczna" ogniskowa stosowana do portretu jest wlasnie 135mm czyli tyle ile dostaniesz z tego tamrona.
    Pozdrawiam Karol

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Moze pomysl jeszcze nad tym Tamronem 90 makro. To na prawde bardzo dobre szklo a i do portretu nadaje sie swietnie. Pamietaj ze bardziej "klasyczna" ogniskowa stosowana do portretu jest wlasnie 135mm czyli tyle ile dostaniesz z tego tamrona.
    To chyba kwestia gustu. Osobiscie preferuje 85 mm (dla FF) bo daje lepszy kontakt z modelem.
    Sadze, ze "klasyczna" portretowka to 85 do 105 mm a 135 mm jest uzywana do portretu bo jest bardzo popularnym i w miare tanim szklem.
    Pozdrawiam
    Jerzy

  9. #19

    Domyślnie

    no tak, ale juz do wszelkich innych zastosowan bardzo waskie....

  10. #20

    Domyślnie

    Faktycznie chyba jest to przede wszystkim kwestia gustu.
    Pozdrawiam Karol

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •