Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie 'rodzinny' plecak foto

    Witam!

    Po ostatniej, nieudanej fotograficznie wyprawie z dziećmi na sanki wiem że muszę wyposażyć się w plecak foto.

    To czego mi najbardziej brakowało to możliwość szybkiego wyciągnięcia aparatu i schowania go po zrobieniu zdjęcia. Przydałoby się coś niczym kabura do rewolweru. Tak żeby jak najbardziej zbliżyć się do funkcjonalności kompakta którego po zrobieniu zdjęcia chowałem do kieszeni. Do tego jak najwięcej miejsca na graty niefotograficzne przy zachowaniu ogólnie niedużych rozmiarów i wagi plecaka.

    Pożądane byłyby systemy do nie-mokrych-pleców

    Wstępnie na forum znalazłem takie propozycje:

    SKU-SLRC-4
    http://www.caselogic.com/slr_compute...?modelid=57080
    aparat z ob. wkładany od góry, chyba wygodne, niepotrzebna mi przegródka na laptopa,
    chyba brak miejsca na zwykłe graty

    Slingshot 100 i 200 - chyba wygodne, ale chyba zupełnie brak miejsca na graty nie-foto

    K-3 Naneu Pro
    http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-t...-naneu-pro.htm
    chyba ma trochę miejsca na graty (jak zauważyłem na forum wyraża się to w przeliczeniu
    na puszki piwa , ale nie wiem jak dostępne w praktyce byłoby dolne pomieszczenie na aparat.

    Co do samego sprzętu - to aparat z obiektywem, plus drugi obiektyw.

  2. #2

    Domyślnie

    przyjrzyj się LowePro SlingShot AW 100 , 200 albo 300, nie trzeba go nawet z pleców zdejmowac co by cyknac fotke.. Polecam, sam posiadam 300
    F65, N24-70/2,8, 50/1,8, SamYang 85/1,4, S150-500, SB600, D700, MB-D10
    D50&DELTA , N18-70 - żony

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FalconPL Zobacz posta
    Witam!

    Po ostatniej, nieudanej fotograficznie wyprawie z dziećmi na sanki wiem że muszę wyposażyć się w plecak foto.

    To czego mi najbardziej brakowało to możliwość szybkiego wyciągnięcia aparatu i schowania go po zrobieniu zdjęcia. Przydałoby się coś niczym kabura do rewolweru. Tak żeby jak najbardziej zbliżyć się do funkcjonalności kompakta którego po zrobieniu zdjęcia chowałem do kieszeni. Do tego jak najwięcej miejsca na graty niefotograficzne przy zachowaniu ogólnie niedużych rozmiarów i wagi plecaka.

    Pożądane byłyby systemy do nie-mokrych-pleców

    Wstępnie na forum znalazłem takie propozycje:

    SKU-SLRC-4
    http://www.caselogic.com/slr_compute...?modelid=57080
    aparat z ob. wkładany od góry, chyba wygodne, niepotrzebna mi przegródka na laptopa,
    chyba brak miejsca na zwykłe graty

    Slingshot 100 i 200 - chyba wygodne, ale chyba zupełnie brak miejsca na graty nie-foto

    K-3 Naneu Pro
    http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-t...-naneu-pro.htm
    chyba ma trochę miejsca na graty (jak zauważyłem na forum wyraża się to w przeliczeniu
    na puszki piwa , ale nie wiem jak dostępne w praktyce byłoby dolne pomieszczenie na aparat.

    Co do samego sprzętu - to aparat z obiektywem, plus drugi obiektyw.
    do jakiej puszki ? W razie czego mam na sprzedaż SLRC4

    pozdrawiam
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KJO Zobacz posta
    do jakiej puszki ? W razie czego mam na sprzedaż SLRC4
    D300 + obecnie T17-50/2.8 ale na pewno wkrótce coś dłuższego się pojawi (i w ogniskowej i w długości


    EDIT: a skoro sprzedajesz SLRC4 to napisz dwa słowa o nim, co w nim jest fajnego, a co powoduje że u ciebie się nie sprawdził

  5. #5

    Domyślnie

    a cos z tamrac adventure?
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    a cos z tamrac adventure?
    no spojrzałem - 7ka jeszcze akceptowalna (1kg) bo 9ka już 2x cięższa - nie wiem tylko na ile dostęp do aparatu przez odchylenie całej góry może zapewnić jego szybkie wyciąganie i chowanie - przypominam że to priorytet dla 'rodzinnego' plecaka

    No i piszą że obiektyw do 13cm, a tak mi po głowie chodzi 70-300 VR a on ma chyba 14,5cm

    szukam dalej...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FalconPL Zobacz posta
    D300 + obecnie T17-50/2.8 ale na pewno wkrótce coś dłuższego się pojawi (i w ogniskowej i w długości


    EDIT: a skoro sprzedajesz SLRC4 to napisz dwa słowa o nim, co w nim jest fajnego, a co powoduje że u ciebie się nie sprawdził

    nie sprawdził się z prostego powodu, jest za mało pojemny w stosunku do tego co posiadam obecnie, d200 z gripem i tamronem 28-75 wchodzi na styk i na dodatek nie tak jak pokazują na zdjęcach (tak to tylko d40 wejdzie) ale obiektywem na górę, a tak to super plecak, nie rzuca się w oczy, wygodny itp. Ale jesli nie potrzebujesz targać laptopa to chyba żeczywiście lepszy dla ciebie będzie slingshot.

    Albo jeszcze jedna opcja: Lowepro Fastpack
    http://www.allegro.pl/item292674814_...v_prezent.html

    ja właśnie taki kupiłem i sprawdza się świetnie przy okazji mieszcząc to co mam w stopce i jeszcze miejsce na jedno szkło jest.
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  8. #8
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  9. #9

    Domyślnie

    fajny plecak to crumpler pretty boy backpack http://www.crumpler.de/?product=Pret...ew=nudex&size= mozna go kupic juz za okolo 300 zl jakosc wykonania pierwsza klasa, sam zamierzam go kupic. jedno jest pewne 70-200vr bo niego nie wejdzie
    D200|17-55 f/2.8|105 f/2.8 MICRO|70-300 f/4.5-5.6G VR |50 f/1.8|18-70 F/3.5-4.5|MBP 17'' 2.4GHz Hi-Res

  10. #10

    Domyślnie

    Tamrac Velocity 9x kosztuje 195 pln i łyka Nikkora 70-200/2.8 plus dwa dodatkowe obiektywy (po bokach).

    Rozważam zakup tego plecaka na narty - ma dodatkowy pasek biodrowy (chowany w torbie), który zapobiega majtaniu się całości w czasie wzmożonej aktywności fizycznej fotografa
    Ostatnio edytowane przez marekm ; 06-01-2008 o 01:10 Powód: Poprawiłem błąd
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •