Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Efekt ten występuje nie tylko na dużych, czarnych powierzchniach. Wistarczy tylko częściowo czarny lub ciemny motyw aby "toto" się pojawiło:
    Pzdr
    lenek

  2. #22

    Domyślnie

    Na małej, czarnej powierzchni? A próbowałeś zmienić obiektyw, przysłonę?

    OT: Kupiłeś już tą 400-tę 2,8? Widziałem dziś ładną z drugiej ręki za 4000$
    http://flickr.com/photos/tags/400mmafs

  3. #23

    Domyślnie

    W sumie mam nagraną 400-tę Jadnak jest lekki problem ze sprzedaniem mojej 300-tki... Potencjalni kupcy nie zdołali zebrać na nią funduszy. Oferta na to szkło jest super i kupując je w podobnej cenie nie musiałbym sprzedawać trzysetki! Jednak ze stanów nie mam jak sprowadzić. Chyba że znajdzie się uczynna osoba, która z wynagrodzeniem zajęła by się sprowadzeniem tego.
    Pzdr
    lenek

  4. #24

    Domyślnie

    Ech, właśnie - to cholerne bajoro... Jeśliby się jakaś osoba wybierała po tą 400-tkę dla Lenka, to ja poproszę o 70-180 4,5-5,6ED - mam jedno upatrzone, za które wprawdzie gość trochę zdziera, bo chce 700$ (zdarzają się za 600$), ale co tam, niech stracę

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    czornyj a tak bardziej w temacie - wiesz skąd sie bierze to kółko na czarnym (zielonkawe) czy tez nie miałes takiego efektu w swojej praktyce?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Często to miewam w podobnych warunkach tzn duuużo światla/mała przesłona, np. jak robię czarne ciuchy na białym tle, f/11, dwie 500Ws z softboxami nożycowo.
    Ale plamki wyłażą dużo mniejsze - uznałem, że to jakiś blick, ghost albo inny efekt a'la flara, nigdy nie łączyłem tego z wadą matrycy, a raczej z optyką. Totalne, wielkie zafarby powstawały kiedy miałem Olka E-10 - tam nie było lustra, tylko taki przedziwny półprzezroczysty pryzmat, gdzie światło padało i na matrycę i na wizjer, więc w czasie robienia zdjęć światło wpadające przez wizjer wpadało dodatkowo na matrycę tworząc ohydne zafarby. Dokładniej jednak rzecz biorąc nie mam pojęcia skąd to cholerstwo się bierze...

  7. #27

    Domyślnie

    Wiiiini, nie mogłeś wysłać tej informacji na PM? Teraz Jacek_Z mi go podkupi!!!!

  8. #28

    Domyślnie

    szukam tego zafarbu na normalnych fotkach ale go nie widzę... czy coś tu widać?



  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    czornyj - nie sądzę, nie dałem dużo. bywają okazję, ale ...
    np ktoś dał w aparatach !!! obiektyw - moją ukochaną 180/2.8, dałem z sufitu 830 zł ale mnie dawno przebili. myślałem, że w lustrzankach nikt tego nie znajdzie. nie dam więcej choć wiem, że więcej wart - zobacz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83894905
    mam subskrypcję kilku kategorii i dostaję to na maila - informacja na forum mi raczej szkodzi a nie pomaga bo znajdują się inni licytujący.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Lenek, skoro olewasz potencjalnych klientów no to nie możesz sprzedać... wyłałem Ci zapytanie na PW i nic... Kupuję gdzie indziej...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •