Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie S3 Pro a D200 w praktyce?

    Czy ktos z kolegow zamienil S3 Pro na D200 i moglby sie podzielic opiniami na temat plusow i minusow tych aparatow? S3 Pro jest dedykowany teoretycznie do segmentu profi - studia, agencje - czy jakosc matrycy nie rekompensuje jego niedogodnosci / powolnosc zapisu, starsze body /. Bede zobowiazany za opinie uzytkownikow obu aparatow.
    Cena Fuji w chwili obecnej jest blisko D200.

  2. #2

    Domyślnie

    fuji na dzień dzisiejszy robi najlepsze matryce pod względem tonalnym, niestety nikon jest daleko w tyle pod tym wzgledem, jak wspomniałeś s3 pro to wolny aparat włąściwie nie wiadomo dla kogo? ale w fotografi reklamowej sie sprawdza,jest odrazu z gripem i ma dośc jasną matówke, konstrukcynie oparty na d70s ale prewyższa go pod kazdym względem...prócz prędkości, aparat dla cierpliwych i wymagających ponoć fuji planuje wprowadzenie nowego modelu, wiec ten stanieje i wtedy sie nie zastanawiaj.
    druga strona mocy, canon

  3. #3

    Domyślnie

    no i wg Dpreview ma mniej czula matryce o 1/3 ev od Nikona (i 2/3 od Canona)
    czyli zamiast 1600 dostajemy 1250 - co juz nie jest zbyt duzo...

    Jak dla mnie przy D200 - S3 jest staruszkiem - body z sprzed 10 lat, wolny zapis, a obraz z matrycy nie dosc ze interpolowany przez wykorzystanie filtru bajerowskiego to jeszcze dodatkowo wertykalnie - widac to w postaci plastikowatosci zdjecia...

    mike, konstrukcja oparata na F80 a nie D70...
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

  4. #4

    Domyślnie

    masz racje ze f 80, ale to i tak nie ma znaczenia, bo liczy sie środek, porównaj zdjecia gotowe wydrukowane są najmniej cyfrowe z cyfrówek...
    druga strona mocy, canon

  5. #5

    Domyślnie

    zkruk no niepowiedzial bym ogladam mnowstwo zdjec z s3 pro i niestety nie zgodze sie s3 nie robi plastikowych zdjec wlasnie ma bardzo wysokiej jakosci obraz ! nikon d70 to zjada od tak , niemoge doczekac sie porownan matrycy d200 z s3 (puszka wiem ze jest wolna) natomiast w porownaniu z d20 s3 wychodzi naprawde swietnie !

    P.S. poogladaj sobie na dpreview zdjecie na forum fuji
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  6. #6

    Domyślnie

    problem w S3 pro to podwojna interpolacja obrazu....

    juz w normalnej cyfrowe interpolacja jest problemem - a gdy dolozymy do tego jeszcze jedna - to juz mamy duzy problem...

    wolalbym osre 6 mp niz mydlane 12 mp z widocznymi schodkami i widoczna interpolacja...
    a 12 mp zajmuje duzo miejsca, duzo pamieci, a poprawa obrazu nie jest rzucajaca na kolana...

    [ Dodano: Sob Lut 11, 2006 1:41 pm ]
    P.S. na forum pokazuja miniaturki - nie lubie podniecac sie miniaturkami bo wtedy A40 mozna porownac do 1Dsa
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

  7. #7

    Domyślnie

    ...aliści podwójna interpolacja daje lepszą ciągłość tonalną (na zasadzie podobnej jak multisampling w skanerach), niższy szum i rozwiązuje problem mory. Jestem przekonany, że za kilka lat będą na rynku tylko skośne matryce - łatwiej zrobić szybsze procesory obrazu z doskonalszymi algorytmami przetwarzania danych, niż zwiększać upakowanie sensorów A jeśli już miałbym wybierać, to poproszę dopracowanego, wysokorozdzielczego Foveona w moim ulubionym korpusie z bagnetem F

  8. #8

    Domyślnie

    ciaglosc tonalna i odpowiednia "dlugosc" w swiatlach to jest to. gdyby jeszcze cena byla uczciwa, a aparat byl nieco bardziej "raczy" (no bo nie zawsze fotografuje sie w studio lub ze statywu...).
    wielkosc plikow, przy dzisiejszym rozmiarze kart, mozna S3 wybaczyc.

    szkoda, ze poza Fuji inni producenci matryc ida chetniej w ilosc megapikseli, niz w jakosc.

    a w ogole to marzy mi sie matryca, ktora mozna wykalibrowac "online" na rozna rozpietosc tonalna. tak, zeby w razie potrzeby mozna bylo zwiekszyc jej selektywnosc, lub zmniejszyc.
    bo fotografowanie pod slonce o wschodzie (tudziez pary mlodej w klasycznym: "czarny gang - biala kieca") to co innego niz np. robienie zdjec we mgle, gdzie jakakolwiek modyfikacja kontrastu in plus rozwala kompletnie tonalnosc...


    ale chyba sobie jeszcze pomarze. duza cyferka przy slowie "Mpix" lepiej wyglada w folderach reklamowych

  9. #9

    Domyślnie

    w sumie trzeba odpowiedziec sobie na jedno pytanie czy wolal bys miec super puche z taka sobie matryca czy super matryce z byle jaka pucha ?

    mi sie wydaje ze s3 pro ma super matryce zdjecie 1:1 potwierdzaja moja opinie (i nie tylko) co do ostrosci obrazu no jest lepsza od d70 a wg mnie d70 jest ostry

    ja moze tak jakos traktuje s3 in plus bo jakos mam wrazenie ze zachwile mocno stanieje i bedzie dla mnie lepszym wyborem niz d200 (kasowo ) bo jednak wole byle srednia pucha ale dobre szkla ,a s3 bedzie szybciej kosztowal 4 tys nie d200

    mimo swoich wad s3 ma tez wiele zalet
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  10. #10

    Domyślnie

    jednym słowie gdyby panowie w koncernach sie nie kłocili i nie przepychali to i nikon miałby lepszą matryce a fuji puszke ale...takie czasy trzeba wybirac...
    druga strona mocy, canon

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •