Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar wodstock
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Świętochłowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    ...stabilizacja w szkłach.... dla mnie zaleta.... mam stabilizację w analogu... jakies F100 tez kupię...
    Dodam tylko żeby nie było nieporozumień. Zgodnie z instrukcją VR nie działa ze wszystkimi korpusami analogowymi. Te z którymi działa to: F6, F5, F100, F80, F75, F65.
    D9070s

  2. #12

    Domyślnie

    Jeśli budżet nie gra roli brałbym Nikona. Przede wszystkim normalna dostępność tego, co chcesz kupić. Znacznie większy wybór obiektywów używanych. Oczywiście stabilizacja w Sony jest bardzo przydatna, jest kilka świetnych Zeissów, np 135 1.8. Niemniej jednak jest to nadal system niszowy. Pewnie się to za jakiś czas zmieni (kilka lat?), ale kupujesz teraz. D300 z gripem i choćby 8 paluszkami zmienia się w rasowy szybkostrzelny karabin, co może się przydać w reporterce. Zupełnie inne podejście do odszumiania w jpg. To z A700 zupełnie mi się nie podoba (kolorowe paćki, duże rozmycie szczegółów). Na PMA w lutym Sony pokaże pewnie jakieś nowości (np. 24-70 2., ale Nikon i inni też nie śpią
    A700 jest na starcie tańsze, ale porównaj ceny lamp, obiektywów, dostępność innych dodatków i już nie jest tak różowo.
    Zeiss 16-80 jest uważany na forum kkm za świetne szkło, ale wg mnie jakoś niczym specjalnym się nie wyróżnia, poza sporym zakresem ogniskowych. Nikon pokaże lada chwila 16-85VR, i już masz gotowy odpowiednik Zeissa.
    Wybór należy do Ciebie, ale nie myślałbym tylko o samym korpusie.
    Kuba
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez feiran Zobacz posta
    Czy AF w D300 jest zdecydowanie szybszy od a700 ? .
    skoro pisałes o 18-200 to VR sony nie jest juz na te chwilę dużym atutem.
    co do szybkości AF - ci co kupili, a mieli wczesniej poprzedniki (A100) napisali, że AF jest nieco lepszy, ale spodziewali sie większej poprawy, że będzie taki jak w nikonie D200. Z tego nalezy wnioskować, że AF w tej minolcie/alfie jest słabszy niż w D300

    Cytat Zamieszczone przez feiran Zobacz posta
    Na pewno NIKON ma nieporównywalny system z SONY.
    Ale w pytaniu chodziło mi o porównanie samych puszek...
    sama puszka zdjęcia nie robi. System tez baaardzo sie liczy, możliwość wymiany szkieł na takie, o których dzisiaj nie myślisz.

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    Jeśli budżet nie gra roli brałbym Nikona. Przede wszystkim normalna dostępność tego, co chcesz kupić. Znacznie większy wybór obiektywów używanych. Oczywiście stabilizacja w Sony jest bardzo przydatna
    ...
    D300 z gripem i choćby 8 paluszkami zmienia się w rasowy szybkostrzelny karabin, co może się przydać w reporterce. Zupełnie inne podejście do odszumiania w jpg. To z A700 zupełnie mi się nie podoba (kolorowe paćki, duże rozmycie szczegółów).
    ..
    A700 jest na starcie tańsze, ale porównaj ceny lamp, obiektywów, dostępność innych dodatków i już nie jest tak różowo.
    ...
    Wybór należy do Ciebie, ale nie myślałbym tylko o samym korpusie.
    zgadzam się z tym co powyżej, rozsądne podejście.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    A jak wygląda porównanie szumów w jpg-ach, szczególnie przy wysokich ISO ( 1800-3200)?

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez feiran Zobacz posta
    A jak wygląda porównanie szumów w jpg-ach, szczególnie przy wysokich ISO ( 1800-3200)?
    http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra700/page22.asp
    tu masz zestawienie mozliwości body, a na stronie 30 tego testu - to o co pytasz - szumy.
    Skoro pytasz o to body - zapoznaj sie z całymi 30 str.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Szumy w JPG , nie powinny byc w D300 jakims zmartwieniem, bo radzi sobie swietnie. Mnie osobiscie zastanawia oddanie kolorow, np. tutaj w porownaniu do A700:

    http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra700/page25.asp

    Nikon bardzo przejaskrawia kolor czerwony, tworzac bardziej pomarancz. Nasycenie kolorow jest mocne z tendencja do lekko brazowego tla {nie wiem jak to fachowo okreslic}. Zdjecie jest tez lekko zamglone.

    Podobnie wypada w stosunku do 40D, a przy 5D to juz prawdziwa przepasc chyba pod kazdym wzgledem.

    Nie wiem jak wytlumaczyc ten fakt, a na jpg bardzo mi zalezy. To typ tak ma, czy tez sa jakies mozliwosci do korekty tego w body?
    C 5D Mark II / C 40D /C 35mm, C 17-55 IS USM/ C430 EX II/ Lumix GH4 + 35-100

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Walus Zobacz posta
    Nikon bardzo przejaskrawia kolor czerwony, tworzac bardziej pomarancz. Nasycenie kolorow jest mocne z tendencja do lekko brazowego tla {nie wiem jak to fachowo okreslic}. Zdjecie jest tez lekko zamglone.

    Podobnie wypada w stosunku do 40D, a przy 5D to juz prawdziwa przepasc chyba pod kazdym wzgledem.

    Nie wiem jak wytlumaczyc ten fakt, a na jpg bardzo mi zalezy. To typ tak ma, czy tez sa jakies mozliwosci do korekty tego w body?
    moje przypadkowe porówanie czerwieni w jpg i w nef D3, D300, D200 i 5 D masz tutaj - pióra maski są czysto czerwone. http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=44358
    jpg sa w poście nr 59, bo w pierwszym są zdjęcia z wywołanego RAW.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Walus Zobacz posta
    Szumy w JPG , nie powinny byc w D300 jakims zmartwieniem, bo radzi sobie swietnie. Mnie osobiscie zastanawia oddanie kolorow, np. tutaj w porownaniu do A700:

    http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra700/page25.asp

    Nikon bardzo przejaskrawia kolor czerwony, tworzac bardziej pomarancz. Nasycenie kolorow jest mocne z tendencja do lekko brazowego tla {nie wiem jak to fachowo okreslic}. Zdjecie jest tez lekko zamglone.

    Podobnie wypada w stosunku do 40D, a przy 5D to juz prawdziwa przepasc chyba pod kazdym wzgledem.

    Nie wiem jak wytlumaczyc ten fakt, a na jpg bardzo mi zalezy. To typ tak ma, czy tez sa jakies mozliwosci do korekty tego w body?
    Czy rzeczywiście z tym kolorem czerwonym w D300 są problemy?
    Trochę mnie to zmartwiło....

  9. #19

    Domyślnie

    Są....wydumane.Proszę wziąć puszkę w łapę...porobić troszkę i .......poezja.Kto chce ,to zawsze i wszędzie znajdzie,bo ideału nie ma...a może coś przegapiłem..?Gdybym się przejmował tym co czytam,generalnie opinie tych, którzy tylko czytali i myślą,że wiedzą,to nigdy nie kupiłbym ...nawet łyżki do butów....nie wspomnę o D300....
    ...
    Pzdr
    Andrzej
    Ostatnio edytowane przez borregaard ; 02-01-2008 o 18:43
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borregaard Zobacz posta
    Są....wydumane.Proszę wziąć puszkę w łapę...porobić troszkę i .......poezja.Kto chce ,to zawsze i wszędzie znajdzie,bo ideału nie ma...a może coś przegapiłem..?Gdybym się przejmował tym co czytam,generalnie opinie tych, którzy tylko czytali i myślą,że wiedzą,to nigdy nie kupiłbym ...nawet łyżki do butów....nie wspomnę o D300....
    ...
    Pzdr
    Andrzej
    Sek w tym, ze nikt tutaj nie przejmuje sie tym co jest napisane - ale tym co widac na zdjeciach. Nie szukam tutaj jakiegos idealu. Wystarczy mi ze kolorystyka jpg z D300, bedzie na poziomie tego z 40D lub A700 bo o 5D nawet nie marze.

    Puszki w lape wziasc nie moge, bo jej jeszcze nie mam dlatego zalezy mi bardzo na wskazowkach osob ktore sie nia bawia.
    Z ta czerwienia to nie jest jakis wielki problem ale jednak jest, i chcialbym wiedziec czy ustawienia w puszce pozwalaja to zniwelowac, przynajmniej do poziomu D200, 40D, A700, bo napalony jestem na D300 jak cholera i juz tylko ten problem mnie gryzie. Pozdrawiam.
    C 5D Mark II / C 40D /C 35mm, C 17-55 IS USM/ C430 EX II/ Lumix GH4 + 35-100

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •