Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Niedrogi radiowy wyzwalacz lamp.

    Zaczął mnie wkurzać kabelek i postanowiłem dokupić taki wyzwalacz.

    Czy taki z oferty Quantuum za 100 zł może być,działa? http://www.quantuum.pl/detal.php?id=36&lang=pl&curr=PLN

    Czy może polecacie inny w podobnej cenie?

    dziekuje za odpowiedż.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co szukałem to są to najtańsze dostępne w Polsce. Na e-bay można spróbować kupić inne/podobne/takie same chińskie troszkę taniej, ale jak dojdzie przesyłka to już chyba nie bardzo.

    O tym wyzwalaczu (i lampach) pisał Al Bundy w http://nikon.org.pl/showthread.php?t=28346 .

  3. #3

    Domyślnie

    Poczytałem i mój zapał trochę ostygł.
    Kabelek pomimo upierdliwości synchronizuje mi zawsze i z każdym czasem.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #4

    Domyślnie

    Jak to mówią są: są chińskie zabawki i Pocket Wizardy Ale nie każdego stać na 1000 zł za zestaw
    Jak bawiłem się w studio z chińskim wyzwalaczem, to na 250 klatek - raz mnie zawiódł. Cała klatka czarna. Napewno było to to najlepsze ujęcię

  5. #5

    Domyślnie

    Podobno dobrze synchronizuje tylko na 1/200 a ja z moim D50 to sobie mogę hulać na różnych czasach
    ze wzgledu na hybrydową migawkę.

    I boję się, że to radyjo nie synchronizuje dobrze na wszystkich czasach.

    Może ktoś ma D50 lub D70 to spróbuje np. na 1/400 1/600.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 02-01-2008 o 17:32
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #6

    Domyślnie

    quantuum niby nieco lepsza firma, mozna przetestowac za takie pieniadze.

  7. #7

    Domyślnie

    Od znajomych słyszę same zalety.
    Czarna klatka podobno bardzo rzadko.

  8. #8

    Domyślnie

    mam używam i jest całkiem całkiem, aczkolwiek jednokanałowy czasem przełącza kanały w tv
    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Podobno dobrze synchronizuje tylko na 1/200
    ...
    Może ktoś ma D50 lub D70 to spróbuje np. na 1/400 1/600.
    z D80 min czas to 1/200

    pierwsza klatka często czarna chyba że zacznę od testowego błysku, wadą jest to że trzeba pamiętać wyłączyć odbiornik

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Podobno dobrze synchronizuje tylko na 1/200 a ja z moim D50 to sobie mogę hulać na różnych czasach
    ze wzgledu na hybrydową migawkę.

    I boję się, że to radyjo nie synchronizuje dobrze na wszystkich czasach.

    Może ktoś ma D50 lub D70 to spróbuje np. na 1/400 1/600.
    migawka hybrydowa może was zmylić. Na szczelinowej będzie działało gorzej - uprzedzam.
    po co w studiu 1/400?!!! nie rób tego.

    chińszczyzna nie podaje do jakiego czasu synchro obiecuje dobrze działać , ale to raczej 1/160s
    lepsze synchro - MySlave - obiecuja 1/160, Pocket wizard - 1/250 lub 1/500
    ktoś chętny - bo własnie chcę kupić http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=45445
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •