Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF 50/1,8 i telekonwerter ?

    Na stronie Nikon.pl pod opisem tego obiektywu jako akcesoria podaje się telekonwertery TC-14A i TC-201. Wniosek - obiektyw z nimi działa. Tyle że to są konwertery do MF. No i takie pytanie mnie naszło: czy da się do niego podpiąć telekonwerter TC-14E II lub TC-17E II do AF? Z jednej strony pytanie czysto teoretyczne, z drugiej praktyczne - można by uzyskać fajną ogniskową do portetu przy dobrym świetle a telekonwerter i tak będę chciał docelowo kupić do dłuższej stałki N300/4 lub zooma N70-200/2,8.
    Rafaello
    Kupię palec wskazujący z gwarancją do wciskania spustu migawki tylko we właściwych momentach, PILNE !

  2. #2

    Domyślnie

    Jezeli dobrze licze to zakladajac konwerter 1.7 do 50/1.8 dostaniesz ok F3

    biorac pod uwage fakt straty ostrosci kontrastu i koloru chyba nie warto ale to tylko moje zdanie

  3. #3

    Domyślnie

    Rafaello, TC-14E II lub TC-17E II to możesz podpiąć do AF 50 tylko za pomocą młotka, albo jeszcze szybciej, za pomocą prasy hydraulicznej. Jak nie piszą, że można, to nie można, bo konstrukcja nie ta - nie pasuje.
    Jacek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Klos
    Jezeli dobrze licze to zakladajac konwerter 1.7 do 50/1.8 dostaniesz ok F3
    Mniej więcej tyle ale bardziej zastanawiam się nad konwerterem 1,4.
    Cytat Zamieszczone przez Klos
    biorac pod uwage fakt straty ostrosci kontrastu i koloru chyba nie warto ale to tylko moje zdanie
    Możliwe że nie warto chociaż może się okazać że będzie nieźle. Na razie to chyba teoretyzuję bo nie spotkałem się jeszcze z takim zestawem tele+N50/1,8
    Rafaello

    [ Dodano: Pon 06 Lut, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez JK
    Rafaello, TC-14E II lub TC-17E II to możesz podpiąć do AF 50 tylko za pomocą młotka, albo jeszcze szybciej, za pomocą prasy hydraulicznej. Jak nie piszą, że można, to nie można, bo konstrukcja nie ta - nie pasuje.
    Właśnie chodzi o to że sugerują na stronie że można - wyprowadźcie mnie z błędu i będzie po kłopocie i niepotrzebnych dalszych dywagacji
    Kupię palec wskazujący z gwarancją do wciskania spustu migawki tylko we właściwych momentach, PILNE !

  5. #5

    Domyślnie

    Rafaello, jak mam Cię z błędu wyprowadzić, jeśli nic do Ciebie nie dociera. NIE PASUJĄ. A jak nie wierzysz to je sobie kup i sprawdź sam.
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    Ok, dotarło . A swoją drogą gdzie można sprawdzić kompatybilność konwerterów Nikona z obiektywami ? Jakś stronka ?... Chodzi mi już o inne zestawy
    Rafaello
    Kupię palec wskazujący z gwarancją do wciskania spustu migawki tylko we właściwych momentach, PILNE !

  7. #7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •