Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Które oznaczenie systemu jest nowsze i lepsze

    Proszę o odpowiedź jak w tytule
    1. TTL+
    czy

    2. TTL+
    Z góry Dziękuję.
    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    błądzisz synu
    Może jaśniej. Dlatego właśnie pytam.
    Ostatnio edytowane przez jurekb ; 27-12-2007 o 23:03

  4. #4

    Domyślnie

    Matrix fill in flash, jest nowsze (drugi przykład), czy lepsze to już nie tak oczywiste.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Co oznacza lepsze? Do jakiego aparatu? Do jakich celów? Tak zawarte pytanie zawiera więcej niedomówień niż odpowiedź.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    Co oznacza lepsze? Do jakiego aparatu? Do jakich celów? Tak zawarte pytanie zawiera więcej niedomówień niż odpowiedź.
    No racja.

    Co oznacza lepsze? - Jak wiadomo, systemy pomiaru światła błyskowego stosowane przez NIKONA ewoluowały i rozwijały się na bazie poprzednich i stąd moje pytanie, skoro nowszy to pewnie lepszy, bo nie wiem który jest bardziej zaawansowany a funkcjonują równocześnie.

    Do jakiego aparatu? - Oczywiście do aparatu realizującego pomiar TTL, posiadającego system pomiaru matrycowego lub centralnie ważongo, z zamontowaną lampą, posiadającą dedykację do danego systemu.

    Do jakich celów? - typowe sytuacje zdjęciowe z lampą skierowaną na obiekt np. reportaż.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurekb Zobacz posta
    Jak wiadomo, systemy pomiaru światła błyskowego stosowane przez NIKONA ewoluowały i rozwijały się na bazie poprzednich i stąd moje pytanie, skoro nowszy to pewnie lepszy, bo nie wiem który jest bardziej zaawansowany a funkcjonują równocześnie..
    niekoniecznie. Nieraz nie funkcjonują na tych samych body. Napisz jakie body masz i jaką lampę rozpatrujesz. Zreszta w tym dziale jest sporo informacji na temat kompatybilności lamp.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    niekoniecznie. Nieraz nie funkcjonują na tych samych body. Napisz jakie body masz i jaką lampę rozpatrujesz. Zreszta w tym dziale jest sporo informacji na temat kompatybilności lamp.
    Patrząc na "pikczersy" w pytaniu, można sądzić że analoga.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    może tak, może nie. Teraz to ludzie najczęsciej kupują cyfrowe body i może jurek by chciał coś najlepszego - uniwersalnego? Sam się musi "wytłumaczyć"
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    może tak, może nie. Teraz to ludzie najczęsciej kupują cyfrowe body i może jurek by chciał coś najlepszego - uniwersalnego? Sam się musi "wytłumaczyć"
    Jak do digitala, to oba są stare jak Kruszwica i z nim nie abla
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •