Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie Dead pixels oraz hot pixels

    Dzisiaj mnie zebrało na robienie testów poprosze o fachowanie stwierdzenie czy posiadam z ktorych tych przypadłości matrycy http://img153.imageshack.us/img153/9328/dsc5950cp4.jpg ---test na dead pixels (martwe piksele)zdjęcie zrobione z zakrytym obiektywem przesłona 2.8 czas 1/4000 oraz hot pixels http://img411.imageshack.us/img411/7434/dsc5951ka4.jpg fotka z robiona z ISO 1600 czas 30 sek tutaj wyraźnie są tak mi sie wydaje ale to przypadłość matryc wiec chyba nie mam co sie martwic ale prosze ocenic

  2. #2

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Z tego programu wynika ze mam 105 hot pixels czy jest to wada matrycy czy wszystkie tak maja nie trzeba sie tym przejmowac za bardzo?

  4. #4

    Domyślnie

    wiesz, głównym wyznacznikiem jest to czy wcześniej sprawiało Ci to problem. Czy kiedykolwiek oglądając zdjęcia nagle zauważyłeś hot/dead pixela i zorientowałeś się że to psuje zdjęcie? Ja osobiście na 3 s ISO 200 mam 0 hot pix. ale pewnie przy większych czułościach i dłuższych czasach jakieś się pojawiają. Jednak póki nie zauważam ich na zdjęciach, ani nawet na dużych wydrukach to nie jest to problem
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  5. #5

    Domyślnie

    ja na ISO 100 i czasach 1/100 sekundy mam 5 hotów, 9 syfów na matrycy których nie chce mi się czyścić od chyba 6 miesięcy oraz zrobioną akcję w PSie oraz Corelu która przy otwarciu pliku automatycznie je usuwa i za cholerę mi to nie przeszkadza w robieniu zdjęć... hoty/deady to jest najprostszy do usunięcia mankament zdjęć cyfrowych... chyba że mają ogony to wówczas jets odrobinę trudniej
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    z fotki 1/60 s mam results 292 dead pixels, 690633 hot pixels
    Czy szukać już sznura? na fotkach nic nie widać

    ps.
    jakie dane należy wprowadzić w pola Threshold for hot pixels oraz Threshold for dead pixels ?
    Ostatnio edytowane przez Marcin T ; 26-12-2007 o 23:34
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin T Zobacz posta
    z fotki 1/60 s mam results 292 dead pixels, 690633 hot pixels
    Czy szukać już sznura? na fotkach nic nie widać
    ustaw sobie inaczej progi
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    ustaw sobie inaczej progi
    Edytowałem
    Możesz pomóc w tej kwestii?
    z Angielskiego jestem noga
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  9. #9

    Domyślnie

    wyslij mi zdjęcie dekla z czasem np. 1 sekunda i przy czułości ISO400 na wplonka małpa o2 kropka pl
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, wysłane.
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •