Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55
  1. #11

    Domyślnie

    Grecja jest naprawdę bogata do robienia zdjęć. Są tam naprawdę piękne widoki. Niesamowity kolor wody- turkus i to niebo.... Naprawdę można sie rozmarzyć. Chciałabym kiedyś tam wrócić. A rejs na Santorini wart jest kilku godzin spędzenia na promie. Polecam Kretę. Denerwujące są kanalizacje. Papier toaletowy wrzuca sie do kosza na śmieci hahahah

  2. #12

    Domyślnie

    ja to z Grecji pamiętam jedną rzecz - Akropol - zdjęcia niby można by fajne zrobić, ale co z tego jak całość była w rusztowaniach, dookoła jakieś betoniary, wózki i tyle z tego. W innych miejscach - sakralne itp. np. Meteory zakaz fotografowania, ale jest parę miejsc gdzie można porobić zdjęcia.
    Pozdrawiam Piotr

  3. #13

    Domyślnie

    Tunezja to fajne miejsce na odpoczynek - jest co pozwiedziać przez tydzień i odpocząć pod palemką ale na jakieś spektakularne foto nie ma sie co napalać. Byłem rok po roku Tunezja - Grecja i w tej drugiej prawie zapalały mi sie karty pamięci gdzie nie zawiesić oko tam piekny obrazek
    D300|MB-D10| n17-55 f2.8 ED | n 85 f1.8 | n35 f2| n70-300G |sb600|i wiele rzeczy w planach

  4. #14

    Domyślnie

    A może Włochy ?

    W Tunezji byłem i nie polecam, chyba, że jedyną potrzebą jst leżenie/kąpiel/picie drinków. Ja osobiście należę do osób, które lubią coś zobaczyć, połazić na wczasach, popstrykać - tutaj Tunezja odpada.

  5. #15

    Domyślnie

    Nie zależy nam na leżeniu, a wręcz przeciwnie. Chcemy troszkę pozwiedzać i porobić fajnych zdjęć Niestety nasz budżet będzie ograniczony i zapewne to będzie główne kryterium jakim będziemy się kierować :/
    Jedyne co chcemy to słońce, plaża może jakieś góry nad wodą czy klify ;p i ładna architektura w około
    opis w fazie przygotowań ...

  6. #16

    Domyślnie

    Jeśli Grecja to z dala od Riwiery Olimpijskiej.
    Najlepiej południe, Peloponez znaczy się.
    Albo jakaś wyspa. Obojętnie jaka.

    Chorwacja jest czystsza i mniej "zepsuta".
    Klejony D80.

  7. #17

    Domyślnie

    Polecam Kretę. Jeśli do hotelu, to proponuję tylko ze śniadaniami - resztę na własną rękę w knajpkach. Zwiedzanie na własną rękę - olać wycieczki fakultatywne. Samochód na kilka dni i pozwiedzać. Koniecznie zapuścić się trzeba w głąb wyspy - całkiem inne klimaty niż nadmorskie turystyczne miejscowości. Koniecznie rozważyć wycieczkę na Santorinii - załatwiać prom/katamaran na własną rękę (wtedy można tak to poustawiać, żeby załapać się na zachód słońca w miejscowości Ia - warto).
    Włochy - zdecydowanie drożej niż w Grecji.
    Chorwacja - najlepiej własnym transportem. Jedzenie w knajpach do najtańszych nie należy - chyba, że pizza, makarony i ryże. Krajobrazy warte polecenia. Taniej powinno być zapuścić się do Czarnogóry.
    Hiszpania - obecnie robię rozeznanie (część południowa). Fajne miejsca do zwiedzania - Sewilla, Kordoba, Granada, Giblartar. Niestety, mogę tylko w sezonie wakacyjnym - najdroższym. We wrześniu zdecydowanie taniej. Mnóstwo ofert apartamentów. Tanie loty i wynajem samochodu.

    We wrześniu jest wiele fajnych miejsc w Europie.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  8. #18

    Domyślnie

    byłem i polecam Kretę - Stavros - fajna miejscówka w północnej części wyspy nieco na płn-wsch. od Chanii
    bardzo fajne plaże i w góry blisko, i tak jak wszędzie olać fakultatywne wycieczki - taniej i weselej wypożyczyć samochód lub/i skuterki super zabawa
    jakby co do dopiszę więcej szczegółów...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elmo Zobacz posta
    (...)
    jakby co do dopiszę więcej szczegółów...
    Jak najbardziej można pisać. Jeśli nie mi to innym czytającym zapewne takie informacje się przydadzą.
    Możesz napisać np jak wygląda wypożyczenie samochodu/skuteru, jakie koszty i co jest wymagany. Aha, idzie się dogadać migowym , łamanym ang ?
    opis w fazie przygotowań ...

  10. #20

    Domyślnie dzień dobry...

    jak pisałem wcześniej wycieczki proponowane przez rezydentów należy traktować z przymrużeniem oka - ceny mają... hmmmm... z kosmosu... radziłbym więc zorganizować je we własnym zakresie... po pierwsze taniej , po drugie można się wybrać i zatrzymać gdzie dusza zapragnie i na jak długo się chce... no i nie będzie tłumów - a przynajmniej na pewno mniej...
    co do wypożyczania pojazdów... (oczywiście ceny mogą się różnić w zależności od biura podróży...)
    a więc - u rezydentki udało mi się zbić cenę za wypożyczenie samochodu na 3 dni do ceny 150 euro... początkowa cena wynosiła dwieście-kilkadziesiąt euro... na szczęście rozejrzeliśmy się na własną rękę w Chanii - i... udało się zjechać z ceną do 200 euro za 7 dni (za taki sam samochód...) związane to było z tym iż wcześniej brane były skuterki na parę dni... (niestety nie pamiętam ceny)... oczywiście wynajem pojazdów należy brać (i upominać się) z pełnym ubezpieczeniem bez limitów kilometrów... do wypożyczenia wymagane prawko... i kaska
    skuterkami polecam pośmigać po płw. Akrotiri, zaś samochodem... no cóż to już wedle własnych intencji... ja zrobiłem ponad tyś. km - świetne drogi (czasami można się poczuć jak na rajdzie akropolu zarówno na szutrze jak i na asfalcie)

    z kwestii lingwistycznych - spokojnie można porozumieć się łamanym angielskim (jakiekolwiek wstawki z greckiego są bardzo mile widziane i pozytywnie nastrajają miejscowych). Sami Grecy są bardzo mili i przyjaźnie nastawieni (zwłaszcza starsi Grecy lubią Polaków związane jest to min. z historią XX w.)

    to chyba na tyle mojego przydługiego monologu

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •