Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Chyba źle się jednak wyraziłem, wyświetlacz w D70s był kiepski i to bardzo ale wykres poziomów pokazywał prawie tak samo jak PS i oto mi właśnie chodziło mówiąc, że było dobrze

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtekk Zobacz posta
    No ja przecież o tym cały czas piszę, że wykres poziomów w D70s był w miarę zgodny z PS a D300 jakoś mniej.
    Nie poziomów, a poziomu. Liczba pojedyńcza. Przeczytaj to co niżej:
    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    histogram w d70 pokazywal tylko zielony kanal
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    dobra wiadomoz ze pokazywal zielony to sa duperele fakt ze nie byl dokladny ten wyswietlacz.

    co z tego ze iyama co z tego ze kolory a gamma? a kalibracja sprzetowa? a pref softu?

    se mozesz postawic nawet lacie i co z tego jak w kompie mozesz miec posrane ustawki.

    oczywiscie nie mowie ze masz bo nie widze sprzetu i softu ale na twoim miejscu wskoczylbym na szybko do aplle store czy ispota z jakimkolwiek plikiem prosto z puchy i zobaczyl toto na nawet niekalibrowanym maku. moze sie okazac ze sie bardzo zdziwisz. nie mowie ze mozna tylko na macu ale tam najlatwiej sprawdzic bo mac jest dosc dobrze firmowo ustawiony.

    pozdro
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #14

    Domyślnie

    też uważam że d70s miał lepszy wyświetlacz od 80 i 200 przynajmniej nie przekłamywał tak.. samego zdjęcia, dajcie sobie tryb super vivid i porównajcie najlepiej na imprezie czas 1/20 szybki ruch aparatu i zamrożenie fleszem na ekraniku cudowne, na monitorze lipa.
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  5. #15

    Domyślnie

    Od D80 może się zgadzać, miałem sepię, trudno mi było ocenić balans, ale od D200 - to się już zagoniłeś.
    2D700, D300, 2MB-D10, N24-70, N70-200 VRII, N16, N50, N85, T17-50, T12-24, 2SB900, SB800, SU800, RS DR-2, Promax, Honl, Manfrotto 055XPROB|486RC2, Pilot RFN3, Tamrac 13, Epson P3000, Aurora Firefly.

  6. #16

    Domyślnie

    Nie mam D 300, ale w kwestii wyświetlaczy już pisałem: "w moim D70s (wyświetlacz) jest zbyt kontrastowy i zaniebieszczony, a przy ustawieniu neutralnym za jasny. W D 200 z kolei kolor i kontrast prawidłowy (mniej-więcej), ale też zbyt jasny. Wyświetla dopiero prawidłowo przy ustawieniu -2.
    Porównuję do kalibrowanego sprzętowo monitora LaCie Electron 22 b IV".
    Trudno oczekiwać pełnej zgodności takiego wyświetlacza z dobrym monitorem. Skoro w moich aparatach obydwa świeciły zbyt jasno, to możliwe to jest także w D300,jak sądzę.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Mariew k/Warszawy
    Posty
    144

    Domyślnie

    Jeśli histogram w D300 wygląda inaczej niż w PS - to znaczy że przy otwieraniu plik jest konwertowany do innego profilu. Jeśli chodzi o inne odzworowanie kolorów i dynamiki - mój D300 pokazuje foto bardzo dokładnie - tu masz albo pecha z aparatem, badź kiepsko dostrojony komputer... W kompe problem może ukrywać się jak w spręcie tak i w s sofcie. Postawić diagnozę na odległości baardzo trudno.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    dobra wiadomoz ze pokazywal zielony to sa duperele fakt ze nie byl dokladny ten wyswietlacz.

    co z tego ze iyama co z tego ze kolory a gamma? a kalibracja sprzetowa? a pref softu?

    se mozesz postawic nawet lacie i co z tego jak w kompie mozesz miec posrane ustawki.

    oczywiscie nie mowie ze masz bo nie widze sprzetu i softu ale na twoim miejscu wskoczylbym na szybko do aplle store czy ispota z jakimkolwiek plikiem prosto z puchy i zobaczyl toto na nawet niekalibrowanym maku. moze sie okazac ze sie bardzo zdziwisz. nie mowie ze mozna tylko na macu ale tam najlatwiej sprawdzic bo mac jest dosc dobrze firmowo ustawiony.

    pozdro
    olo
    Proszę - bardziej po polsku aby można było zrozumieć ten "pisotok".
    Piotr.
    D750_N17-35/2.8_N24-70/2.8_S35/1.4_N70-180micro_N80-200AFS

  9. #19

    Domyślnie

    Wyświetlacz w D70 był słaby? Teraz ma 5D i marzę o wyświetlaczu z D70
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •